Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Алкогольні коктейлі » Гоголь-моголь алкогольний

Гоголь-моголь алкогольний

Про виникнення дивовижного напою на основі яєчного жовтка ходить безліч різноманітних легенд. Але,  не вдаючись в дані історичні перипетії,  важливо відзначити, що гоголь-моголь  сам по собі  - це ж ціла епоха. Напій з яскравим солодким присмаком знаходить своє горде місце в кожному поколінні  людей, котрі живуть вже протягом багатьох століть. І за весь цей час варіантів його приготування, зовсім не схожих один на одного,  стало безліч. Одним з найпоширеніших в сучасності є гоголь-моголь алкогольний -  його і приготуємо. 

Інгредієнти для приготування гоголя-моголя  алкогольного:

 1. Яйця курячі (великі) – 6 шт.
 2. Цукровий пісок - 3 / 4 склянки
 3. Коньяк (або бренді, віскі) – 1.5 склянки
 4. Ром – 0.5 склянки
 5. Молоко – 4 склянки
 6. Вершки (будь-якої жирності) – 4 склянки
 7. Цукрова пудра – 0.5 склянки
 8. Мускатний горіх мелений – 2 щіпки
 9. Ванілін – на кінчику ножа
 10. Паличка кориці – 6 шт.

Інвентар для приготування гоголя-моголя алкогольного:

 1. Кухняного ножа
 2. Миска
 3. Віночок (або міксер)
 4. Глибокі тарілки
 5. Кулінарний мішок (або шприц)
 6. Чашки або склянки

Приготування гоголя-моголя алкогольного.

Крок 1: Відокремлюємо жовтки від білків.

відокремлюємо курячі жовтки від білків

Для приготування даного напою нам потрібні яєчні жовтки і білки окремо. Для того, щоб їх відокремити, можна скористатися спеціальним кухонним інструментом (сепаратор для яєць), якщо такий є у вас на кухні, а можна це зробити старим випробуваним способом, згідно наступної інструкції. Для початку необхідно підготувати дві ємності: в одну з них ми будемо зціджувати білок, а в іншу поміщати наші желточки. Над першою ємністю,  розбиваємо яйце. Робити це необхідно за допомогою кухонного ножа рівно посередині. Таким чином, у нас утворюється розкол в яєчній шкаралупі. Але не поспішаємо його розкривати повністю, адже через щілину, що утворилася відразу почне стікати білок. Як тільки він перестане литися з щілини в шкаралупі, тут же переміщуємо яйце і над іншою ємністю, розкриваємо його повністю. Тим самим у нас випадає чистий жовток, який ми і будемо використовувати надалі. Подібним же чином поступаємо з усіма нашими яйцями.


Крок 2:  Основний етап приготування гоголя-моголя.

збиваємо жовтки з цукром

Збиваємо вінчиком або міксером на низькій швидкості жовтки, поступово додаючи цукровий пісок. Далі додаємо коньяк (бренді або віскі), ром, молоко і половину вершків, весь час продовжуємо збивати масу. В окремій ємності збиваємо білки до густої піни, після чого додаємо в наш напій. Половину вершків збиваємо з цукровою пудрою до густої консистенції.  


Крок 3: Подаємо гоголь-моголь алкогольний.

покриваємо поверхню напою вершками

Розливаємо алкогольний гоголь-моголь з скляним склянках або чашках. Далі викладаємо густі вершки, раніше збиті з цукровою пудрою, в кулінарний мішок або шприц і видавлюємо  трохи на поверхню напою в кожній склянці. Таким чином, у нас виходить красива, висока гірка вершків. Звичайно ж, це можна зробити і звичайною столовою ложкою акуратно виклавши трохи вершків, але за допомогою мішка це виходить більш естетично і святково. Посипаємо поверхню напою і вершки меленим мускатним горіхом і укладаємо в склянку паличку кориці. Ніжний алкогольний  коктейль з молочним смаком і солодкуватим присмаком готовий до вживання!


Приємного апетиту!


Поради:

— Гоголь-моголь рекомендується приймати як лікувальний засіб проти болю в горлі, простудних захворюваннях і втрати голосу. Це пов'язано з тим, що в основу напою входить куряче яйце, яке славиться своїм позитивним впливом на голосові зв'язки людини. До того ж він  багатий білками, які дуже необхідні людям з недостатністю ваги і виснаженням організму. Але майте на увазі, що вживати гоголем-моґелем з алкогольним вмістом  не бажано, так як це вкрай шкідливо для здоров'я.

— Для того, щоб зробити цукрову пудру в домашніх умовах необхідно перетерти цукор в ступці до пилоподібного білого стану або ж скористатися кавомолкою, яка в лічені секунди перетворить крупинки цукру  в пудру.

— Для того, щоб по-справжньому насолодитися смаком справжнього класичного гоголя-моголя, краще всього використовувати для його приготування справжні домашні яйця.