Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Сушка » Меліса лимонна сушена

Меліса лимонна сушена

Меліса (в перекладі з грецької мови melissa - означає бджолу) так називається через те, що привертає до себе величезну безліч бджіл. Крім цього меліса володіє досить сильним, а також при цьому ще й досить приємним лимонним ароматом. Свіжа або меліса лимонна сушена   просто незамінна пряність для приготування багатьох страв, особливо в якості приправи до всіх м'ясних, грибних, рибних страв та безлічі напоїв. Ще її використовують для приготування безлічі чайних сумішей.

Інгредієнти для приготування сушеної меліси лимонної:

  1. Листя свіжої меліси - необхідна кількість, що вам потрібно на зиму

Інвентар:

  1. Невелика каструля
  2. Сито
  3. Паперові рушники, тканина або фільтрована папір
  4. Дерев'яний з тканиною лоток або шматок чистої тканини
  5. Скляні або порцелянові банки для зберігання

Приготування меліси лимонної сушеної.

Крок 1: беремо листя меліси

беремо листя меліси

Листя меліси краще брати свіжі, щойно зірвані до моменту початку її цвітіння.   Для збору листя слід вибрати досить теплий і сухий день. Взагалі радять збирати листя вранці – після того,як вони висохнуть від роси. Вибирати слід гілочки меліси з абсолютно здоровими і нічим не пошкодженими листочками.

Для сушіння таких пряних трав, як меліса, потрібно тепло і досить хороша вентиляція. У дуже жарку і досить суху погоду сушіння листя буде відбуватися звичайно ж швидше.


Крок 2: бланшируем мелісу

 бланшируем мелісу

Зібрані гілочки меліси слід зв'язати не великі пучки і занурити на 1-2 секунди в окріп. Для цього слід в невелику каструлю набрати води і поставити на великий вогонь. Коли вода закипить, каструльку можете відставити з вогню, а листя перекласти в невелику сито, яке разом з листям і слід потім занурити в цей окріп. Цей процес бланшування чудово замінить ретельне миття і допоможе зберегти красивий і соковитий колір зелені.


Крок 3: перший варіант сушіння меліси лимонної

перший варіант сушіння меліси лимонної

Розглянемо перший варіант сушіння меліси. Отже, після того, як гілки меліси ми ошпарили окропом, з них слід добре струсити всю зайву воду і потім викласти з сита гілочки на просушку прямо на фільтрувальний папір або будь-яку тканину(можна замінити паперовими рушниками). Потім слід розкласти раніше бланшовані гілочки або просто листочки (їх можна просто обірвати з гілочок) окремо один від одного на чистому лотку або просто на шматок чистої тканини. Це лоток ви можете самі виготовити з досить тонкої тканини або тканинної сітки, натягнувши цю тканину прямо на якусь невелику дерев'яну раму. Потім вам потрібно буде доволі часто перевертати ці листочки з меліси для їх найкращого та більш рівномірного просушування.


Крок 4: другий варіант засушування меліси

другий варіант засушування меліси

Другий спосіб засушування лимонної меліси полягає в тому, що мелісу ми будемо сушити пучками, попередньо за бланшировавши їх як і в першому варіанті, але потім просто підвісивши пучки меліси «догори ногами». Час сушіння меліси за цим способом залежить в першу чергу від самого розміру гілочок з листям меліси, а також від ступеня вологості в тому приміщенні, в якому ви збираєтеся сушити мелісу, а також від рівня вентиляції в цій кімнаті. 


Крок 5: зберігання сушеної меліси

зберігання сушеної меліси

Отже, який би ви спосіб сушіння меліси не вибрали, а зберігати цю сушену приправу слід тільки у скляних банках або на крайній випадок, у фарфорових. При цьому вони повинні бути дуже щільно закриватися кришкою, або приправа у вас просто «видихається». Крім цього у відкритій банці меліса постійно буде піддаватися вологим випаровуванням і тепла в приміщенні, в якому ви її будете надалі зберігати.


Крок 6: подаємо мелісу лимонну сушену

подаємо мелісу лимонну сушену

Сушену мелісу добавляють при готуванні різних соусів, гасіння овочів, варенні супів всіх видів. Безліч кухарів люблять додавати сушену мелісу в коров'яче молоко для того, щоб воно краще і пікантніше пахло, а також у тертий сир. Крім цього сушену мелісу просто заварюють як чай, або разом з чаєм. Також його додають у різні компоти і всілякі узвари. Ще нею можна ароматизувати домашній квас.

Приємного апетиту!


Поради:

- так як сушена меліса досить ніжна пряність, яка швидко втрачає свій аромат, то застосовувати її слід в самому кінці приготування страви, фактично за 1 3 хвилини до закінчення готування. В ідеалі її найкраще додавати вже до приготовленым страв.

- зберігати висушену мелісу слід обов'язково в темному місці без постійного доступу до приправі прямих сонячних променів, або трава у вас може вицвісти.

- пам'ятайте, що кожен вид засушеної зелені слід суворо зберігати окремо один від одного, або приправи поміняють совою смак і аромат.

- слід врахувати той факт, що зі свіжої зелені меліси 5—10 грам у вас вийде  сушеної меліси   0,25 до 0,5 грама.

- якщо у вас немає можливості висушити її природним шляхом, можете розігріти духовку 180 градусах, викласти листя на деко кухонний і сушити таким чином приправу в духовці з відкритими дверцятами.