Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як грамотно організувати зберігання продуктів в холодильнику

Як грамотно організувати зберігання продуктів в холодильнику


Весна — це чудовий час для генерального прибирання всього і вся! Можливо, ви вже відчули гостре бажання реорганізувати свою кухню і зробити зберігання продуктів зручніше і ефективніше? Радимо почати з холодильника! Можливо, цей порада може здатися наївним, але на жаль, при підході до бездумному організації простору холодильник має тенденцію перетворюватися в чорну діру, яка поглинає продукти, а потім "випльовує", але вже з вичерпаним терміном придатності.

У чому, холодильник є серцем і душею кухні, тому радимо скористатися радами за організації зберігання продуктів, які ми підібрали для сьогоднішнього огляду. Більш чистий і зручно організований холодильник допоможе не тільки продовжити терміни придатності продуктів і заощадить кошти, але і значно прискорить процес готування.


Проведіть генеральне прибирання

Принаймні, один раз в рік, варто спустошити холодильник, провітрити його, натерти до блиску полиці і вимити, нарешті, висувні ящики. Потім проинвентаризируйте все, що там зберігається: викиньте зайве, повторення одних і тих же продуктів пересипте або перелийте в один контейнер і засвойте, нарешті, що і на який полиці слід зберігати. Наприклад, верхні полиці має сенс відвести під молочну продукцію, самі нижні полиці будуть самими холодними і краще всього підійдуть для зберігання м'яса і риби. А ось висувні ящики — рай для овочів і фруктів.


Зберігайте продукти в тарілках

В епоху, коли все, що відправляється на зберігання в холодильник, рекомендується перекладати в контейнер, ідея тримати на полиці в тарілці може здатися досить дивною. А якщо подивитися на це з іншого боку, наприклад, щоранку, дістаючи яйця для яєчні, замість трьох дій вам доведеться зробити одне. Адже при зберіганні яєць в тарілці не буде більше необхідності щось відкривати і закривати. Крім яєць, в тарілці можна зберігати фрукти і цитрусові – це і практично, і естетично в той же час.


Використовуйте окремі контейнери для м'яса і сиру

Якщо ваш холодильник має в своєму розпорядженні великою кількістю висувних ящиків, зберігайте в одному сире м'ясо, а другий відведіть для сиру і м'ясних делікатесів. Або змайструєте самостійно контейнер з прозорої пластикової ємності, яка буде відповідати за розміром нижній полиці або половині полиці холодильника. Окреме зберігання сирого м'яса та риби — важливий пункт дотримання гігієни, оскільки їх сік здатний забруднити і зіпсувати все що завгодно. А ось зберігання сирів і м'ясних делікатесів краще здійснювати в контейнері з кришкою, щоб їх специфічний аромат не розносився по всьому холодильнику.


Вивчіть прийоми роздільного зберігання

Цікаво знати, що деякі продукти категорично відмовляються уживатися один з іншому. Наприклад, яйця завжди слід тримати окремо від продуктів з різкими запахами, оскільки їх шкаралупа швидко вбирає будь аромат. Як вже згадувалося, сире м'ясо і рибу також слід ізолювати, щоб уникнути інфікування інших продуктів мікробами. Також не варто зберігати спільно сирі продукти і приготовлені страви, ковбасу та овочі-фрукти.

Інші 7 правил для порядку в холодильнику

На практиці ми часто бачимо, що у багатьох рефрижератор забита непотрібними продуктами або просто забруднений, що дуже погано. Адже такий агрегат автоматично стає розсадником бактерій та й просто непотрібною річчю. Розбираємося разом, як правильно використовувати місце в холодильнику і як підтримувати його в постійній чистоті. Про це Читайте в матеріалі.


І ще 8 корисних порад

На жаль, у російських сім'ях рідко практикується ергономічне зберігання товарів. А адже такий розумний підхід допомагає зберегти місце і продовжити терміни життя продуктів, що в кінцевому підсумку призводить і до грошової економії. Ми підготували декілька корисних порад, які допоможуть вам оволодіти цим нехитрим майстерністю. Читайте в матеріалі.