Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Вісім прийомів офіціантів, про які варто знати

Вісім прийомів офіціантів, про які варто знати

У кожній професії існують свої хитрощі. Якщо мова йде про сферу обслуговування, і особливо про ресторанах, то тут є просто величезна кількість прийомів, що примушують нас платити більше, навіть якщо ми не дуже цього хочемо.

Для того щоб не попастися на гачок офіціанта, рекомендуємо звернути увагу на наш сьогоднішній огляд. З нього ви дізнаєтеся все самі основні хитрощі, до яких вдаються офіціанти, щоб ми замовляли в ресторані більше дорогих страв і напоїв.

Табличка "зроблено"

В будь-якому ресторані на самих зручних і великих столах зазвичай красується табличка Reserved, але далеко не завжди це означає, що даний столик вже кимось замовлений. Зазвичай цю табличку ставлять для того, щоб маленька компанія або парочка відвідувачів випадково не зайняли великий стіл.

"Золоті столики"

Якщо у порожньому ресторані вас посадили за незручний столик біля входу, то знайте, що зроблено це навмисно. Таким чином створюється видимість того, що в ресторані багато гостей, тобто ви служите своєрідною приманкою для нових відвідувачів. Найбільш ошатно одягнених гостей офіціанти зазвичай садять біля вікна або на веранду, щоб показати високий рівень закладу.

Дороге блюдо в кінці

Не піддавшись хитрощів персоналу при виборі столика, ви легко можете потрапити на інші хитрощі офіціантів, але на цей раз вже при виборі напоїв і страв. Майте на увазі, що найдорожче блюдо або самий вишуканий напій завжди називається останнім. Так ймовірність того, що ви замовте саме його, вище.

Ціни в меню

Важливо також звертати увагу на ціни в меню. Іноді вони вказуються не за порцію, а за 100 грамів продукту. Спеціально попереджати вас про це ніхто не стане, тому уважно читайте виноски, якщо вони є. Це допоможе уникнути незручної ситуації, коли ви отримаєте чек.

Рекомендації офіціанта

Дуже часто у виборі страви ми покладаємося на офіціанта, а даремно. Якщо він дуже наполегливо пропонує якусь страву, то тут є 3 варіанти. Ймовірно, офіціант переплутав замовлення і тепер йому потрібно швидко знайти іншого клієнта, який погодиться на замовлене помилково блюдо.

Ще у ресторанів часто буває контракт з певними фірмами, і офіціанти отримують бонуси від продажів продуктів. Ну і самий сумний варіант — це продукти з терміном придатності, які потрібно якомога швидше використовувати.

"Закриті" питання

Правилом "закритого" питання користуються як в бюджетних кафе швидкого харчування, так і в дорогих ресторанах. Якщо ви не встигнете вчасно зорієнтуватися, то будете вибирати між рибою і м'ясом, білим або червоним вином, хоча спочатку планували взяти тільки легкий салат і чашку кави, що бадьорить.

Безкоштовні закуски

Легкі закуски, які подаються безкоштовно на аперитив, є не більше, ніж черговий прийомом. Солоні горішки та крекери викликають спрагу і розпалюють апетит, а це означає, що ви замовите більше напоїв та їжі.

Оновлення напоїв

Якщо ви любите замовляти вино в ресторані, то напевно помічали, як офіціант підливає вам напій буквально після кожного ковтка. Основна мета тут полягає в тому, щоб ви допили вино раніше, ніж встигнете доїсти блюдо. Це підвищує ймовірність того, що ви замовите ще одну пляшку.