Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Випічка » Хліб » Білий пшеничний хліб

Білий пшеничний хліб

Борошняні вироби входять а щоденний раціон кожної людини. Ми використовуємо хліб для бутербродів, подаємо його до супу та інших гарячих страв. І разом з тим, домашній хліб випікається все рідше і рідше. Для приготування домашнього білого пшеничного хліба вам не знадобитися хлібопічка, тільки духовка і трохи часу. А смак м'якого здобного домашнього білого хліба з ніжною скоринкою непорівнянний з магазинними буханками та батонами.

Інгредієнти для приготування білого пшеничного хліба:

  1. Борошно пшеничне вищого гатунку - 1 кг.
  2. Дріжджі - 3/4 ч. ложки
  3. Вода - 600 мл
  4. Сіль - 13 гр.
  5. Цукор - 40 гр.

Інвентар:

  1. Каструля
  2. Градусник
  3. Сито
  4. Казан
  5. Пергаментний папір

Приготування білого пшеничного хліба:

Крок 1: Готуємо опару

опара

Беремо каструлю великого розміру. Наливаємо в неї 400 мл води і нагріваємо до 40 градусів.

500 гр. борошна просіваємо через сито і змішати з дріжджами. Висипаємо борошно в нагріту воду і ретельно перемішуємо до отримання тесту. Тісто має бути без грудочок і по консистенції нагадувати сметану – це опара. Опару потрібно залишити выбраживать 3 години при температурі 30 градусів. Не забувайте стежити за опарою, тому що вона може «підійти» швидше і почати опадати.


Крок 2: Місимо тісто

тісто для хліба

У готову опару всипаємо борошно, просіяне через сито, сіль, цукор і воду і замішуємо м'яке трохи клейке тісто.

Каструлю змащуємо рослинним маслом, кладемо туди тісто і залишаємо його доброджувати 2 години при температурі 30 градусів. При цьому через 30 і 60 тісто дістаємо, обминаємо і кладемо назад.

Місіть слід так: тісто кладемо на стіл, розтягуємо його руками у великий пласт і складаємо втричі, а потім ще втричі.

Готове тісто після расстойки викладаємо на стіл і обминаємо 6 разів, завертаючи з країв до центру: розтягуємо пласт тіста руками, беремося двома руками з-решт і складаємо в кінці серединку, повертаємо тісто 180 градусів, знову беремося за краї, складаємо в серединку і т.д. Потім перевертаємо тісто вузликом вниз і акуратно надаємо йому форму кулі. Залишаємо його на 10 хвилин «відпочити» і ще раз повторюємо обминку: перевертаємо вузликом вгору, загинаємо краю до центру, перевертаємо і надаємо форму кулі.

Чавунний казан застеляємо пергаментним папером, обережно кладемо в неї тісто і дерев'яною паличкою робимо проколи по всьому тесту (приблизно 25-35 проколів). Накриваємо казан харчовою плівкою і залишаємо тісто до повної вистоювання (остаточного бродіння, збільшення в розмірах) приблизно на 1-1,5 години.


Крок 3: Випікаємо хліб

казан

Коли тісто повністю расстоялось, знімаємо плівку і закриваємо казан кришкою. Духовку заздалегідь нагріваємо до 220 градусів, ставимо в неї казан з тестом і випікаємо його 1 год.

Через годину можна перевірити готовність хліба, встромивши в нього зубочистку – якщо вона залишилася сухою, тісто пропеклося. Якщо хліб вийшов білим, можна залишити його під включеної духовці на кілька хвилин з відкритою кришкою підрум'янитися.

Дістаємо казан з духовки і дуже обережно виймаємо з нього хліб – скоринка на хлібі дуже тонка і м'яка, легко мнеться і ламається.

Готовий хліб накриваємо рушником і остуджуємо.


Крок 4: Подаємо хліб

хліб

Хліб бажано розрізати вже остившім, так як в гарячому вигляді він занадто м'який. Хліб ріжемо на шматочки і подаємо до основної страви.

Приємного апетиту!


Поради:

- Замість кришки хліб при випічці можна накрити фольгою.

- Перед випічкою важливо дочекатися повної розстоювання тіста, інакше скоринка хліба в духовці може лопнути.

- Якщо готовий хліб прилип до пергаментним папері, налийте в казан під папір трохи води і через 2-3 секунди хліб легко зніметься. Не передержите хліб у воді, інакше скоринка намокне.