Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Оршад

Казково смачний молочний напій з горіхами. Оршад був привезений в Іспанію з Туреччини. Саме від італійського слова orzata походить назва цього напою. Перший оршад готувався з води, цукру і чуфи, одного з різновидів мигдалю. Поступово напій ставав популярним у багатьох країнах Європи. Його інгредієнти змінювали і доповнювали різними видами спецій. Із задоволенням поділюся з вами одним з рецептів цього смачного напою. Готуємо оршад.

Інгредієнти для приготування оршада:

 1. Мигдаль сирої не отчищенный – 1 склянку
 2. Рис (довго білий зернистий не шліфований) – 1 склянку
 3. Вода чиста дистильована – 4 склянки
 4. Ванілін рідкий екстракт – 1 чайна ложка
 5. Кориця мелена – 1 чайна ложка
 6. Молоко дистильоване – 2 склянки
 7. Цукор – 100 грам

Інвентар:

 1. Плита
 2. Чайник
 3. Мірний стакан
 4. Миска – 2 штуки
 5. Блендер
 6. Рушники кухонні паперові
 7. Чайна ложка
 8. Глечик – 2 штуки
 9. Холодильник
 10. Ситечко
 11. Лопатка
 12. Стакан

Приготування оршада.

Крок 1: готуємо мигдаль

мигдаль у мисці

Включаємо плиту на сильний рівень, ставимо на неї чайник зі звичайною проточною водою і доводимо до кипіння. Беремо 1 склянку сирого не отчищенного мигдалю, з нього треба зняти шкірку.

мигдаль у воді

Кладемо мигдаль в миску і заливаємо окропом. Даємо йому постояти в такому вигляді протягом 1 – 2 хвилин.

чистий мигдаль

Зливаємо воду з миски і руками знімаємо шкірку з мигдалю. Після водної процедури, шкірку з мигдалю буде сходити дуже легко. Отчищенный мигдаль промиваємо під проточною водою, назад укладаємо в миску і даємо йому трохи обсохнути.


Крок 2: готуємо рис

рис

Кулінари в різних країнах Європи, готую рис різними способами, деякі відварюють його до підлозі готовності, деякі замочують його в теплій воді на півгодини. Але ми з вами підготуємо його традиційними шляхом, залишимо рис сирим. Беремо 1 склянку довго зернистого, білого, не шліфованого рису, і якщо в ньому є лушпиння, відчищаємо його і промиваємо під проточною водою. Укладаємо в миску і даємо підсохнути. Підсушений рис пересипаємо в мірну склянку. Для того що вийшов якісний і справжній оршад, всі інгредієнти повинні бути в точних пропорціях.


Крок 3: змішуємо інгредієнти

мигдаль у блендаре

Беремо блендер, його чашу і ножі промиваємо під проточною водою і обтираем паперовими кухонними рушниками, для того щоб не чекати поки деталі обсохнуть. Чистий чашу з ножами встановлюємо назад на блендер. Беремо підготовлений мигдаль і рукою кладемо його в чашу.

рис в мірній склянці

До мигдалю додаємо підготовлений рис. Висипаємо його з мірної склянки прямо в чашу блендера.

мелені рис і мигдаль

Перемелюємо два інгредієнта разом протягом до 30 секунд або однієї хвилини, на середній швидкості плавно переходячи на сильну швидкість. Повинен вийти порошок з мигдалю і рису.

вода в блендері

Додаємо в порошок 4 склянки чистої дистильованої води. Збиваємо інгредієнти пару хвилин на середній швидкості.

екстракт ванілі

Додаємо 1 чайну ложку рідкого екстракту ванілі.

кориця мелена

І 1 чайну ложку меленої кориці.

взитые інгредієнти

Всі інгредієнти ретельно збиваємо до світло-бежевою піни, протягом 3 – 5 хвилин на середній швидкості.

оршад

Після цього вимикаємо блендер і переливаємо частина майже готового оршада в глечик.

молоко в оршаде

В іншу частину, яка залишилася в блендері, додаємо 2 склянки дистильованого молока, закриваємо блендер і збиваємо 1 хвилину на середній швидкості. Потім відкриваємо блендер, додаємо 1 склянка цукру, закриваємо блендер і збиваємо інгредієнти на сильній швидкості до повного розчинення цукру. Приблизно 3 – 4 хвилини. Поле того як цукор розчинився, додаємо в нього оршад без цукру і молока, який був перелитий нами у другій глечик. Всі інгредієнти збиваємо на середній швидкості протягом 3 – 4 хвилин. Беремо використаний нами раніше глечик, промиваємо під проточною водою, обтираем паперовими кухонними рушниками і переливаємо в нього оршад з блендера. Глечик закриваємо кришкою. Ставимо готовий оршад в холодильник на 12 годин. Якщо ви робите напій ввечері, можете поставити його в холодильник на всю ніч. Від цього його смак тільки виграє.


Крок 4: протираємо оршад

протертий рис

Глечик з оршадом дістаємо з холодильника. Маса стала густою і насиченою. Протягом 12 годин молоко з водою і цукром ввібрали в себе мигдаль і рис,  перемелене в порошок. Беремо чистий помитий і обсушенный паперовими кухонними рушниками глечик, кладемо на нього зверху чисте сухе ситечко і проціджуємо через нього весь оршад, з одного глечика в інший. Масу, що залишилася на ситечка протираємо лопаткою прямо в готовий оршад. Якщо на поверхні ситечка залишилися невеликі шматочки рисових зерен не варто класти їх у готовий напій, краще викинути. Перемішуємо напій лопаткою.

оршад

Холодний оршад наливаємо у склянку. Настав час дегустувати.


Крок 5: подаємо оршад

оршад в глечику

Оршад подається холодним, поряд ставиться вазочка з льодом. У склянку для більш пряного аромату можна покласти паличку кориці або посипати його зверху на напій. Оршад виходить солодкий, густий і ароматний його смак нагадує розтануло морозиво. Цей напій вихваляв сам Достоєвський, він був до вподоби королям. Для жителів Іспанії цей напій значить майже одне і те ж, що для нас квас. Оршад дуже добре і швидко п'ється в спекотні літні дні. Дегустуйте на здоров'я.

Приємного апетиту!


Поради:

− В оршад можна додавати різні види горіхів це можуть бути кокос арахіс кешью ну і звичайно мигдаль.

− Оршад можна готувати без додавання молока. Тільки на воді.

− Замість рису в оршад можна класти пророслий ячмінь і проросле пшоно.

− Якщо ви хочете, що б ваш оршад був гущі рис, пшоно або ячмінь відваріть до підлозі готовності. Така крупа протреться через сито майже повністю.

− В оршад можна додавати кунжут, корицю або барбарис. Ці інгредієнти урізноманітнюють смак і доповнять аромат.

− Ви можете кожен день готувати різні види оршада, наприклад: молочний, огірковий, динний, ягідний, пшеничний.