Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Напій мате

Мате – цей чай користується популярністю в Бразилії, Аргентині, Уругваї, Болівії, але батьківщина цього чай Парагваю. Зараз цей приємний на смак, терпкий напій набирає бали і в інших країнах світу. Він володіє властивостями стимулювати нервову систему, його можна з успіхом зарахувати до заспокійливим енергетичних засобів. Мате має гіркуватий земляний аромат. Готувати цей напій не складно, просто треба знати кілька маленьких секретів його приготування. Із задоволенням поділюся з вами рецептом приготування мате.

Інгредієнти для приготування напою мате:

  1. Мате з добавками чи без добавок (сухий) – за смаком
  2. Цукор – 1 столова ложка
  3. Вода чиста дистильована – для 1 порції приблизно 300 мл

Інвентар:

  1. Плита
  2. Чайник
  3. Термос
  4. Чайна ложка
  5. Калабаса
  6. Бамбилья

Приготування напою мате.

Крок 1: підготовка калабасы і цукру

цукор в калабас

Чаша для мате дуже схожа на гарбуз, спочатку індіанці заварювали цей напій висушеної товстої пляшкової гарбузі, і називалася вона Yerba Mate. Традиція пиття індіанців кечуа називалася «caigua» (каигуа) це слово символізувало силу, а перший звук caa (каа) символізував душу людини. Іспанці перенесли назву чаші на напій і стали називати його Yerba Mate тобто трав'яний чай. Але насправді напій є скоріше деревним, ніж трав'яним і зовсім не є чаєм. Сьогодні чаша для приготування напою називається «Calabaza» (калабаса) цим словом позначається посудину гарбуза. Підготувати калабаси дуже просто. Ставимо на плиту чайник зі звичайною проточною водою і включаємо її на сильний рівень. Коли вода закипить, вливаємо її в ковбасу до самого верхнього краю і залишаємо в такому вигляді на 12 годин відстоятися. Таким чином, стінки калабасы стають більш м'якими і без різних хімічних домішок. Пропарену обмытую калабаси підсушуємо. Чаша готова. Додаємо в неї 1 чайну ложку цукру.


Крок 2: готуємо воду і всипаємо мате

мате

Беремо чайник, наливаємо в нього чисту дистильовану воду і ставимо на плиту, включену на сильний рівень. Вода повинна закипіти, після того як вона закипіла, остуджуємо її до 65 – 80 градусів. Беремо термос, ошпарюємо його окропом. Для того щоб вода не охолола поки ми буде виробляти всі інші приготування, гарячу воду вливаємо у термос і закриваємо її кришкою. За рахунок термоса вода залишиться саме тієї температури, яка нам необхідна для заварювання мате. У калабаси всипаємо мате на 2/3 чашки, це приблизно трохи більше половини ємності. Можна змінювати кількість мате в калабас на більше чи менше, все залежить від вашого смаку, який напій вам більше подобається більш міцний або менш міцний.


Крок 3: готуємо мате

мате в калабас

Закриваємо горловину калабасы рукою перевертаємо і злегка струшуємо для того щоб чайна пил перемістилася до горловини. Цей процес потрібен для того, щоб дрібна чайна пил не забивала ситечко бомбильи.

калабас і бомбилья

Беремо калабаси і вставляємо в неї бомбілью так, щоб вона перебувала в самій гущі заварки. Бомбилья – це довга трубка з фільтром на кінці. Спочатку використовувалася звичайна очеретяна або солом'яний трубочки, але час летить вперед і прогрес говорить сам за себе. Наливаємо трохи води з термоса, і даємо їй вбратися в мате.

термос

Доливаємо ще трохи води і даємо напою можливість трохи подихати, досить півхвилини. Наверх повинні піднятися невеликі пухирці повітря. Наливаємо воду до самого верху калабасы. Мате розбухнув і заповнив глечик до самого верху, на поверхні утворилася пухнаста піна. Це означає, що напій приготований правильно. За традицією він не заварюється і не настоюється. Ввібравши в себе воду, мате збільшується в обсязі і з нього виходить чудовий фільтр, через який проходять корисні речовини, які накопичуються на дні калабасы. Бомбилья допомагає мате потрапляти в рот людині в достатній кількості, і всі корисні речовини встигають проникнути в слизову рота. Мате готовий, приступаємо до дегустації.


Крок 4: подаємо напій мате

напій мате

Напій мате подається в калабас з бамбильей. Поруч ставиться мед і різні солодощі. Час від часу в калабаси підливають гарячу воду. Її температура повинна бути не вище і не нижче 75 – 80 градусів. Правильно заварений напій, може стати частим гостем на вашому столі і приносити вам бадьорість, силу і спокій на цілий день.

Приємного апетиту!


Поради:

− Ви можете зробити мате фруктовим, для цього вам знадобляться або сушені фрукти, або сушені скоринки апельсина, мандарина, лимона або граната. Сушені фрукти або скоринки від цитрусових можна дрібно нарізати і додати в мате під час його приготування.

− Звичайно, мате можна заварювати як звичайний чай, за допомогою чайника, чашки. Але пам'ятаєте, коли цей напій заварений як чай, в ньому губляться 65% корисних речовин.

− Замість цукру в мате можна класти цукрову пудру, вона швидше розчиняється в гарячій воді.