Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Настій меліси

Ви завжди зможете зробити самі настій меліси прямо у себе вдома. Цей настій-це досить концентрована, але дуже лікарська форма консервування меліси, яку можна застосовувати для лікування різних вірусних інфекцій шкіри, також для припинення подальшого поширення різних вірусів, для виліковування різних укусів комах, а також навіть просто так, для підняття рівня настрою і комфортного розслаблення. Цей настій ви зможете навіть наносити прямо на шкіру, а також приймати в чистому вигляді або ж просто додавати у склянку з чистою водою.

Інгредієнти для приготування настою меліси:

  1. Листя меліси зі стеблами - 1/4 склянки.
  2. Горілка 40% - 0,5 склянки.
  3. Вода чиста джерельна - 0,5 склянки.

Інвентар  для приготування настою меліси:

  1. Чистий шматок тканини або паперові рушники
  2. Деко
  3. Духовка
  4. Кухонний комбайн, кавоварка або млин.
  5. Невелика скляна пляшка або банка
  6. Кришка пластмасова або кришка з різьбленням

Приготування настою меліси.

Крок 1: підготовка і сушка меліси

підготовка і сушка меліси

Для настоянки завжди  брати здорові, без що їх або видимих пошкоджень листя меліси. Бажано свіжозібрані рано вранці, але після висихання з них роси. Перед тим як почати робити настій, нам слід добре помити зірвану мелісу під проточною водою і злегка висушіть її, розклавши на просушку на чистому шматку тканини або паперовому рушнику. Деякі настої ви можете приготувати відразу з свіжих трав, а ось настій меліси найкраще готувати вже з сушеної трави. Листя меліси досить швидко сохнуть в духовці при температурі 180-200 градусів.


Ша 2: нарізка меліси

нарізка меліси

Беремо підсушене листя меліси (1/4 склянки самих листя разом зі стеблами).  Висипаємо їх у чашу кухонного комбайна, кавомолки або млини і подрібнюємо. Якщо ви віддали свій вибір кавомолці, то в ній найкраще подрібнювати зовсім невелика кількість меліси. Чим дрібніше буде нарізана меліса, тим більшу кількість корисних якостей вона віддасть настою. Коли всі подрібніть, вже подрібнену мелісу слід скласти в невелику скляну пляшку.


Крок 3: приготування настоянки з меліси

приготування настоянки з меліси

Тепер заливаємо подрібнену раніше мелісу в пляшці 0,5 склянкою горілки і 0,5 склянкою чистої джерельної води. При виготовленні суміш трав'яних настоїв 40% горілки з джерельною водою позначається як розчинник. Потім слід щільно закрити банку або пляшку кришкою чи пластмасовою кришкою з різьбленням і дати настоятися настою 2 тижні. При цьому слід щодня струшувати склотару.


Крок 4: зберігання настойки з меліси

зберігання настойки з меліси

Через 2 тижні слід настоянку процідити через подвійний шар марлі і розлити настій по темних скляних пляшок. Кожну з яких слід підписати, вказавши при цьому дату виготовлення та склад настою.


Крок 5: подаємо настій меліси

подаємо настій меліси

Настій меліси дорослим, як природне ліки або як цілюща профілактичний засіб, слід приймайте всередину в кількості 2 мл тричі в день. Можна також наносити настій 1-2 краплі прямо на будь-яку ділянку шкіри. також такий настій меліси застосовують в якості відмінного заспокійливого і навіть снодійного засобу при різних стадіях безсоння. Особливо це відноситься до безсоння, яка пов'язана з климактерическими періодами.

Приємного апетиту!


Поради: 

- пам'ятайте, що з свіжих листя меліси в кількості 5—10 грам у вас вийде лише від 0,25 до 0,5 грама вже висушеної перемеленої меліси.

- сушити мелісу слід відразу ж після її збору. Ніколи не можна залишати зібрані листя меліси на яскравому сонячному світлі. Інакше вона тут же побуріє.

- такий настій меліси відмінно допомагає при шуми у вухах. Для цього настоявшийся настій слід закапувати по 3-4 краплі кожен вушний прохід до повного одужання.

- цим же настоєм ви можете полоскати своє горло при ангіні, а також полоскати ротову порожнину при запаленні ясен. Добре це допомагає настій і при зубному болю, а також він допомагає боротися з неприємним запахом з рота.