Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » 20 фактів про алкоголь, про яких ви не знали

20 фактів про алкоголь, про яких ви не знали

Який алкоголь продається найчастіше, від чого ми пьянеем, як високий градус впливає на наш мозок і поведінка — про це і багато чому іншому в нові факти про алкоголь.
Алкоголь в тому чи іншому вигляді був відомий протягом всієї історії людства. І постійно з ним то боролися, то дозволяли, використовували в медичних цілях, поправляли здоров'я, імпровізували з рецептурою і підвищували продажу нестандартними методами... Ці непрості взаємини обросли безліччю легенд і міфів, в достовірності яких складно розібратися.

Для сьогоднішнього огляду ми підібрали 20 незвичайних фактів про алкоголь — буде що обговорити на найближчої вечірці за келихом чогось міцного!
1. Найбільш продаваним алкоголем у світі є не горілка, а байцзю

Ніколи не чули про байцзю? Цей китайський алкоголь, виготовлений із сорго, продається рекордними обсягами — його оборот на ринку дорівнює 23 мільярдів доларів. Байцзю містить приблизно 40-60% алкоголю, володіє гарним смаком і відмінно поєднується з страви азіатської кухні.

2. Ми пьянеем в результаті кисневого голодування мозку

Експерти довели, що стан сп'яніння досягається через згортання крові — згустки злиплих еритроцитів перестають проходити крізь судини, і у всіх тканинах відзначається нестача кисню. Саме кисневе голодування мозку, називається гіпоксією, і призводить до відчуття свободи і ейфорії, випробовуване після вживання алкоголю.

3. Ром і кашаса — не одне і теж

Ром проводиться з меляси, що залишилася після виробництва цукру з очерету, в той час як кашасу виготовляють, переганяючи сам сік цієї рослини. І хоча нерідко кашасу називають бразильським ромом, насправді це зовсім різні напої. До речі, кашасу використовують для приготування національного напою Бразилії — кайпириньи.
4. У старих термометрах використовувався бренді

В XVI столітті в термометри замість ртуті заливали бренді, який непогано справлявся з поставленим завданням. Алкоголь замінили ртуттю лише завдяки її більш відповідним фізичним характеристикам.

5. Існує сама підступна концентрація алкоголю в крові

Концентрацію спирту в крові безпосередньо пов'язують зі станом сп'яніння. При концентрації алкоголю приблизно в 0,5 грама на літр зазвичай не спостерігається видимих відхилень, однак при підвищення до 1грамма на літр нервові центри перестають нормально функціонувати при зовнішньої "тверезості". Саме така концентрація небезпечна для водіїв — частота аварій в цьому випадку зростає в 14 разів. А при концентрації в 2 грама на літр відзначаються вже відхилення з боку дрібної і великої моторики, тому при такій фазі за кермо вже сідати не можна.

6. Для виробництва кампарі використовували подрібнених жуков

До 2006 року кампарі підфарбовували рубіново-червоним барвником, виготовленим із крил жуков. В даний час компанія використовує штучний харчовий барвник, який сильно розчарував справжніх поціновувачів цього напою, любили колишній рецепт.
7. "Вершкові" лікери Crиme liqueur не містять вершків

Забавно, але популярні "Крем де какао" і "Крем де Мент" не мають у своєму складі ані грама вершків, а свою назву "вершкових лікерів" вони отримали завдяки густий, тягучою консистенції. А ось у компанії з вершками вони йдуть на ура — спробуйте змішати 2/3 склянки вершків з 1/3 склянки лікеру і насолоджуйтеся алкогольних десертом.

8. Алкоголь впливає на творчий потенціал

"Пиши п'яним, редактируй тверезим" — цей знаменитий вислів Хемінгуея має під собою наукове обґрунтування. З одного боку, у стані алкогольного сп'яніння відзначається зростання творчих здібностей, оскільки відключаються механізми "внутрішньої цензури". А з іншого сторони, в цьому стані збільшується кількість помилок при виконанні робочих операцій або рішенні задач.

9. Віскі темніє не з-за деревини

Якщо бути зовсім точним, свій гарний бурштиновий колір віскі набуває завдяки тривалій витримці в обвуглених бочках. Якщо ж ви будете витримувати напій необугленных бочках, відтінок вийде жовтуватим, але ніяк не медовим.
10. В текілі ніколи не було "хробаків"

Міфи про горезвісних "хробаків" на дні пляшки текіли не дають спокою багатьом шанувальникам цього мексиканського напою. Проте схожий з текілою напій мескаль, який виробляють з різних видів агави, дійсно іноді продають з личинкою метелика на дні пляшки. Історично плаваюча личинка була поганим знаком, вказуючи на те, що урожай агави був заражений. Однак з 1940 року "хробака" стали використовувати як маркетинговий трюк для підвищення продажів мескалю.

11. Похмілля буває і після повного очищення крові від алкоголю

Навіть після того, як алкоголь був повністю знешкоджений ферментами печінки і виведений з організму, в крові ще довгий час буде відзначатися зрушення в бік кислої середовища і зниження кількості цукру. Саме ці зміни і призводять до відчуттів похмільного синдрому: спразі, пітливості, депресій, зниження м'язової сили, підвищеної втомлюваності, нудоти і головного болю.

12. Президентам не чужий алкоголь

Відразу після закінчення своєї служби в якості першого президента США Джордж Вашингтон побудував собі винокурню на плантації Маунт-Вернон. Бізнес успішно розвивався та незабаром став найбільшим лікеро-горілчаним заводом в США, здатним виробляти понад 11000 галонів спиртного в рік.
13. Ваші волосся теж люблять "випити"

Перукарі в XVIII столітті були впевнені, що ром — це запорука краси і здоров'я волосся, який робить їх міцними і блискучим. Своїм клієнтам вони радили обполіскувати волосся цим тропічним напоєм після миття, а бренді вважалося трохи менше ефективною альтернативою. Горілку ж і по сей день змішують в пропорції 1 до 1 з шампунем і використовують для лікування лупи.

14. Алкоголь впливає на здатність годувати грудьми

За спостереженнями фахівців, у жінок одним з характерних наслідків регулярного зловживання алкоголю є нездатність до грудного вигодовування дітей — це порушення зустрічається приблизно у 30-40% випадків.

15. Наступ алкогольного сп'яніння можна прорахувати

Кажучи про сп'янінні як про стан зміни психічних функцій, фахівці кажуть, що приблизно через годину після прийому спиртного з'являються порушення координації руху та поведінки. При цьому 100 мілілітрів горілки засвоюється в середньому за 1 годину, концентрація спирту в мозку на 75% більший, ніж у крові, а для переробки 10 мілілітрів етанолу печінки потрібно 1 годину. Звичайно, важливо також врахувати кількість з'їденого до і під час вечірки, а також масу тіла.
16. Алкоголізм не передається спадок

Вважається, що алкоголізм як захворювання не передається генетично — діти здатні скопіювати тільки схильність до нього, яку батьки передають або наочним прикладом, чи вихованням. Єдине, що дитина може успадкувати генетично, — це риси характеру, які можуть вилитися в схильність до вживання алкоголю.

17. Коктейлі зобов'язані популярністю сухого закону

Так, ідея змішувати цукрові сиропи, соки та інші рідкі інгредієнти з алкоголем розквітла саме у часи сухого закону в США. Оскільки бутлегери свою активність не зупиняли, а навпаки, нарощували продуктивність далеко не за рахунок підвищення якості напоїв, саме насичений смак коктейлів допомагав їм приховати смак неякісного алкоголю.

18. Не кожне вино корисне для здоров'я

Червоні вина, як відомо, містять багато корисних антиоксидантів, таких як поліфеноли ресвератрол, які захищають від раку і хвороб серцево-судинної системи. Так як червоне вино ферментується разом з виноградної шкіркою, що містить велика кількість антикосидантов, то і для здоров'я "кольорове" вино буде корисніше білого.
19. Тиск у пляшці шампанського більше, ніж в автомобільній шині

У пляшці шампанського міститься 40 кілограмів тиску на 1 квадратний дюйм, а це в 3 рази більше, ніж тиск в шині автомобіля. Вилетіла з пляшки шампанського пробка летить зі швидкістю 95 кілометрів на годину і деколи може завдати досить серйозну травму, якщо потрапить у кого-то.

20. Швидкість вживання пива залежить від форми келиха

Згідно дослідженнями британських учених, швидше за все пиво випивається з розширюється догори склянки — приблизно 0,28 літра за 7 хвилин. А ось класичні пузаті пивні кухлі "тягнуть" трохи більше — близько 11 хвилин. Пояснюється це тим, що нам на око значно важче розрахувати обсяг вигнутого келиха, тому чисто психологічно п'ється з нього швидше.