Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Молочний напій з медом

Молочний напій з медом не тільки смачний, але і корисний  як для дітей, так і  для дорослих. Адже інгредієнти,  які входять до його складу, так необхідні нашому організму. Недарма кажуть: «Пийте діти молоко –  будете здорові!», ну, а про користь меду можна говорити годинами... Тому давайте скоріше почнемо готувати наш напій, тим більше він не складний у приготуванні.

Інгредієнти для приготування молочного напою з медом:

 1. Мед квітковий – 50 грам
 2. Жовток яєчний – 1 штука
 3. Молоко коров'яче – 100 мл
 4. Вершки домашні або вершки 35-40% жирністю – 20 мл
 5. Лід колотий – за смаком

Інвентар:

 1. Стакан
 2. Турка
 3. Кухонні прихватки
 4. Миска середніх розмірів
 5. Плита
 6. Мікрохвильова піч
 7. Чашка
 8. Міксер або ручної віночок
 9. Келих для подачі
 10. Ножа
 11. Столова ложка

Приготування молочного напою з медом.

Крок 1: готуємо жовток

відокремлюємо жовток від білка

Для того щоб наш напій вийшов смачним, беремо свіже яйце і за допомогою ножа розбиваємо його по середині. Білок зливаємо в чашку, а жовток перекладаємо в миску. Увага: дуже важливо під час відділення білкової маси  від жовтка стежити за тим, щоб плівка, в якій знаходиться жовток, не розірвалася, і він не змішався з білком.


Крок 2: готуємо мед

розтоплюємо мед

Мед для приготування нашого напою має бути рідким. Тому, якщо наш інгредієнт зацукрувався, беремо турку, перекладаємо в неї засахарившийся мед і  розігріваємо його на середньому вогні до рідкого стану, при цьому постійно помішуючи столовою ложкою.

відставляємо мед в сторону, щоб він охолов
Знімаємо турку з вогню за допомогою кухонних прихваток. Даємо інгредієнту трохи охолонути, щоб яєчний жовток при змішуванні з гарячим медом не згорнувся.


Крок 3: змішуємо мед і жовток

збиваємо жовток і мед

Коли мед охолов і став теплим, переливаємо його в миску з яєчним жовтком і за допомогою ручного віночка добре збиваємо до однорідної маси.


Крок 4: готуємо основу для  напою

підігріваємо молоко

Молоко – основний інгредієнт напою, тому дуже важливо яким воно буде по якості: жирним або нежирним, пастеризованим, топленим і так далі. Я пропоную використовувати домашнє молоко, жирністю 2,5%, бажано попередньо прокип'яченої. Перед тим, як ми будемо змішувати всі три компоненти, подогреем молоко  до 30°С, поставивши чашку в мікрохвильову піч на 1-2 хвилини.


Крок 5: готуємо вершки

збиваємо вершки

Відсоток жирності вершків буде залежати від відсотка  жирності молока, що використовується нами для приготування напою. Дуже добре підійдуть домашні вершки або вершки 35-40% жирністю. Перелити вершки в  стакан і за допомогою міксера добре збиваємо наш інгредієнт до пишної, повітряної маси. Якщо ж у вас під рукою немає такого інвентарю, не турбуйтеся. Це можна зробити і за допомогою ручного віночка, просто по часу цей процес займе більше, ніж, якщо б ми це робили електроприладом.


Крок 6: готуємо молочний напій з медом

переливаємо молоко в яєчно-медову масу

Беремо чашку з молоком і перелити в миску з медово-яєчною масою, добре ще раз все збиваємо. Звичайно, всі наші інгредієнти можна збити з допомогою міксера. Від цього смакові якості напою не зіпсуються. Наш напій практично готовий, і його вже можна через кілька хвилин подавати гостям.


Крок 7: подаємо молочний напій з медом

наливаємо напій у склянку

Переливаємо напій в келих.

поверх напою викладаємо збиті вершки
А зверху викладаємо добре збиті вершки.

молочний напій з медом
Також молочний коктейль з медом можна прикрасити гілочкою м'яти або будь-якими ягодами. Хто бажає насолодитися холодним напоєм, тому в келих разом з нашими інгредієнтами потрібно покласти трохи колотого льоду за смаком, але єдине зробити це перш, ніж викласти поверх напою вершки.

Приємного вам апетиту!


Поради:

– Наш рецепт розрахований на одну порцію, тому якщо ви готуєте цей напій для кількох людей, збільште кількість всіх інгредієнтів на кількість бажаючих спробувати напій.

– Було раніше сказано, що для приготування напою дуже важливо взяти свіже яйце. Є багато різних способів визначення свіжості яєць. Хочу поділитися з вами найпростішим способом! Необхідно опустити  яйце у воду. Свіже яйце відразу піде на дно, не затримуючись на поверхні води.

–Молочний напій з медом у теплому вигляді дуже корисний для хворих ангіною та іншими застудними захворюваннями. Завдяки всім інгредієнтів, що входять до напій, він ставати  лікувальним і прискорює процес одужання.

– Мед, який ми використовуємо в напої, може бути будь-якого сорту, хоча я вам рекомендую сорт «травневий» чи «липовий». У цих сортів меду більш ніжний запах і не нудотний смак.

– Якщо у вас на кухні немає мікрохвильової печі, не турбуйтеся. Адже молоко завжди можна підігріти і на звичайній кухонній плиті в тій же турці або будь-якій іншій каструльці. Тільки в такому випадку постійно перевіряйте температуру інгредієнта, щоб вона не переросла за 30°С.