Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Випічка » Хліб » Натуральна закваска для хліба

Натуральна закваска для хліба

Хто часто випікає хліб в домашніх умовах, замислюється над тим, як би відмовитися від дріжджів і випікати хліб іншим способом. Ми пропонуємо вам рецепт натуральної закваски для хліба. Зазвичай така закваска готується на основі житнього, ячмінного борошна. А найголовніше те, що натуральна закваска буде збагачувати наш організм мінеральними речовинами, ферментами, вітамінами і киснем, а отже, ми станемо менше хворіти і станемо більш енергійними.

Інгредієнти для приготування натуральної закваски для хліба:

  1. Родзинки – 10–14 штук
  2. Вода очищена тепла – 250 мл
  3. Борошно житнє – 150 грам

Інвентар:

  1. Марлева серветка
  2. Марлева тканина
  3. Банку 1,5-2 літрова – 2 штуки
  4. Столова ложка
  5. Миска

Приготування натуральної закваски для хліба.

Крок 1: готуємо банку

ретельно промиваємо банку

Перед тим як ми будемо готувати натуральну закваску для хліба, підготуємо тару. Для цього беремо банку і з допомогою кухонної губки для миття посуду з використанням харчової соди добре промиваємо ємність. Потім ретельно ополоснем банку кілька разів під теплою проточною водою. Після цього потрібно обов'язково ємність обполоснути окропом з чайника. Увага: будьте вкрай обережні під час цієї процедури, щоб не обпалити руки та інші частини тіла.


Крок 2: готуємо родзинки

промиваємо родзинки

Родзинки перекладаємо в сито і промиваємо під теплою проточною водою. Коли вода стече з нашого інгредієнта, відразу ж перекладаємо його в підготовлену банку. Для приготування нашої закваски можна використовувати будь-які сорти родзинок.


Крок 3: готуємо борошно

просіваємо борошно

Борошно просіваємо через сито в вільну миску для видалення з неї грудок і для збагачення її киснем з повітря. Таким чином хліб з такої закваски буде виходити повітряним, ніжним і дуже смачним, без борошняних грудочок в самому тесті.


Крок 4: готуємо натуральну закваску для хліба

натуральна закваска для хліба

Банку з родзинками заливаємо теплою (до 35°–37°С) водою і накриваємо тару марлевою серветкою. Увага: вода не повинна бути по температурі більше ніж 40°С, інакше наша закваска просто не вийде. Банку ставимо на три дні настоюватися при кімнатній температурі. Але, якщо ви вирішили приготувати таку заготовку для хліба в холодну пору року, тоді краще всього залишити банку настоюватися у теплому місці. По закінченню трьох днів проціджуємо через марлеву тканину рідина з родзинками в чисту банку, а родзинки викидаємо. В цю ж ємність, додаємо борошно і за допомогою столової ложки все добре перемішуємо. Стежимо за тим, щоб у борошні не утворювалося грудок. Накриваємо банку марлевою серветкою і ставимо її в тепле місце, захищене від протягів. Приблизно через 46–48 годин закваска покриється пухирцями і збільшиться в об'ємі приблизно в 2-3 рази. Якщо ви відчуєте неприємний запах, не турбуйтеся про те, що закваска зіпсувалася. Насправді це її нормальний запах і заготовку для хліба вже можна використовувати за призначенням.


Крок 5: подаємо натуральну закваску для хліба

готуємо тісто для хліба

Для того щоб приготувати хліб з 500 грам борошна, вам достатньо використовувати 150 грам закваски.  Для цього необхідна кількість закваски перекладаємо в миску і додаємо 75 грам борошна і 75 грам теплої води. Через 2–3 години кількість закваски повинна знову збільшитися вдвічі. Температура повітря при цьому повинна бути в межах 24°–26°С.

хліб з натуральної закваски
З цієї закваски беремо необхідні 150 грам, замішуємо тісто і можемо випікати хліб. Увага: решту закваску знову накриваємо марлевою серветкою і залишаємо в теплому місці до наступного приготування хліба.

Приємного вам апетиту!


Поради:

– Натуральну закваску для хліба краще зберігати при кімнатній температурі, щільно при цьому закривати горлечко банки марлевою серветкою.

– Готову закваску необхідно підгодовувати кожні два дні. Для цього достатньо додавати в неї 75 грам борошна і 75 грам води і добре все перемішувати підручним інвентарем.

–  У теплу пору року закваску можна зберігати в холодильнику на нижніх полицях. Але перед приготуванням хліба обов'язково за 1 годину необхідно дістати закваску з холодильника і залишити в стороні остигати до кімнатної температури.

– Для приготування натуральної закваски для хліба можна використовувати будь-які сорти родзинок на ваш смак.