Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чому варто повернути в раціон вуглеводи

Чому варто повернути в раціон вуглеводи

Багато хто помилково вважають, що сувора безвуглеводна дієта — вірний спосіб швидко і безболісно розправитися з зайвими кілограмами. Безпідставно звинувачуючи рис, макарони і хліб у всіх мислимих і немислимих бідах, ми робимо уявний крок у бік здорового способу життя, різко обмежуючи себе у споживанні найважливішого джерела енергії, і, звичайно ж, стикаємося з несподіваними неприємностями.

Сьогодні ми поговоримо про явні ознаки "вуглеводного голодування", про який ваш організм не сповільнить повідомити при першій же підозрі на брак цього нутриента. Бережіть своє здоров'я і намагайтеся харчуватися збалансовано!

Поганий настрій

Вуглеводи відповідальні за вироблення гормону радості-серотоніну. Відмовляючись від вуглеводної складовою раціону, ви можете почати помічати за собою абсолютно не властиві вам раніше перепади настрою, емоційну млявість, небажання посміхатися.

У прагненні зберегти тонку талію, не відмовляйтеся хоча б від цільнозернового хліба або, приміром, невеликої порції бурого рису на обід.

Зниження працездатності

Вуглеводи — головне повноцінний джерело енергії, життєво необхідний нашому організму для нормального функціонування. Люди, чия робота пов'язана з розумовою або важкою фізичною працею, ніколи не відмовляться від вуглеводів просто тому, що це безпосередньо вплине на їх активність.

Всякий раз, коли ви довго не можете зосередитися, сконцентруватися і змусити себе працювати, згадуйте, чи був у вас сьогодні легкий вуглеводний перекус. До речі, будь-які фрукти допоможуть вам залишатися в тонусі.

Постійний головний біль

Ще один симптом нестачі вуглеводів — часті і тривалі головні болі. Виникають вони з-за низького рівня цукру в крові, який, як ви вже, напевно, здогадалися, просто не надійшов в організм з порцією вуглеводів.

Ми радимо додавати в раціон фруктово-овочеві салати (наприклад, салат з перетертих яблук і моркви, куди за бажанням можна додати лимонний сік, мед або волоські горіхи).

Проблеми з шлунком

Якщо ви страждаєте від низької моторики кишечника і помітили загальне зниження швидкості обміну речовин в організмі (що, як правило, позначається на вазі і самопочуття), перевірте, чи досить у вашому раціоні корисних вуглеводів.

З'їдаючи на сніданок або обід цільнозернові злаки та інші повільні вуглеводи з високим вмістом клітковини, ми не тільки отримуємо необхідну енергію, але і попутно позбавляємо себе від проблем з травленням.

Почуття ознобу

Холодні пальці, постійний озноб або навіть дрібна тремтіння можуть бути з-за простуди або інших захворювань, але якщо ви продовжуєте трястися від холоду, будучи абсолютно здоровим, можливо, це пов'язано з вашої низкоугеводной дієтою.

Всі, хто повністю відмовився від вуглеводів, приречені мерзнути завжди і скрізь. Пов'язано це обставина з порушенням роботи щитовидної залози, відповідальної, крім інших чинників, і за регулювання температури тіла.

Гостре почуття голоду

Будь-яка безвуглеводна дієта — голодна дієта. Ви позбавляєте свій організм незамінного джерела енергії і змушуєте себе страждати від голоду абсолютно марно: так звані хороші (повільні) вуглеводи багаті клітковиною — головним елементом насичення.

Налягайте на вівсянку і пасту з цільнозерновий борошна: невеликі порції цих продуктів, з'їдені на сніданок або обід, жодним чином не зашкодять вашій фігурі.

Вага "став"

Однією з можливих причин того, що вага "встав" (ефект дієтичного плато), може бути все та ж низкоуглеводная дієта. Цей процес дуже добре видно на білковій дієті: із-за тривалої нестачі вуглеводів втрата ваги поступово сповільнюється і завмирає.

"Завантажуйтесь" вуглеводів хоча б раз в тиждень: невелика кількість цього найважливішого елемента допоможе організму уникнути стресу і підтримувати "шустрий" метаболізм, настільки важливий для досягнення фігури мрії.

Погане самопочуття на тренуваннях

Будь-який спортсмен відмінно знає, що на силу, швидкість і витривалість безпосередньо впливає якість і кількість вуглеводів, з'їдених перед тренуванням. Скорочення надходження енергетичних ресурсів" негативно позначиться на ефективності тренувань і може навіть стати причиною неприятнейших судом в м'язах і болю в суглобах.

Перед тренуванням їжте більше вуглеводів з низьким глікемічним індексом. Це може бути паста, вівсянка, протеїнові батончики або коктейлі.