Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Десерти » Цукерки » Шоколадні листочки

Шоколадні листочки

Шматочок шоколаду – прекрасне доповнення до ранкової чашки кави. Можна ще і прикрасити цей ритуал, замість звичайного шоколаду зробивши шоколадні листочки ручної роботи. До того ж, такі листочки з шоколаду можуть послужити вишуканою прикрасою десертних страв – тортів і тістечок.

Інгредієнти для приготування шоколадних листочків:

  1. Шоколад (будь-без наповнювачів) - 1 плитка

Інвентар:

  1. Паперовий рушник
  2. Каструля
  3. Зелене листя дерев
  4. Столова ложка
  5. Блюдо
  6. Холодильник

Приготування шоколадних листочків:

Крок 1: Готуємо інгредієнти

шоколад

Для виготовлення шоколадних листочків підійдуть будь-які свіжі листки, бажано з опуклим корінцем і прожилками. Відмінно підійдуть листя троянд. Вимити листя слід дуже ретельно, з милом, так як на них можуть виявитися хімікати. Вимиті листя викладаємо на паперовий рушник для обсушування.

Шоколад розламуємо на квадратики, складаємо в невелику каструльку і розтоплюємо на водяній бані – для цього ставимо каструльку в каструлю більшого діаметру, заповнену водою і ставимо цю конструкцію на слабкий вогонь. Нагріваємо і помішуємо шоколад до повного його розчинення. Не допускайте попадання води в шоколад – він може згорнутися.


Крок 2: Робимо листочки

намазування листочків шоколадом

Розтоплений шоколад знімає з плити.

Беремо один листочок і опускаємо його однією стороною в шоколад.

сушка листочків

Якщо ви хочете отримати вигнуті листочки, кладіть листочки з шоколадом на зігнуту поверхню (наприклад, кришку від каструлі), завмерши, вони будуть виглядати зовсім як справжні.

Якщо вам по душі плоскі листочки, то розкладайте їх на звичайному блюді (бажано брати страву з товстим дном, воно довше зберігає холод).

Розкладені листочки ставимо в холодильник на 2 години.


Крок 3: Відокремлюємо шоколадні листочки від справжніх

відокремлюємо листочки

Виймаємо з холодильника затверділий шоколад і відокремлюємо шоколадні листя від натуральних. Якщо у вас не виходить робити це на вазі, покладіть лист на блюдо шоколадом вниз і злегка притисніть – верхній шар шоколаду розігріється від ваших рук, і знімати листочок буде простіше. Після цього тягнемо лист за корінець по напрямку до кінчика листка.


Крок 4: Подаємо шоколадні листочки

готові листочки

Готові шоколадні листочки можна красиво розкласти на тарілці і подати до чаю, або прикрасити ними випічку і десерти.

Приємного апетиту!


Поради:

- Для спрощення наносите шоколад на лист чайною ложкою або пензликом.

- Намагайтеся, щоб шоколад не потрапляв на іншу сторону аркуша – інакше він може зламатися при відділенні.

- Чим більш товстий шар шоколаду ви покладіть на лист, тим простіше буде згодом його відокремлювати, але тим менш фигуристым і зазубреним вийде шоколадний листочок по краях.

- При прикрасі десертів шоколадними листочками, переносите з з допомогою тонкого ножа – так ви уникнете підтавання шоколаду.