Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як не допустити появи харчової молі на кухні: 5 кроків

Як не допустити появи харчової молі на кухні: 5 кроків

Навіть у самих охайних і уважних господарів на кухні — в борошні, крупах, сухофруктах і інших запасах — може з'явитися моль. У цій статті розповімо, як цього уникнути.
Навіть у самих охайних і уважних господарів на кухні — в борошні, крупах, сухофруктах і інших запасах — може з'явитися моль. Це і неприємно, і прикро, особливо якщо шкідники завелися у цінних сортах борошна або вразили великі запаси, які ви робили з розрахунком на тривале зберігання.

У цій статті ми розповімо про те, чому це відбувається і як цього уникнути.
Крок № 1: звернути увагу на ціну

Харчова міль, яка насправді називається огнівкою, хоч і має крила, але літає мало і неохоче. Тобто "заразитися нею від сусідів досить складно. Найчастіше моль з'являється у нас вдома разом з купленими в магазині продуктами. Ну а там вона з'являється з зерносховищ та інших складів, на яких погано дотримуються правила зберігання.

Іноді буває так, що товар з міллю все одно продають, але за заниженою ціною. Таким чином, якщо ви знаєте, що цей конкретний товар коштує стільки-то, а продається набагато дешевше, не поспішайте радіти і купувати його, та ще й оптом — можливо, тут є підступ у вигляді харчової молі.
Крок № 2: обробити

Після покупки крупу та борошно треба уважно оглянути, а останню бажано просіяти. У продуктах не повинен бути ніяких підозрілих грудочок, не кажучи вже про личинках і метеликах. Для підстраховки можна покласти товар в морозилку на 3 години.

Якщо ви виявили ознаки молі, спробуйте віднести продукти з чеком назад в магазин. Висока ймовірність того, що вам повернуть гроші. Ну а якщо це неможливо, зіпсований товар доведеться просто викинути.
Крок № 3: пересипати

Все, чим може завестися моль, не можна зберігати у фабричній упаковці і тим більше в поліетиленовому пакеті. Після того як ви оглянули борошно і крупи, пересипте їх у банки. Найкраще скляні, з щільно закривається кришкою. Моль добре себе почуває у вологому і темною середовищі, тому пакет або непрозора банку можуть створити для неї сприятливі умови.

Якщо у вас є полотняні мішечки, використовуйте їх для борошна. Причому такий мішечок треба спочатку випрати, а потім замочити в міцному соляному розчині. Після повного висихання в нього вже можна пересипати борошно. Це потрібно для позбавлення від вологості. Ще один спосіб — набрати в ситечко для чаю кам'яної солі і покласти його в борошно.

Міль не любить виражених запахів, тому покладіть в банку або мішечок висушену апельсинову кірку або лавровий аркуш. Правда, вони швидко втрачають свій аромат, з-за чого їх треба міняти хоча б раз в місяць.
Крок № 4: правильно зберігати

Якщо ви збираєтеся робити запаси на тривалий час, то абсолютно необхідно обробити шафа, в якому будуть зберігати продукти. Вимийте його з миючим засобом. Потім ретельно просушіть і провітріть. Після цього потрібно пройтися пензликом з оцтом по кутах і щілинах.

Потім візьміть кілька сірникових коробок, зробіть в них невеликі отвори і покладіть в деякі кам'яну сіль, для вбирання вологи, а в інші — ватку, змочену в лавандовом або розмариновому олії, саму лаванду або розмарин (можна сушені), апельсинові кірки або лавровий лист. Не забувайте міняти ароматичні наповнювачі час від часу.
Крок № 5: стежити

На стінки шафки можна приклеїти спеціальні пастки для харчової молі, щоб якомога швидше відстежити появу шкідників і позбутися від зараженої банки, поки комахи не перекинулися на інші продукти.

Що робити, якщо на кухні все ж з'явилися метелики? По-перше, від них треба позбутися механічним шляхом: допомогою липкої стрічки або мухобойки, благо вони дуже повільні. По-друге, уважно перегляньте всі запаси: вміст тих банок, де ви щось побачили, доведеться викинути, а продукти з інших банок потрібно або заморозити протягом 3 годин, або прожарити в духовці. По-третє, обробіть шафи, як описано в пункті № 4.