Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Зефір «Ванилька»

Зефір «Ванилька» - це дуже вдала альтернатива магазинним цукерок. Завжди свіжий, ароматний і дуже солодкий десерт послужить вам величезну службу під час солодкого столу. Кожен шматочок цього зефіру принесе вам невимовне насолоду і подарує хвилинки млості!

Інгредієнти для приготування зефіру «Ванилька»:

 1. Цукор – 600 грам
 2. Вода чиста дистильована – 240 грам (для сиропу – 150 мілілітрів, для желатину – 90 мл)
 3. Желатин – 15 грам
 4. Кислота лимонна – 1,5 чайної ложки
 5. Сода харчова – пів чайної ложки
 6. Ванілін – ¼ чайної ложки

Інвентар:

 1. Плита
 2. Каструля
 3. Глибока каструля
 4. Глибока миска – 2 штуки
 5. Дерев'яна кухонна лопатка
 6. Чайна ложка
 7. Столова ложка
 8. Мірний стакан для води
 9. Міксер
 10. Кондитерський мішок з насадкою
 11. Лист
 12. Пергаментний папір
 13. Пластиковий контейнер з кришкою
 14. Холодильник
 15. Велике плоске блюдо

Приготування зефіру «Ванилька».

Крок 1: готуємо желатин і готуємо цукровий сироп

желатин з водою

В першу чергу включаємо на плиті 2 конфорки на середній рівень. На одну з них ставимо каструлю, наповнену на половину звичайної проточною водою. У глибоку миску кладемо 15 грам желатину і заливаємо його попередньо кип'яченої і охолодженої до кімнатної температури чистою дистильованою водою. Встановлюємо ємність з желатином на каструлю.

вода з цукром

Беремо ще одну, але вже глибоку каструлю, вливаємо в неї 150 мілілітрів чистої дистильованої води і додаємо до неї 600 грам цукрового піску. Ставимо ємність з інгредієнтами на другу конфорку і доводимо рідину до кипіння.

цукровий сироп

Вода у двох ємкостях закипить одночасно, тому періодично помішуємо желатин дерев'яних кухонних лопаткою до повного розчинення, і одним оком посматриваем на закипаючий сироп. Після того як вода з цукром закипіла, варимо солодку масу протягом 7 хвилин. Потім знімаємо каструлю з плити і переливаємо сироп в глибоку миску, туди ж вливаємо желатин розчинився.


Крок 2: збиваємо зефір

сироп з желатином

Встановлюємо миску з двома рідинами під лопаті міксера і збиваємо масу протягом 10 хвилин, включивши кухонний прилад на середню швидкість.

зефір в мисці

Після цього, не припиняючи процес змішування, вводимо поступово белеющую суміш потрібну кількість лимонної кислоти, соди і ваніліну. Продовжуємо збивати інгредієнти ще протягом 15 хвилин, включивши міксер на сильну швидкість.

збитий зефір

Якщо маса не густіє, збільшуємо час змішування ще на 5 – 7 хвилин.

зефірна маса

Звичайно, зефірна маса не повинна бути занадто густий, але після якісного змішування вона буде досить стійко стояти на лопатях міксера.


Крок 3: формуємо зефір «Ванилька»

зефір на деко

Беремо кондитерський мішок і встановлюємо на його вузькому кінці потрібну насадку. За допомогою столової ложки укладаємо зефірну масу всередину кондитерського мішка і видавлюємо її на деко, попередньо застелений пергаментним папером. Формуємо зефір на невеликій відстані один від одного, цілком вистачить 2 – 3 сантиметрів. Залишаємо його підсохнути на деку при кімнатній температурі протягом 2 - 3 годин. Після за бажанням посипаємо готовий зефір цукровою пудрою, перекладаємо цукерки в пластиковий контейнер з щільною кришкою і ставимо в холодильник. Домашній зефір бажано вжити протягом 6 - 7 днів.


Крок 4: подаємо зефір «Ванилька»

домашній зефір з ваніллю

Зефір «Ванилька» подається охолоджене або кімнатної температури. Перед подачею цукерки викладають на велике плоске блюдо гіркою і підносять до солодкого столу у вигляді десерту. Доповнити це духмяне страву можна сиропами різного виду, наприклад шоколадними, фруктовими, ягідними. Смакувати ванільний зефір приємно під чашечку гарячого чаю, какао або з теплим молоком. Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!


Поради:

– Краще для приготування цього виду зефіру використовувати желатин в пластинах, його якість набагато вище сипучого желатину.

– Замість чистого ваніліну, який при неправильній пропорції дасть готового виробу гіркуватий присмак, можна використовувати рідкий екстракт, на вищевказану кількість інгредієнтів 1 – 1,5 чайної ложки.

– Кількість лимонної кислоти можна регулювати.

– Замість харчової соди, можна використовувати 1 – 1,5 чайної ложки харчового розпушувача.