Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

В'ялені яблука

Нещодавно ми готували з Вами в'ялену диню, однак можна в'ялити та інші овочі і фрукти. Тому сьогодні ми займемося приготуванням в'ялених яблук - плодів куди більш доступних, зате не менш смачних. Взимку це блюдо відмінно замінить цукерки, а якщо в'ялені яблука залити окропом, то вийде смачний і корисний компот. Як бачите, сьогоднішній рецепт слід взяти на озброєння і виділити йому окрему почесну сторінку у Вашій кулінарній книзі!

Інгредієнти для приготування в'ялених яблук:

 1. Яблука свіжі зрілі - 1 кг
 2. Цукровий пісок - 1 склянка (250 г)

Інвентар:

 1. Ножа
 2. Обробна дошка
 3. Паперові рушники (серветки)
 4. Стакан
 5. Каструля (або миска) з кришкою меншого діаметру
 6. Вантаж (гніт)
 7. Холодильник
 8. Плита
 9. Духовка
 10. Деко або решітку
 11. Фольга
 12. Тканинні мішечки
 13. Плоска тарілка для подачі

Приготування в'ялених яблук.

Крок 1: Готуємо яблука до вялению.

Для в'ялення можна брати яблучка будь-яких сортів різних термінів дозрівання - поекспериментуйте, візьміть потроху кожного доступного виду.

Яблука потрібно перебрати і відкласти ті, які нам потрібні - дозрілі, але не перестиглі, тверді, без ознак загнивання.

Яблука промиваємо

Відповідні плоди потрібно як слід промити проточною водою і обсушити паперовими рушниками.


Крок 2: Ріжемо яблука.

Нарізаємо

Промиті і обсушені яблука потрібно розрізати навпіл і видалити з кожного серцевину з насінням. Решту яблук потрібно нарізати скибочками завтовшки 2 сантиметри.


Крок 3: Засипаємо яблука цукром.

Засипаємо цукром

Нам потрібно каструлька або інша ємність, в яку помістяться наші інгредієнти. Акуратно складаємо скибочки яблук в каструлю і засипаємо їх цукровим піском.

Накриваємо яблука (не каструлю!) кришкою меншого діаметру, ніж обідок каструлі, і встановлюємо наверх гніт - це може бути банку з водою або важкий камінь.

Прибираємо конструкцію в холодильник на 12 годин.


Крок 4: Вялим яблука.

Після закінчення часу дістаємо каструльку з холодильника, гніт знімаємо. Яблука пустили сік, його необхідно акуратно злити.

Вялим

На чистий лист розкладаємо часточки яблук з цукром, намагаючись розташовувати їх таким чином, щоб між часточками залишалося невелику відстань.

Включаємо духовку, щоб розігріти її до 65 градусів, а потім поміщаємо всередину деко з скибочками яблук. Залишаємо яблучка для підв'ялювання, яке займе близько 2.5 годин.


Крок 5: Прибираємо в'ялені яблука на зберігання.

Коли зазначений час закінчиться, дістаємо деко з яблуками з духовки і перекладаємо їх на фольгу. Тепер потрібно почекати, поки яблука повністю охолонуть і просохнуть. Це може зайняти 3-5 годин.

Прибираємо на зберігання

Готові в'ялені яблука прибираємо в полотняні мішечки для зберігання, а частину викладаємо на плоску тарілку, для подачі на стіл - щоб спробувати блюдо і оцінити результат нашої з Вами роботи.


Крок 6: Подаємо готові в'ялені яблука.

І подаємо!

Готові в'ялені яблука добре підійдуть просто до чаю або кави - в якості цукерок, до пирогів і пиріжків - в якості начинки, і до тортів - в якості прикраси. 

Як бачите, це блюдо дуже смачне, корисне і нескладне в приготуванні!

Приємного апетиту!


Поради:

- Кількість цукрового піску в рецепті можна змінювати за Вашим бажанням.

- Зберігати в'ялені яблука можна також в закупорених скляних банках або картонних коробках, дно яких краще вислати чистим папером.

- Зберігати в'ялені яблука потрібно не більше 1 року. Якщо Ви не впевнені в тому, що зможете використовувати всю приготовану порцію, то краще зменшити кількість яблук.