Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як ні в какоем разі не можна вести себе за столом: 12 поширених помилок

Як ні в какоем разі не можна вести себе за столом: 12 поширених помилок

"У всіх дріб'язкових справах важливий стиль", — писав Оскар Уайлд, класик англійської літератури, володар бездоганного смаку і великий знавець світського життя. А для тих, хто вважає будь-яку корпоративну вечірку або звана вечеря справжнім великим випробуванням, він додав: "У всіх серйозних справах". Тому яким би жахливим не здавалося вам насувається офіційний захід, пам'ятайте, що знання правил етикету не тільки додасть вашій поведінці відповідний стиль, але і представить вас у найкращому світлі.

Хороші манери — це зрозумілий всім мову взаємної поваги і данина традиціям. Вступаючи в певний коло суспільства, ми повинні дотримуватись правил гри, а для цього варто стежити за собою і намагатися уникати перелічених помилок.

Не переплутайте свою їжу з сусідської

Розкішно і витончено сервірований стіл — особлива зона небезпеки. Мабуть, з кожним з нас траплялися казуси, коли ми після довгих і болісних пошуків свого келиха в результаті випивали вино сусіда. Уникнути подібних конфузів допоможе гармонія людського тіла, а саме — наші долоні.

Сідаючи за стіл, складіть великий і вказівний пальці обох рук в колечка: кільце на лівій руці буде нагадувати нижню частину букви b, а на правій — d. Так от, b — це bread, хліб, а d — це drink, напій. Саме в такому положенні вони і будуть розташовуватися на реальному столі: зліва від вас хліб, а праворуч — напої.

Не сідайте з тими, хто вам не подобається

Вірний спосіб зіпсувати собі свято і весь вечір відчувати себе не в своїй тарілці — сісти поруч з незнайомими або неприємними вам людьми, тому постарайтеся вибрати місце за столом заздалегідь.

В цьому випадку і передбачуваних тем для бесіди буде більше, і недотримання по неуважність або недосвідченість пункту 1 не буде згубно для вашої репутації.

Не заправляйте серветку в комір

Як тільки ви сядете за стіл, розгорніть серветку і покладіть її на коліна, ні в якому разі не споруджувати з неї подобу слюнявчика. Прийнято використовувати її для того, щоб витерти руки або промокнути губи, але для цих цілей на столі будуть паперові серветки, а велика тканинна серветка покликана захистити вашу одяг від крихт і крапель.

Не тягніться за їжею через весь стіл

Початок трапези — справжній кошмар для інтровертів: всі просять передати один одному ті чи інші страви, обмінюються тарілками і намагаються оточити себе найулюбленішою їжею. Якщо заповітне блюдо знаходиться занадто далеко від вас, не намагайтеся до нього дотягнутися — не всі хочуть милуватися вашим ліктем, висячим у парі сантиметрів над тарілкою або келихом.

Набагато правильніше буде вибрати зручний момент і ввічливо попросити кого-небудь передати вам те, що потрібно. Якщо ж передати щось попросили саме вас, пам'ятайте, що посуд з ручками прийнято передавати ручкою по напрямку до гостя. Ще одне важливе правило: їду завжди передаємо зліва направо.

Не кладіть лікті на стіл

Сидіти за столом, поклавши лікті на стіл, досить зручно, але все-таки ніяк не вписується в правила етикету. Ця поза показує, що ви закриті для бесіди з тими, хто сидить поруч з вами — а кому буде приємно сидіти з таким букою, зайнятим лише своєю тарілкою? Крім того, спершись ліктем на стіл таким чином, ви напевно сгорбитесь.

Не панікуйте

Тримайтеся природно, навіть якщо ви оточені з усіх боків армією з численних вилок, ложок і ножів різного калібру. Найпростіша хитрість, яка напевно спрацює: починайте з країв — тобто, з самих маленьких ножів і виделок, і закінчуйте тими, що лежать поруч з тарілкою.

Часто окремі прилади подають до конкретній страві, що значно спрощує життя. Але якщо ви хочете ознайомитися з докладною інструкцією, читайте наш матеріал про те, як правильно користуватися основними столовими приладами.

Впустивши який-небудь прилад, не поспішайте піднімати його, поки ніхто не побачив, і використовувати знову: діставши з підлоги прилад, ввічливо попросіть замінити його на чистий.

Якщо ви не завершили трапезу і не хочете, щоб вашу тарілку забрали — схрестіть на тарілкою ніж з виделкою (ніж зверху, його ручка дивиться вправо). Якщо ви закінчили їсти, покладіть ніж і вилку паралельно один одному на тарілку, направивши їх ручки в нижній правий кут.

Не жестикулируйте з приладами в руках

Хоча нам з дитинства люто нагадують про те, що не можна розмовляти з набитим ротом, застільні розмови — душа будь-якого вечері. А якщо ви душа компанії і любите розповідати історії емоційно і яскраво, не забудьте відкласти прилади, перш ніж приступити до розповіді.

Не стесяйтесь просити допомоги

Якщо на вечерю подають лобстера, якого ви бачите вперше в житті і дуже хочете спробувати, але не знаєте, як до нього підступитися, не поспішайте бігти в туалет і гуглити, як правильно його їсти.

Подивіться на те, як їдять люди навколо вас. А якщо цей процес здається зовсім таємничим, не соромтеся запитати у будь-якого приємного вам сусіда, як слід правильно їсти цей дар моря: так ви можете налагодити спілкування і, що ще важливіше, дозволити людині продемонструвати свої бездоганні манери, що він обов'язково розцінить з вдячністю.

до Речі, якщо хтось просить вас передати сіль, передавайте і перець теж: це нерозлучна парочка, яку прийнято передавати тільки разом.

Не "пірнайте" в свою їжу

Для того, щоб красиво пити вино, лікоть в будь-якому випадку доведеться відірвати від столу, а келих — підняти. Не нахиляйтеся до їжі в своїй тарілці: не лінуйтеся користуватися виделкою і піднести її до рота.

Останнє правило, до речі, автоматично має на увазі те, що є ви будете невеликими порціями.

Не поспішайте з'їдати все відразу

Золоте правило етикету — не починайте і не закінчуйте є першим. Будьте помірним в їжі і не намагайтеся змітати зі столу все, що знаходиться поблизу, навіть якщо дуже голодні. Пам'ятайте, що виходячи з-за столу, краще відчувати почуття легкого недоїдання, ніж катастрофічного пересичення.

Для того щоб не уславитися самим голодним гостем на заході, з'їжте перед початком урочистості невелике зелене яблуко або випийте склянку кефіру: це допоможе вам не переїдати.

Не сидите, уткнувшись в телефон

Якщо доля всього світу залежить від того, чи ви будете перевіряти кожну хвилину стрічки в соціальних мережах або дивитися останні оновлення в Инстаграме, відкладіть телефон подалі, а ще краще — поставте його на беззвучний режим.

За правилами хорошого тону, якщо вам дуже потрібно терміново з кимось зв'язатися, вийдіть ненадовго з-за столу і поговоріть без свідків.

Не перестарайтеся з етикетом

Існують страви, які є абсолютно не зручно. Але іноді варто відкласти і ніж і вилку, замість того, щоб пиляти ними тарілку: так, наприклад, для мідій не потрібні ніякі прилади, а устриці "випивають" тільки за допомогою рук. Вивчіть список страв, приступаючи до яких ви можете без докорів совісті відкласти прилади у бік. І нехай вас не лякають оливки з кісточками: акуратно прислухайтеся кісточку з рота лівою рукою і покладіть на край страви або на спеціальну тарілочку.

найголовніше — у будь-якій, навіть самої помпезною компанії пам'ятайте, що які б книги ви не прочитали, скільки б ні правил запам'ятали, найбільш виграшна модель поведінки — вести себе доброзичливо, скромно і природно.