Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як навчитися правильно вибирати вино

Як навчитися правильно вибирати вино


Ми всі хочемо володіти широким кругозором, вміти спілкуватися на різноманітні теми і володіти досвідом у різних життєвих сферах. Здаватися краще, бути краще – не найгірші людські бажання, які підштовхують до самовдосконалення і самоосвіти.

Звичайно, прочитавши кілька статей або навіть відвідавши курси дегустації вин, не стати професійним кавістом або сомельє, але освоїти ази цього мистецтва за вибором цілком можливо.Якщо ви здивовано питаєте себе, як можуть згодитися подібні знання в звичайному житті, ви просто досі не пробували смачного вина, один ковток якого занурює в млість.

Ми ходимо в гості, запрошуємо друзів у свої будинки, купуємо невеликі подарунки рідним з приводу і без. І кожен раз, вирішивши придбати пляшку хорошого вина, зупиняємося в нерішучості перед стелажами з пляшками. Не розуміючи, за якими принципами вибирати напій, ми найчастіше сподіваємося тільки на удачу і досвід продавця.

Пора перестати відчувати себе невігласом у винному відділі, тим більше, що запам'ятати декілька основних правил зовсім не складно.


Загадкові етикетки

Поки ви не досягли рівня, коли по відтінку кольору напою можете визначити виноробний регіон і рік збору врожаю винограду, вашим головним помічником при виборі буде етикетка.

Вміючи читати, можна отримати всю необхідну інформацію, яка дозволить не потрапити в халепу при виборі. Будь-яка етикетка повинна бути інформативною. Якщо якийсь інформації немає, значить виробник намагається її приховати.


Для будь-яких вин обов'язковими є дані про виробника, регіоні, рік збирання урожаю, рік виробництва, сорт використовуваного винограду, термін витримки напою в бочці, вміст алкоголю. Коли, наприклад, на етикетці відсутній термін витримки – це означає, що вино взагалі не могли тримати в бочках, а відразу розлили, порушивши технологію.

На деяких етикетках можна прочитати лише поетичні епітети "смачний сорт винограду", "добірна сировина від французьких виноробів", а не конкретний сорт або сорти винограду. Швидше все, таке вино зроблене із залишків винограду, і очікувати від нього насиченого смаку, розкривного крапля за краплею, не доводиться. Іноді інформацію про сорт вказують на контретикетці. Виняток – дорогі вина Франції, контрольовані державою за місцем їх походження.


Відсутність року збору врожаю на етикетці може означати те, що напій виготовлений або з концентрату, або з допомогою хімії. Рік виробництва і використовуються сорти винограду не позначають тільки у столових вин.

Хороший виробник ставить на етикетку буквену абревіатуру національного контролю якості, наприклад, AOC, DOC, DOCG. Запам'ятовувати всі абсолютно не потрібно, важливо запам'ятати одне – чим ближче буква до початку алфавіту та довше абревіатура, тим вище якість напою.


Вартість вина

Якщо ви хочете придбати якісне вино, звертайте увагу на його вартість. Так, якщо ваша сусідка по дачі робить легке плодове вино, то по-сусідськи вона може вам його продати і за 50 рублів, але виробник, не порушує складний технологічний процес, не дозволить собі бути таким щедрим. У середньому пляшка якісного вина в будь-якій країні світу не обійдеться менш ніж у 6-7 євро.

Якщо ваш бюджет обмежений, краще відмовтеся від вина і купіть тістечка до чаю. Адже за 100 рублів ви придбаєте розбавлений, підфарбований, ароматизований на сумнівному виробництві спирт. У кращому випадку такий напій буде просто не смачним, в гіршому – можна отримати проблеми зі здоров'ям.


Важливі дрібниці

При виборі вина потрібно звертати увагу на те, в яку тару воно розлите. Віддавайте перевагу скляним пляшкам. Це і найбільш екологічний спосіб зберігання, і запорука якості вина. Дивіться на зовнішній вигляд етикетки, вона не може бути неакуратною, зі слідами клею. При відкритті пляшки важливо подивитися на пробку – вона повинна бути чистою, сухою, не висохлої, без видимих слідів вина.

Сомельє, відкривши пляшку, ще й нюхає пробку. Будь неприємний запах означає неякісний продукт або неправильне зберігання пляшки. Сьогодні допускаються пластикові пробки і для хорошого вина, технології виноробства теж не стоять на місці.

Вибираючи напій, зверніть увагу на вміст цукру. Хороше вино – небудь солодке, або сухе. Напівсолодкі вина найчастіше низькосортні, зроблені з відходів.


Знаючи ази вибору вин, ви можете далі орієнтуватися на власний смак, фінансові можливості та формат майбутнього заходу. Хтось віддасть перевагу сухі вина, хтось- кріплені. Для риби, морепродуктів та білого м'яса – біле вино. Для стейка – червоне.

Але і це вже не догма, багато відомі винороби і сомельє намагаються по-новому розкривати смаки вин з кардинально протилежними стравами.

Якщо ви збираєтеся в гості і не знаєте майбутньої теми в меню, то краще захопити два види вина. На всяк випадок.

Яке конкретно хороше вино з представленого різноманіття ви виберете не так вже й важливо. Головне розуміння того, що вино – це витончений напій, який лише додасть задоволення від приємній компанії, значущої події, улюблених людей.