Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Алкогольні коктейлі » Коктейль "Космополітен"

Коктейль "Космополітен"

Коктейль "Космополітен" дуже відомий і популярний, почасти завдяки серіалу і фільму "Секс у великому місті". Цей напій створений дівчиною і призначений ним же, молодим, красивим і захоплюючим. Готується він швидко і нескладно, відрізняється красивим рожевим кольором і відмінним смаком. Завдяки подачі в келихах для мартіні, коктейль "Космополітен" пізнаваний і виробляє візуальне враження. А поціновувачі цього напою ласкаво називають його "космо".

Інгредієнти для приготування коктейлю "Космополітен":

 1. Горілка - 40 мл
 2. Лікер "Куантро" - 20 мл
 3. Журавлинний сік - 20 мл
 4. Лайм - 1 шт.
 5. Лід - за смаком

Інвентар:

 1. Шейкер
 2. Ножа
 3. Обробна дошка
 4. Стрейнер (ситечко для проціджування)
 5. Джигер (мірний стаканчик)
 6. Бокали для мартіні

Приготування коктейлю "Космополітен".

Крок 1: Готуємо келихи для подачі.

Охолоджуємо келихи

У цьому кроці немає нічого складного, просто чисті келихи для мартіні перед подачею коктейлю потрібно охолодити. Можна поставити їх у холодильник за пару годин до приготування коктейлю, а можна налити в нього холодної води і покласти кілька кубиків льоду.


Крок 2: Готуємо коктейль "Космополітен".

Ріжемо лайм

Спершу вимиємо як слід лайм проточною водою, після чого разрежем навпіл. Беремо шейкер і поміщаємо туди наші інгредієнти - горілку, лікер, журавлинний сік. Потрібну кількість Ви легко зможете відміряти за допомогою джигера. До речі, журавлиний сік - дуже важливий інгредієнт, і додаємо ми його аж ніяк не тільки для кольору. Тому виберіть хорошик сік, краще свіжовичавлений.

Після, чого вичавлюємо з половини лайма сік у шейкер, а потім кладемо туди і сам лайм.

Струшуємо шейкер

Додаємо в шейкер кубики льоду, щоб охолодити коктейль, і струшуємо його 20-25 секунд. 


Крок 3: Оформлюємо і подаємо коктейль "Космополітен".

Розливаємо коктейль

Беремо підготовлені келихи і ситечко. Переливаючи коктейль із шейкера в келихи, його потрібно процідити, щоб відсіяти м'якоть цитруса і кубики льоду. Келихи прикрашаємо скибочками або кружальцями лайма, і подаємо гостей на вечірці. Дівчата будуть у захваті!

Приємного апетиту!


Поради:

- Замість лайма можна використовувати лимон. А замість журавлинного соку - морс або сироп з тієї ж ягоди.

- Можна додатково прикрасити келихи, надавши їм цукрову окантовку. Для цього змочуємо горлечка келихів водою, висипаємо цукор в тарілку і "маку" у нього келихи. Цукор прилипне до неї і буде виглядати як іній.

Через брак шейкера можна приготувати коктейль в блендері. Але шейкер все ж краще придбати.

- Замість лікеру "Cointreau" Ви можете використовувати тріпл-сек - лікер з ароматом апельсина. В деяких версіях вважається, що класичний рецепт коктейлю готують саме з потрійним сухим лікером.