Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Недільний бранч


Ідея об'єднувати сніданок з обідом і влаштовувати бранчі поступово зміцнюється в умах російських рестораторів.

Термін brunch (breakfast & lunch) з легкої руки британця Р. Берингера став позначати пізній сніданок вихідного дня, плавно перехідний в обід. На його думку, бранч був відмінною альтернативою для тих, хто гарненько погуляв минулого вночі і вибрався з ліжка ближче до полудня.

Я живу в Америці. Тут бранчі користуються особливої популярністю. В цілому незвичні до черг американці без тіні сумніви проведуть півгодини - годину свого часу в черги з любителів смачних вафель або яєць-бенедикт. Збираючись провести сімейний бранч в популярному містечку, потрібно підготуватися до тривалого очікуванню. Зате обслуговування в таких кафе і ресторанах зазвичай швидке, а їжа дуже смачна.


Так ніж ж годують в американських ресторанах у час бранчу? В цілому їжа зазвичай дуже калорійна, а порції немов розраховані на двох. Однак мода на здоровий образ життя внесла корективи в місцеві меню: в ваш омлет покладуть білки замість яєць, мінімум масла, салатні листя замість обсмаженої картоплі "хэшбраун". Існують і спеціальні низьковуглеводні сніданки. Але все ж особливою популярністю користуються не самі корисні, але дуже смачні страви.


Вегетаріанці теж не підуть голодними, для них передбачені страви з тофу і овочів, а іноді і випічка без яєць. Зараз на піке популярності страви без глютену, майже кожен підозрює у себе його непереносимість.


Почнемо, мабуть, з солодкого. Бельгійські вафлі, росіяни млинці, американські пенкейки, французькі тости. Мрія ласуни. Прикрасити свіжими ягодами або фруктами, полити кленовим, карамельним або шоколадним сиропом, посипати горіхами. І забути на один день про погоні за стрункістю.


Серед тих хто не любить починати свій день з простих вуглеводів, не менше популярні у час бранчу страви з яєць. Яєчні, омлети, яйця-бенедикт і безліч інших варіантів. Начинки можуть бути будь-якими: сосиски, бекон або копчений лосось для тих, хто налаштований серйозно наїстися. Овочі, зелень і легкі сири для тих, хто воліє не об'їдатися.


традиційних американських сендвічів теж нікуди: на пшеничному, "кислій", житньому або цельнозерновом хлібі, з будь-якими начинками. Гарячі або холодні.


Вибір буває непростий, але результати частіше всього стоять очікування і заплачених грошей. Для звичайного американця недільний бранч - це можливість провести час з сім'єю і друзями, насолоджуючись не тільки їжею, але і компанією. Мабуть, нам в цьому плані варто брати приклад!