Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Коктейль "Б-52"

Що буває листковим? Перша трійка, яка прийшла на розум - тісто, салати і алкогольні коктейлі. Ось про останній і піде сьогодні мова. Відомий коктейль з цікавою назвою "Б-52" володіє приголомшливим смаком. Ще б, адже в нього входять три найкращих і популярних лікеру. Як з'явився цей коктейль точно ніхто не знає, є кілька версій. Але чи має це таке значення? Спробуємо приготувати коктейль "Б-52" для самої запаморочливою вечірки!

Інгредієнти для приготування коктейлю "Б-52":

  1. Лікер кавовий (Kahlúa, Capitan Black) - 20 мл
  2. Вершковий лікер ірландський (Baileys, Carolan’s) - 20 мл
  3. Лікер "Куантро" ( Cointreau) - 20 мл

Інвентар для приготування коктейлю "Б-52":

  1. Барна ложка
  2. Запальничка
  3. Джигер (мірний стаканчик)
  4. Чарки або келихи для коктейлів
  5. Соломинка

Приготування коктейлю "Б-52".

Крок 1: Готуємо коктейль "Б-52" класичним способом.

Класичний коктейль

Класичний спосіб приготування цього коктейлю є методом "білд" (побудови) - тобто всі інгредієнти послідовно укладаються один на одного шарами. Це буде легко зробити за допомогою барної ложки.

Отже, першим шаром акуратно і повільно наливаємо по краю чарки кавовий лікер, за ним - ірландський вершковий, а закінчуємо композицію лікером "Куантро". Шару коктейлю повинні бути добре видимі і відчутні. 


Крок 2: Подаємо коктейль "Б-52".

Листковий коктейль перед подачею

Перед подачею коктейль необхідно підпалити за допомогою запальнички і швидко випити. Крім того, є ще один спосіб вживання цього божевільного напою: вставивши соломинку в келих, починаючи з нижнього шару, спорожняйте його вміст. Брати чарку в руки можна тільки за нижня основа, так як дуже легко обпектися.

Не дарма коктейль назвали в честь бомбардувальника Боїнга B-52, оскільки створюється ефект польоту - починаєте пити прохолодний солодкий коктейль, який поступово стає все більш гарячим. Ефект запаморочливий, і Ваші гості будуть в захваті від цього коктейлю!

Приємного апетиту!


Поради:

- Існують інші рецепти приготування коктейлю: всі інгредієнти змішуються в шейкері, а коктейль подається в келиху; інгредієнти змішуються, а коктейль подається з льодом. Також є варіант, у якому коктейль готують аналогічно розглянутому, але не підпалюють.

- Якщо у Вас немає барної ложки, можете скористатися звичайним столовим ножем, який треба трохи нахилити над чаркою і акуратно наливати лікери по площині його леза.

- Ефект того, що лікери не змішуються, досягається за рахунок їх різного питомої ваги.

- Використовуйте чарки або келихи з товстими стінками, щоб вони витримали високу температуру коктейлю.  

- Не варто зловживати алкогольними напоями, навіть такими смачними, як цей.