Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати в'ялене м'ясо або бастурму?
При приготуванні даного страви треба набратися терпіння. Хоча воно і готується не дуже довго, але чекати коли м'ясо визріє і буде готове до вживання дуже тривалий.

Інгредієнти:


Яловичина (вирізка, спинна частина) - десять кілограмів;
Сіль - один кілограм;
Часник - шістсот грамів;
Чаман - п'ятсот грамів;
Червоний перець мелений, кмин, коріандр - побільше.

Процес приготування:

1. Підготувати вирізку, довжина у неї повинна бути тридцять сантиметрів, ширина - 12 сантиметрів, а товщина - шість сантиметрів.

2. М'ясо треба викласти в миску і добре посолити і закрити марлею, дати вистоятися пару днів. Після цього верхній шар м'яса покласти вниз, а нижня вгору, залишити на пару днів.

3. Після цього м'ясо необхідно промити під холодною водою і покласти на дерев'яну дощечку для обсушування.

4. Викласти на яку-небудь поверхню з дірочками шматок матерії, потім зверху викласти шматки м'яса, тканина туго перев'язати і покласти зверху дощечку з вантажем. Дати постояти приблизно 5 годин, потім треба буде змінити тканину і знову залишити м'ясо ще на 12 годин. Після цього шматки м'яса перев'язати шпагатом і покласти на просушування на 12 годин. М'ясо повинно бути сухим на дотик.

5. Приготувати обмазку із спецій, часнику і води, вона повинна бути у вигляді сметани. М'ясо промазати намазкой, потім покласти в миску і протримати ще 4 дні. Потім м'ясо ще раз промазати і знову залишити на 3 або 4 дні. Так проробити три рази.

6. Після цього м'ясо необхідно вивісити для просушування, приблизно на десять днів.

7. Готова бастурма повинна бути без вологи усередині і суха. Вона зберігається дуже довго.