Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як заощадити місце на кухні: речі, від яких краще відмовитися

Як заощадити місце на кухні: речі, від яких краще відмовитися

Стандартні квартири не передбачають велику кухонну зону, але навіть таке скромне за розмірами простір ми умудряємося змусити часом зовсім непотрібними речами. Від чого ж можна легко позбутися?
Яка господиня мріє про великий кухні зі всілякою побутовою технікою і безліччю ящиків і полиць для зберігання найрізноманітніших продуктів. Але в реальності кухні найчастіше виявляються досить тісними, особливо якщо виконують ще й функцію їдальні, де вся родина збирається вечорами.

Саме тому так важливо не тільки раціонально використовувати наявне простір, але і вчасно позбуватися від непотрібних речей. Ми допоможемо вам провести ревізію і зрозуміти, від яких предметів варто негайно відмовитися, щоб всім у підсумку було комфортніше, адже часом місце на кухні завалено речами, які абсолютно нікому не потрібні.
1. Поварені книги

Незважаючи на те, що будь-який рецепт вже давно можна знайти на гастрономічних сайтах, багато з особливим трепетом зберігають кулінарні книги, які, найчастіше, з'являються в будинку абсолютно випадково. Їх дарують на різні свята і передають у спадок, але нерідко купують тільки тому, що улюблена героїня світських хронік випустила черговий книжковий шедевр.

Якщо у вас накопичилося багато повірених книг, то має сенс неупереджено їх оцінити і відмовитися від тих, якими ви ніколи не користуєтеся, адже вони займають досить багато місця на кухні. Ось побачите, після такої інспекції у вас відразу ж з'явиться ще одна полиця для більш потрібних і корисних речей. Викидати книги, звичайно ж, не треба, а от віддати їх у добрі руки – відмінна альтернатива, корисна як для приймаючої, так і для віддає сторони.
2. Непотрібний посуд

Ще одна категорія предметів, яку люблять дарувати — це посуд, особливо чашки і гуртки, які привозять з усіх кінців земної кулі в якості сувеніра. З часом кількість цих предметів на невеликому кухонному просторі може стати загрозливим, а всі члени родини будуть продовжувати пити зі старих, але улюблених кухлів.

що Опинилися в подібній ситуації ми радимо регулярно міняти повністю посуд, викидаючи всі примірники вже з побляклим малюнком, тріщинами і сколами. Іншим відмінним варіантом може бути використання старої посуду для творчості. Спробуйте зробити з обридлої чашки предмет інтер'єру, застосувавши техніку декупажу або просто розписавши її спеціальними фарбами.
3. Пластикові пакети

Така невинна річ, як пластикові пакети, може захопити територіальне панування на вашій кухні. Спочатку ви просто вирішуєте залишити 2-3 пакету "на всякий випадок" — і ось вони вже в кожному кутку, на кожній полиці і кожному ящику.

Оптимальним варіантом є відмова від використання пластикових пакетів, адже у більшості випадком ми їх застосовуємо повторно або для продуктів, або для сміття. Замість них, використовуйте спеціальні мішки для сміття в рулоні, адже так вони не займуть багато місця, а в магазин ходіть з дуже модними зараз полотняними торбами або навіть авоськами. Це і красивіше, і зручніше, і, що важливо, екологічніше.
4. Побутова техніка

Згадайте, скільки разів ви планували правильно харчуватися, регулярно купуючи побутову техніку спеціально для приготування корисних страв, таких як смузі, овочі на пару і свіжовичавлені соки. З часом вафельниці, блендери, мультиварки та інші пристрої починають займати весь простір, не несучи при цьому ніякої користі і просто припадаючи пилом. Та й громіздка кавоварка вам навряд чи потрібна, якщо ви віддаєте перевагу чай.

Постарайтеся оцінити, наскільки вся ця техніка дійсно необхідна і як часто ви нею користуєтеся. Якщо ви вже забули, коли останній раз включали пароварку, то краще віддати її тому, кому вона дійсно необхідна. Запевняємо вас, що через 2 тижні ви про неї і не згадаєте, а вільного місця на кухні значно додасться.
5. Контейнери для їжі

Безумовно, контейнери для їжі — це річ потрібна і корисна у господарстві. В таких ємностях зручно зберігати те, що не доїли, а також брати з собою улюблені страви, особливо якщо перспектива харчуватися в кафе вас не дуже приваблює. Однак, за рахунок того, що такі контейнери робляться з пластика, вони дуже швидко приходять в непридатність і стають місцем проживання безлічі бактерій.

Регулярно проводите ревізію і безжально позбавляйтеся від старих контейнерів, а для зручності зберігання можна купувати цілі набори, де більше маленькі за розміром контейнери складаються у великий. І не треба купувати занадто велика кількість таких ємностей "про запас". Зазвичай достатньо 3-4 штуки.