Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як зварити абрикосовий "мед"
Абрикоси - чудовий фрукт, популярний у будь-якому вигляді - свіжий, варений, сушений. Давно відомо смачне варення з половинок абрикосів.
Витративши трохи більше часу, можна приготувати на основі вже готового варення абрикосовий "мед". Ароматний "медок" стане відмінним топпінгом для морозива та десертів.
Необхідні продукти. Розрахунок: на 1 кг абрикосів без кісточок взяти 1 кг цукрового піску і склянку кип'яченої води.
Процес приготування. Спочатку готується варення в місткості з товстим дном. Зробити сироп: закип'ятити воду, порціями досипаючи цукор, постійно перемішуючи дерев'яною ложкою до повного розчинення. У гарячий сироп викладати абрикоси, обережно розмішати. Довести до кипіння. Збавивши вогонь до мінімуму, кип'ятити 5 хвилин, безперервно помішуючи. Відставити посуд, витримувати не менше 5 годин. Знову нагріти, варити 10 хвилин, знову прибрати з вогню. Після 5-7 годинної перерви варити 15 хвилин. Якщо плоди повністю м'які, розварилися, то в гарячому вигляді протерти варення через сито. Проціджену частина ще раз прогріти, не забуваючи про перемішування. Залишок на ситі густу масу можна використовувати для пирога.