Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як визначити готовність кондитерських виробів?
Важливим у приготуванні борошняних виробів завжди є визначення готовності вироби.


Щоб дізнатися готовність пирогів, треба подивитися акуратно на нижню скоринку, вона повинна бути підрум'яненою і легко відділятися від листа. При випіканні великих пирогів треба витримувати температурний баланс, так як здобні і великі вироби, як правило, випікаються при 200 - 220 градусах, а ось вироби дрібніші можна випікати при більш високій температурі - 220 - 240 градусів. Щоб верхня скоринка вийшла красивою і апетитною, зазвичай верх змащують збитим яйцем або жовтків. А ось капустяні, м'ясні або рибні пироги можна перед випічкою змастити жиром і присипати зверху товчені сухарі. Вже готові пироги або пиріжки треба покрити зверху вологим рушником і закрити ще одним сухим. Якщо нижня скоринка виявилася жорсткою, то пиріжки можна викласти також на вологий рушник. Такі нескладні маніпуляції допоможуть скоринці стати м'якою.

Щоб визначити, чи готова булка чи ні, треба просто постукати по нижній скоринці і послухати який звук видає виріб, якщо звук буде чисте, то, отже, булка готова.

Готовність вироби з бісквітного тіста визначають дерев'яною лучиною чи можна сірником. Якщо вона після протикання бісквіта залишається сухою, значить виріб готовий, а, якщо вологою або на ній залишається ще тісто, то значить ще треба випікати. Важливе правило, що при приготуванні виробів з бісквітного тіста не можна відразу відкривати дверцята духовки, це можна зробити вже після того, як бісквіт підніметься, приблизно через двадцять хвилин. В принципі це правило поширюється на вироби, що готуються з будь-якого виду тесту.