Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Випічка » Торти » Шоколадний торт-морозиво

Шоколадний торт-морозиво

Шоколадний торт-морозиво – це досконале, ніжне диво яке може прикрасити будь-який святковий або повсякденний стіл! Якщо ви подивіться на кількість продуктів, які вказані в інгредієнтах і на фото вам може здатися, що створити цей чудовий десерт дуже складно, але це міф більш простого в приготуванні торта ви не їли, головне слідувати інструкції, що ми з вами і зробимо!

Інгредієнти для приготування шоколадного торта-морозива:

Бісквіт і прошарок:

 1. Борошно пшеничне - 180 грам
 2. Какао порошок (гіркий) - 50 грам
 3. Сіль - 10 грам
 4. Розпушувач харчовий - 1 чайна ложка
 5. Цукор пісок - 400 грам
 6. Олія рослинна рафінована - 240 грам
 7. Яйце куряче (кімнатної температури) - 4 штуки
 8. Ванільний екстракт рідкий - 1 чайна ложка
 9. Шоколад чорний гіркий (драже) - 150 грам
 10. Морозиво пломбір - 3 кілограми

Ганаш:

 1. Шоколад чорний гіркий (драже) - 500 грам
 2. Вершки рідкі жирні (25 %) - 250 мілілітрів

Інвентар:

 1. Кухонні ваги
 2. Чайна ложка
 3. Духовка
 4. Противопригарный деко
 5. Алюмінієва харчова фольга
 6. Глибока термостійка скляна миска
 7. Мікрохвильова піч
 8. Столова ложка
 9. Кухонний рушник
 10. Сито з дрібною сіткою
 11. Віночок
 12. Металевий шпатель кухонний
 13. Кухонні прихватки
 14. Дерев'яна шпажка
 15. Форма для випічки хліба
 16. Ніж
 17. Харчова плівка поліетиленова
 18. Морозильна камера
 19. Глибока миска
 20. Плита
 21. Сотейник
 22. Піднос
 23. Велике плоске блюдо

Приготування шоколадного торта-морозива:

Крок 1: розігріваємо духовку і готуємо деко.

деко з фольгою
В першу чергу розігріваємо духовку до 170 градусів Цельсія. Потім беремо противопригарный застеляємо деко і його листом харчової алюмінієвої фольги.

Крок 2: готуємо шоколад для бісквітного тіста.

шоколад в мисці
В глибоку термостійку миску кладемо 150 грам гіркого шоколадного драже і ставимо ємність в мікрохвильову піч. Встановлюємо час таймера на 30 секунд. Коли кухонний прилад відключиться, відкриваємо дверцята і за допомогою столової ложки, перемішуємо підталий шоколад.
рідкий шоколад
Повторюємо цей процес 2 – 3 рази поки маса в мисці не прийме однорідну гладку текстуру. Після видаляємо з мікрохвильової печі ємність з розтопленим шоколадом і, притримуючи її кухонним рушником, ставимо миску на стільницю. Даємо ароматною коричневою масі охолонути до кімнатної температури.

Крок 3: змішуємо сухі інгредієнти.

сухі продукти
Тепер озброюємося ситом з дрібною сіткою і просіваємо через неї 180 грам пшеничного борошна, 50 грам гіркого какао порошку, 10 грам солі і 1 чайну ложку харчової розпушувача.
суха маса
Після в цю ж ємність додаємо 400 грам цукрового піску і змішуємо все віночком до однорідності.

Крок 4: змішуємо яйця і ванільний екстракт.

яйця і ванільний екстракт
В окрему глибоку миску вбиваємо чотири курячі яйця кімнатної температури, намагаємося зробити це так, щоб в ємність не потрапила шкаралупа.
збиті яйця
Туди ж вливаємо 1 чайну ложку рідкого ванільного екстракту, 240 грам рафінованого рослинного масла і збиваємо яйця з ароматною рідиною віночком до пишноти. Приділяємо цьому процесу 5 - 7 хвилин.

Крок 5: готуємо бісквітне тісто.

тісто для бісквіту
В миску з сухими інгредієнтами вливаємо яєчно-масляну масу, додаємо до них остиглий розтоплений шоколад і за допомогою віночка змішуємо всі складові бісквітного тіста до однорідно маси бархатистою текстурою. У результаті повинно вийти шоколадне тісто середньої густоти схоже на жирну сметану.

Крок 6: випікаємо основу для торта.

бісквітний корж
Тепер виливаємо шоколадне тісто в підготовлену до запіканню деко і, використовуючи металевий кухонний шпатель, розрівнюємо тісто по всьому периметру ємності рівним шаром. Перевіряємо температуру духовки, і якщо вона розігрілася, відправляємо в неї деко з поки ще сирим тестом. Випікаємо корж протягом 18 – 20 хвилин.
бісквітний корж
Після закінчення потрібного часу перевіряємо готовність основи дерев'яною шпажкою. Вводимо її кінець м'якоть бісквіта і дістаємо. Якщо паличка вийде вологою значить, доводимо основу до повної готовності в духовій шафі ще 4 – 5 хвилин. Якщо паличка буде сухою, тоді видаляємо деко з духовки, притримуючи його з обох сторін кухонними прихватками, і ставимо його на обробну дошку. Остуджуємо бісквітну основу до кімнатної температури.

Крок 7: нарізаємо основу для торта.

основа для торта
Після того як основа для торта охолоне можна приступати до наступного кроку. Беремо будь-яку прямокутну форму, наприклад ємність для випікання хліба, ставимо її на одну з сторін бісквіта і за допомогою гострого ножа вирізаємо під неї 1 прямокутник. Тим же способом вирізаємо ще 2 прямокутні коржі і акуратно відокремлюємо їх від фольги.
шматочки бісквіта
Залишки бісквітної основи не з'їдаємо і не викидаємо, укладаємо шматочки випічки на тарілку, вони будуть третьою основою торта. Після цього дістаємо з холодильника 3 кілограми морозива, ставимо його на кухонний стіл і даємо йому можливість трохи підтанути.

Крок 8: формуємо торт.

форма з плівкою
Форму для випічки хліба застеляємо поліетиленовою харчовою плівкою.
бісквіт у формі
Укладаємо на дно перший пласт бісквіта.
пломбір на бісквіті
Потім столової ложки викладаємо на бісквітну основу щедру порцію пломбіру, приблизно 1 кілограм і розподіляємо його по всій поверхні пласта рівним шаром.
бісквіт на морожене
Зверху на морозиво викладаємо другий шар бісквіта.
морозиво на бісквіті
І знову кладемо шар морозива.
торт морозиво
У результаті повинно вийти 3 шари бісквіту і 3 шару морозива. Потім беремо залишилися шматочки бісквіта і посипаємо їх поверх останньої порції морозива, вони будуть третьої останньою основою. Форму зі сформованим тортом затягуємо поліетиленовою харчовою плівкою і відразу відправляємо її в морозильну камеру на 2 – 3 години до повного застигання морозива.

Крок 9: готуємо ганаш.

шоколад в мисці
Приблизно через 2 години можна приступати до приготування ганаша. В окрему глибоку миску кладемо 500 грам чорного гіркого шоколадного драже.
сотейник з молоком
Потім включаємо плиту на середній рівень і ставимо на неї сотейник з 250 мл жирних вершків. Доводимо молочний продукт до кипіння, але не кип'ятимо.
молоко з шоколадом
Коли на поверхні вершків з'являться перші бульбашки, знімаємо сотейник з плити і переливаємо білу гарячу масу в миску з шоколадним драже.
шоколад на молоці
Озброюємося віночком, і безперервно перемішуючи, доводимо все до однорідної рідкої маси середньої густоти.
ганош
Потім ставимо миску з ганашем в бік і даємо йому охолонути до кімнатної температури, як раз до цього часу торт дуже добре застигне. Остиглий ганаш втратить свій глянець і стане матовим, але на смак готового десерту це ніяк не відіб'ється.

Крок 10: доводимо торт до повної готовності.

торт з бісквіту та морозива
Коли охолоне ганаш, дістаємо з морозильної камери форму з тортом. Видаляємо верхній шар поліетиленової плівки. Притримуючи кінці нижнього шару поліетилену, витягуємо торт з ємності і перекладаємо його на піднос. Тепер працюємо в прискореному темпі, морозиво дуже швидко тане! Виливаємо на торт перший шар ганаша, і розподіляємо його по поверхні бісквіта металевим шпателям так, щоб шоколадна маса почала стікати з боків торта. Потім відразу ж відправляємо десерт в морозильну камеру на 10 – 15 хвилин.
торт на підносі
Після закінчення потрібного часу знову дістаємо торт і поливаємо його другим шаром ганаша, також дозволяючи йому розтектися по всій поверхні торта і знову ставимо «шоколадне диво» в морозилку на 10 – 15 хвилин. Перевіряємо ганаш, якщо він застиг, злегка розігріваємо шоколадну масу в мікрохвильовій печі протягом 20 – 30 секунд.
ганаш на торті
Після даємо ганашу знову охолонути, у цьому випадку торт можна потримати в морозильній камері трохи довше. Потім знову дістаємо торт, піддягаємо його металевим шпателем, перекладаємо на велике плоске блюдо, наносимо на нього останню порцію вершково-шоколадної маси і назад відправляємо в морозилку на 20 – 25 хвилин.
торт у ганаше
Після закінчення цього часу ганаш повністю схопитися, дістаємо солодкий десерт з холодильника, затягуємо ємність з тортом поліетиленовою плівкою і ставимо в холодильник на 2 години або витримуємо торт в холоді до того моменту коли його треба буде подавати до солодкого столу.

Крок 11: подаємо шоколадний торт-морозиво.

шоколадний торт
Шоколадний торт-морозиво подається в холодному вигляді. Його видаляють з морозильної камери за 5 – 7 хвилин до подачі, нарізають ножем на порційні шматочки і, за допомогою кухонної лопатки, розкладають їх по десертних тарілках.
Шоколадний торт-морозиво
Потім за бажанням посипають шоколадною стружкою або декорують збитими вершками і подають до солодкого столу разом з чаєм, кавою, какао або соками будь-яких видів. Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!

Поради:

– Після подачі, що залишився, не нарізаний торт, варто поставити назад в морозильну камеру, інакше він розтане.

– Замість шоколадного драже можна використовувати плитки чорного шоколаду, але перед плавленням їх варто натерти на крупній тертці або подрібнити в блендері на більш дрібні шматочки.

– Кількість шарів ганаша на торті залежить від вашого бажання і можливостей.

– Замість рідкого ванільного екстракту можна використовувати 2 пакетика ванільного цукру.

– Шоколад можна розтопити в пароварці або за допомогою пароводяної лазні.