Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як готується чурчхела?
Напевно немає в нашій країні людини, яка б жодного разу не відпочивав на наших південних курортах (адже був час, коли альтернативи їм і не було), ну і тому всі безумовно всі хоча б раз пробували таку кавказьку солодкість, як чурчхела. Солодкість має таке незвичайне назва насправді не являє собою нічого особливо складного - це просто горіхи вкриті густим желеподібний і застиглим соком винограду. Але, незважаючи на всю простоту такого ласощі, воно виходить напрочуд смачним і подобається практично всім, ну а щоб поласувати чурчхелою зовсім не обов'язково їхати до моря і купувати цей продукт у місцевих торговців - чурчхелу простіше простого приготувати вдома!

А для приготування такого ласощі з кавказької кухні вам буде необхідно лише наступне: два літри виноградного соку (кращим варіантом буде свіжовичавлений домашній сік з винограду, причому саме з темних сортів), 300 грамів волоських горіхів, 50 грамів фундука (можна і без нього, але тоді волоських горіхів потрібно більше), 200 грамів пшеничного борошна.


Для того, щоб отримати виноградний сік потрібно приблизно три або трохи більше свіжого винограду, сік покупної в пакетах теж підійде, але в цьому випадку розраховувати на те, що у вас вийде повністю натуральне ласощі не варто.
Волоські горіхи слід поламати на великі шматочки (на четвертинки), ну а фундук цілком можна використовувати цілим. Далі горіхи слід нанизувати на грубу нитку (для цього використовується голка).
Пару стаканів соку слід залишити, а решту необхідно довести до кипіння і варити ще близько п'яти хвилин, після чого додати в гарячий сік борошно, розмішати до однорідного стану і продовжувати варити до загустіння маси, час від часу перевіряючи її тягучість. При необхідності потрібно буде додати цукор (якщо сік вийде кислим).
Потім в загуслу і гарячу масу потрібно опускати зв'язку горіхів на нитці і після цього їх, вже повністю покритих виноградним сиропом, необхідно буде підвісити над духовкою або плитою (ну і також в будь-якому іншому відповідному місці), підстеливши з низу що-небудь (можна поставити деко або миску. Ну а коли шар соку трохи підсохне, то процедуру обмакувания доведеться повторити, причому по черзі кілька разів.
Ну і коли чурчхела вже буде підготовлена її потрібно буде підсушити в теплому місці близько п'яти днів, а потім зберігати, обернувши лляним рушником, зберігати ще пару місяців до повного дозрівання.