Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Таджицький чай "Ширчой"

Що може бути екзотичного в молоці, зеленому чаї і вершковому маслі?  По-окремо, звичайно, нічого. А от якщо вам скажуть, що це інгредієнти національного таджицького чаю «Ширча», сильно ви здивуєтеся? Так от, це інгредієнти чаю. Він дуже смачний і освіжаючий. Зелений чай насичує напій антиоксидантами, а інші інгредієнти надають чаю вельми специфічний для слов'ян смак. Але спробувати варто!

Інгредієнти для приготування таджицького чаю «Ширча» (на одну порцію):

  1. Вода дистильована (проточна) – 100 мл ( для каструльки) і 150 мл (для чайника)
  2. Молоко 3.5% свіже – 150 мл
  3. Чай зелений листовий – 2 ч.л
  4. Вершкове масло солодкого-вершкове не солоне – шматочок на чайній ложечці
  5. Сіль – щіпка

Інвентар для приготування таджицького чаю «Ширча»:

  1. Плита кухонна
  2. Чайник з водою
  3. Маленька каструлька ( можна каструлю-кухлик)
  4. Мірний стаканчик
  5. Чайна ложка

Приготування таджицького чаю «Ширча»:

Крок 1: заварюємо зелений чай.

Зелений чай

Правильно заварений зелений чай завжди бадьорить. Тому ми ставимо на вогонь відразу дві посуду: чайник і каструльку. Обидві з дистильованою водою, щоб чайник закипів швидше. Влийте в нього зовсім небагато води, буквально пару чашок. У чашку відміряємо дві чайні ложки зеленого чаю. Як тільки чайник закипів – ошпарюємо заварку в чашці, чекаємо буквально 30 секунд і зливаємо воду. Завдяки цьому з чайних листів зійде пил переробки і листя розкриються. До цього моменту вода в каструлі повинна закипіти. Промиті листя зеленого чаю викладаємо в каструлю. Зменшуємо вогонь до маленького і таким чином заварюємо чай протягом 3-4 хвилин.


Крок 2: додаємо основні інгредієнти в  таджицький чай «Ширча».

Масло вершкове

Через 4 хвилини додаємо вогонь і вливаємо молоко. Перемішуємо і доводимо до кипіння. Як тільки чай з молоком закипів, вимикаємо вогонь і зціджуємо чай без чаїнок в чашку. Справа залишилася за малим: в чашку додаємо дрібку солі і перемішуємо. Ножем знімаємо з шматочок вершкового масла і опускаємо в чашку. Перемішувати не треба. Олія повинна розчинитися саме. Таджицький чай «Ширча» готовий!


Крок 3: подаємо таджицький чай «Ширча».

Ширча

Подавати цей специфічний чай «Ширча»  краще з крекерным печивом або печивом-хмиз. Особливо приємно пити цей чай холодними зимовими вечорами.

Приємного апетиту!


Поради:

- Як би дивно це не звучало, але – чим більше масла і солі, тим чай смачніше! Спробуйте, експериментуйте зі смаком цього чаю!

- Деякі таджики додають також і ложку квіткового меду, а чай подається традиційно зі свіжою коржем;

- Якщо будете заварювати більше, ніж на одну чашку, кількість молока можна зменшити;

- Заварювати можна також в турці.