Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Як правило, маринади являють собою суміш кислоти (наприклад, оцту) рослинного масла, солі і приправ. Це чудовий засіб для поліпшення смаку м'яса і риби. Крім того, кислота і сіль трохи розм'якшують жорсткі волокна м'яса.

Готуйте маринади в посуді з нейтрального матеріалу, такого, як скло, кераміка пли пластик. Не користуйтеся алюмінієвим посудом, так як кислота вступає в реакцію з цим металом і починає роз'їдати його, надаючи їжі неприємний смак.

Під час маринування м'ясо повинно знаходитися в холодильнику.

Пам'ятайте: чим більше продукт за розміром, тим довше час маринування. При використанні маринаду для поливання печені в духовці намагайтеся уникати перехресного зараження: відлийте трохи маринаду для цих цілей, перш ніж класти в нього сире м'ясо, птицю або рибу. Якщо забудете це зробити, обов'язково прокип'ятіть маринад протягом 5 хвилин, щоб убити небезпечні бактерії. Після цього маринад можна використовувати для поливання жаркого.


Що робити, щоб продукти не розмокають у маринаді

Обмежте час маринування продуктів. Як правило, продукти з відкритою м'якоттю (риба і морепродукти) слід тримати в маринаді менше 45 хвилин. Курячі грудки розм'якшуються вже після години маринування (грудки без шкіри ще швидше), а стегенця і крильця слід тримати в маринаді протягом 2 годин.

Продукти з щільною структурою (яловичина і молода баранина) зберігають свою форму в маринаді протягом кількох годин. Такі інгредієнти, як йогурт, папайя, ананас і ківі, пом'якшують м'ясо дією своїх ферментів. Якщо який-небудь з них входить до складу вашого маринаду, риба, морепродукти і курка не повинні залишатися в ньому більше 30 хвилин, щільне м'ясо (яловичина і баранина) - не більше доби.