Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що трапляється, коли ви відмовляєтеся від молока

Що трапляється, коли ви відмовляєтеся від молока

Результати сучасних досліджень свідчать про те, що беззастережна любов до склянці молока має свої плюси і мінуси. Розбираємося з цим питанням в новому огляді.
Мами завжди кажуть: "Пийте, діти, молоко — будете здорові". Виростаючи, ми продовжуємо керуватися цим правилом як непорушною аксіомою. Однак результати сучасних досліджень говорять про те, що беззастережна любов до склянці молока має свої плюси і мінуси.

У сьогоднішньому огляді ми наводимо приклади того, що може статися, якщо ви зменшите споживання молока. Як ми і говорили, у цій області не все так однозначно, тому краще все індивідуально спостерігати за реакцією свого організму і слідувати рекомендаціям лікаря.
1. Ваш вага ніяк не зміниться

На цю тему було проведено майже 30 досліджень, проаналізувавши результати яких фахівці з Університету клінічного харчування прийшли до висновку, що немає твердих наукових доказів будь-якого впливу молочних продуктів на вагу. Згідно з іншим великомасштабного дослідження, де взяли участь більш 12000 дітей, було встановлено, що чим більше молока вони пили, тим більше їх вага. Тому велика ймовірність того, що після відмови від молочних продуктів ваш вага буде залежати тільки від вас.

2. Піде на користь травленню

Близько 65% населення страждає від непереносимості лактози в тій чи іншій формі. Дослідження говорять, що у цих людей відзначається менший ризик раку легенів, молочних залоз і яєчників, тому деякі вчені вважають, що непереносимість лактози може бути природною захисною реакцією організму. Тим не менш дуже багато продовжують пити молоко і терпіти виникає при цьому дискомфорт, що характеризується синдромом роздратованого кишечника. Саме тому завжди краще слухати свій організм і діяти так, як він підказує.
3. Стан шкіри покращиться

Замість того щоб купувати дорогу косметику по догляду за проблемною шкірою, спробуйте просто на деякий час відмовитися від молочних продуктів. Багато дерматологи навіть рекомендують безлактозную дієту як перший курс дій при лікуванні таких захворювань, як акне і екзема. За відгуками, багато хто з практикуючих подібну дієту відзначають візуальне поліпшення стану шкіри, зменшення кількості запалень і приємні бонуси: більше енергії і менше проблем з травленням.

4. Ви зменшуєте ризик розвитку раку

Шведські дослідники виявили, що у жінок, які випивали більше 1 склянки молока в день, в 2 рази частіше зустрічався рак яєчників. В той час учені з Гарварду обстежили чоловіків, які випивали в 2 рази більше молока, ніж рекомендована добова норма. В результаті було встановлено, що у них ризик розвитку раку простати був на 34% вище, ніж у тих, хто пив менше кількість молока.
5. Ви вживаєте досить кальцію

Ще зі шкільної лави ми засвоїли, що молоко — це відмінне джерело кальцію, тому відмова від молочної продукції часто асоціюється з нестачею цього мінералу. Проте в реальності існує безліч рослинних джерел кальцію, корисних для кісткової тканини: зелень, квасоля, горіхи, фрукти, особливо апельсини і інжир, крупи. Ще більше багатих кальцієм продуктів дивіться в нашому огляді.

6. Ви підвищуєте ризик розвитку діабету

А чи знаєте ви, що сьогодні вчені сходяться на думці, що знежирені молочні продукти не так корисні для організму. І частіше — зовсім навпаки. В ході досліджень, проведених в 2015 році Американським інститутом клінічного харчування, було встановлено, що чим більше знежирених молочних продуктів ви їсте, тим вище ризик діабету. Причиною може бути те, що виробники замінюють відсутні жири цукром, перетворюючи молочні продукти в потенційно небезпечні.
7. Ви освоїте корисні альтернативи молока

Дослідження, проведені в США, повідомляють, що ті, хто регулярно вживає йогурт, найчастіше мають більшу щільність кісткової тканини, ніж ті, хто віддає перевагу інші види молочних продуктів. А пробіотики в йогурті, які ви не знайдете в молоці, допоможуть вдвічі збільшити втрату ваги під час дієти — про це нам говорять дослідження, опубліковані в британському журналі Nutrition. Саме тому дієтологи рекомендують при приготуванні молочних коктейлів використовувати йогурт з повноцінної жирністю замість молока.