Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Заварний крем

Заварний крем, дуже смачно поєднується з виробами із заварного та листкового тіста. Швидко, дуже смачно і без зусиль. Купити кондитерський виріб з якісним заварним кремом сьогодні вкрай проблематично. Готувати цей десерт не так складно, як здається на перший погляд. Головне – це використовувати тільки найсвіжіші продукти високої якості. Класичний рецепт заварного крему підійде для приготування тістечок і булочок. Цей крем основа, так що в нього можна додавати різні наповнювачі, сьогодні ми готуємо крем з ваніллю.

Інгредієнти для приготування заварного крему:

 1. Молоко (3,2 %) - 1 склянка
 2. Цукровий пісок - 1/2 склянки
 3. Яйця курячі - 2 штуки
 4. Борошно пшеничне (вищий гатунок) - 1 столова ложка з гіркою
 5. Ванільний цукор - 1 чайна ложка

Інвентар:

 1. Каструля
 2. Миска
 3. Віночок
 4. Ложка столова
 5. Газова плита
 6. Дерев'яна лопатка

Приготування заварного крему.

Крок 1: змішуємо інгредієнти

змішуємо інгредієнти

Беремо яйця. Нам необхідно білки відокремити від жовтків. Для відділення білки від жовтків розбиваємо яйця в одну миску, потім витягуємо жовтки руками. По-перше, це дуже прискорює процес, по-друге, ретельно вимиті руки завжди більш гігієнічніше шкаралупи яєць. Коли ми відокремлюємо жовтки переливанням з однієї половинки в іншу, білок сопрекасается зі шкаралупою і може взяти бактерії. Якщо яйця свіжі, жовтки легко взяти руками і витягнути. Далі до жовтків додаємо цукровий пісок, все борошно і ванільний цукор. Все ретельно збиваємо віночком, щоб не було грудочок. 


Крок 2: варимо крем

варимо крем

Виливаємо в каструлю коров'яче молоко 3,2 % жирності і доводимо до кипіння на повільному вогні. Трохи охолоджуємо. Вливаємо помішуючи столовою ложкою молоко в змішані інгредієнти. Далі, ставимо на газову плиту і варимо на повільному вогні 5-6 мінут. До загустіння. Щоб заварний крем не пригорав, його потрібно нагрівати в каструлі з товстим дном на невеликому вогні і розмішувати не віничком або ложкою, а дерев'яною лопаткою, яка щільно прилягає до дна каструлі. Після варіння вже остиглий крем необхідно прибрати в холодильник і охолоджувати ще приблизно до 10 градусів. Щоб на поверхні крему не утворилася щільна кірочка, її посипають цукром або в процесі охолодження крем періодично перемішують. Охолоджений крем швидко використовують для приготування виробів, так як заварні креми швидко скисають і псуються, особливо якщо їх зберігати в теплому місці.


Крок 3: подаємо заварний крем

подаємо заварний крем

Готовим заварним кремом можна начинити профітролі, еклери. Або використовувати для з'єднання тістечка з листкового тіста, а також для прикраси поверхні дріжджових виробів і рідше для прошарку і намазки тортів. Цей крем може використовуватися сам по собі або служити основою для інших кремів.

Приємного апетиту!


Поради:

- Заварні креми не слід застосовувати для прикраси поверхні тортів і тістечок, так як з них не виходить рельєфних малюнків. Ці креми використовують для заповнення трубочок, кошичків, згорнутих в рулон вафель.

- Якщо борошно для заворного крему пасерувати (просмажити) без жиру до золотистого кольору, то крем вийде ще смачніше.

- Якщо заварний крем заморозити, то можна отримати справжнє морозиво.