Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Їжа в телефоні: цікаві фуд-стартапи


Їжа сьогодні скрізь - в соціальних мережах, в Instagram, в блогах і форумах. Більше того, сьогодні щосили запускаються різні проекти, так звані стартапи, в області кулінарії.

У Лондоні, наприклад, з'явився окремий інкубатор для фуд-стартапів.

Сьогодні поговоримо про 5 цікавих фуд-стартапи, які працюють як за кордоном, так і в Росії.


Vivino

Проект Vivino був запущений засновниками Хейни Захариасен і Тизом Сондергаард – двома данцями з Копенгагена. З'явився проект в липні 2009 року, однак, широку популярність додаток отримало лише до липня 2013-го.

Додаток являє собою цілу соціальну мережу для любителів вина. За допомогою фотокамери користувач робить знімок винної етикетки, після чого додаток її сканує і видає всю можливу інформацію щодо даного вина: регіон вирощування, сорт винограду, смаковий букет, середню вартість пляшки по регіону, рейтинг від користувачів і деяку інформацію про виробника.

Також програма дозволяє здійснювати пошук по ресторанам і супермаркетам, де ви зможете знайти своє улюблене вино або спробувати щось новеньке.

Додаток є безкоштовним.


Instacart

Проект Instacart народився в травні 2012-го року в Сан-Франциско і досі успішно функціонує на території Північної Каліфорнії. Не встигли зайти в супермаркет або затрималися на роботі, а холодильник порожній? Їх програма – відмінний варіант для замовлення продуктів додому з улюблених або прилеглих супермаркетів. В ньому можна знайти абсолютно все за адекватними цінами з урахуванням поточних знижок і пропозицій. Час доставки ви вибираєте самі:

У проекту є персональні закупівельники, які підуть в супермаркет, який ви позначили в замовленні і куплять вам те, що було в списку замовлення. Якщо на даний момент в супермаркеті не буде потрібного предмета, вам просто зателефонують і запитають, чи можлива заміна.

Додаток працює поки тільки на території Сан-Франциско і регіонів.


HealthyOut

Проект HealthyOut був створений у червні 2012-го року. Додаток покликане допомагати шукати/замовляти здорову/вегетаріанську їжу в звичайних забігайлівках або великих мережевих ресторанах, а також в місцях поблизу.

В меню користувач вказує, яку їжу бажає (менше калорій, без лактози, вегетаріанську, палео або без глютену). Далі він повинен вибрати продукти, які точно не хоче бачити в своїй тарілці, і його максимальну калорійність. Додаток показує список довколишніх місць і страви з урахуванням максимальної калорійності, яку вказав користувач, а також можливі варіанти приготування (наприклад, без цибулі, без соусів або ж навпаки - з додаванням чого-небудь). Можна замовляти на будинок, а можна дійти і поласувати на місці.

Додаток діє поки тільки на території США.

Факт з особистого досвіду автора: виявилося, в Subway великий вибір низькокалорійних варіантів салатів, сендвічів та сніданків з великою кількістю різних модифікацій.


Yummly

Проект Yummly був заснований на початку 2009 року Девідом Феллером і Вадимом Гешелем в Пало-Альто в Каліфорнії.

Основне завдання – пошук рецептів. Проте не так все просто. Система має так званий "розумний пошук", де крім типу страви є ще десяток фільтрів і критеріїв, за якими користувач може шукати рецепти. Наприклад: нелюбимі інгредієнти, дієта, алергія на ті чи інші продукти, пошук за кількістю білків, жирів, вуглеводів і калорій і, головне, – смак!

У програмі є 6 повзунків, де у відповідності зі своїми побажаннями користувач переміщує повзунок і підшукує собі страву під настрій. Все це упаковано в симпатичний дизайн з приємними оку фотографіями.


DeliveryClub

Перший і поки єдиний зручний стартап у своєму роді. Та ще й у Москві. Об'єднує під собою величезна кількість ресторанів, суші-барів, піци, супермаркетів і навіть ринків, які доставляють їжу в офіси і додому.

Пошук здійснюється по місцю розташування, скрізь є опис з мінімальною сумою замовлення і часом доставки до вашого порогу. Також зазначений рейтинг і час роботи закладу.