Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чому нам постійно хочеться їсти і як з цим боротися

Чому нам постійно хочеться їсти і як з цим боротися

Сьогодні розмова піде про те, чому ми так часто їмо, навіть якщо зовсім не голодні. Поговоримо про основні чинники, що провокують таке неправильне харчову поведінку.
Сьогодні розмова піде про те, чому ми так часто їмо, навіть якщо зовсім не голодні. Вивчивши матеріали на цю тему, ми розповімо вам про основні чинники, що провокують таке неправильне харчову поведінку, про те, як це впливає на наш організм, і про прості способи налагодити харчування, навчившись прислухатися до свого тіла і тих сигналів, які він нам посилає.

1. Чому ми їмо, якщо не голодні

На відміну від стародавніх людей, які докладали чимало фізичних зусиль, щоб добути собі їжу, ми живемо в продуктовому достатку. Ми перекушуємо на ходу, нерідко заглядаємо в ресторани швидкого харчування, а ввечері, втомившись від денних турбот, готуємо собі що-небудь ситне, але зовсім не корисне з напівфабрикатів. Таке харчування дуже швидко порушує механізм, що регулює голод, і ми починаємо їсти, навіть якщо не хочемо.

Цьому також сприяють неправильно сформовані з дитинства харчові звички, адже кого з нас дорослі не змушували доїдати порцію, навіть якщо організм вже сигналізував про ситості. Іншими факторами, що змушує нас їсти частіше і більше, ніж це реально необхідно, є реклама і грамотний мерчейдайзинг в магазинах. Задумайтесь, як часто ви хапаєте шоколадку в яскравій упаковці, нудьгуючи в черзі в касу, навіть якщо не голодні або зовсім не хочете солодкого?
2. Як таке харчування впливає на організм

Перш ніж говорити безпосередньо про те, що відбувається з організмом, коли ми їмо, не відчуваючи почуття голоду, важливо зрозуміти, що на підсвідомому рівні ми вважаємо корисну їжу менше ситної. Це означає, що в якості випадкових перекусів вибираються продукти, багаті жирами і швидкими вуглеводами.

Тут і криється головна проблема. З'ївши чіпси, шоколадний батончик або шматок піци, ми провокуємо різкий стрибок рівня цукру в крові. У разовому порядку не заподіє шкоди, але постійні сплески підвищують ризик розвитку не лише діабету, але і серцево-судинних захворювань.
Крім того, згідно з проведеними в Америці дослідженнями, рівень цукру від рівної кількості продукту підвищується більше, якщо ви зовсім не голодні, ніж у випадку, якщо ви відчуваєте реальний голод. Це говорить про те, що організм просто не готовий перетравлювати їжу, якщо ми не хочемо є, а значить, автоматично зростає навантаження на травну систему.

Не варто також забувати, що неусвідомлене споживання їжі приводить до переїдання. Це, в свою чергу, веде до збільшення середньодобової калорійності і неминучого в такій ситуації набору ваги. Якщо ви хочете зберегти стрункість, вам необхідно привчити себе є не тільки корисні продукти, але і сідати за стіл, коли ви дійсно хочете їсти.
3. Як навчитися прислухатися до свого тіла

Ідеальний механізм, що регулює почуття голоду, буває тільки у малюків. Не знаючи такої кількості смаків, вони їдять, коли реально голодні, втамовуючи свою базову потребу. Знайомство з новою їжею порушує цей ідеальний механізм і на перший план часто виходять смакові переваги і емоції, які ми отримуємо в процесі їжі.

Саме тому намагайтеся контролювати в першу чергу почуття, що змушують вас жувати, наприклад, сухарики, коли ви нервуєте, і шоколадку, коли сумуйте. Другий важливий рада — це робити покупки тільки на ситий шлунок. Так простіше стежити за тим, що потрапляє вам в сумку. Окремо хочеться відзначити, що ми часто плутаємо голод і спрагу, тому перш ніж зазирнути в найближче кафе, зробіть кілька ковтків води і, цілком можливо, ваші мрії про більшу піці швидко розвіються.