Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Випічка » Хліб » Пісний хліб в хлібопічці

Пісний хліб в хлібопічці

Ніколи не думав, що в хлібопечі виходять настільки смачні і ароматні хлібобулочні вироби. Звичайно, великі дні посту не варто балувати себе занадто шикарного випічкою, але і пісний хліб в хлібопічці виходить дуже легкий, ніжний, можна сказати повітряний. А найголовніше це те, що він домашній!

Інгредієнти для приготування пісного хліба в хлібопічці:

 1. Борошно пшеничне – 3 мірні склянки (ємність 230 мл)
 2. Вода чиста дистильована – 210 - 220 мл
 3. Сіль – 1 чайна ложка
 4. Цукор – 2 столові ложки
 5. Дріжджі сухі гранульовані – 1 столова ложка
 6. Олія рослинна – 2 столові ложки

Інвентар:

 1. Сито з дрібною сіткою
 2. Глибока миска
 3. Сотейник
 4. Плита
 5. Хлібопічка
 6. Столова ложка
 7. Чайна ложка
 8. Мірний стакан ємністю 230 мл
 9. Кухонний рушник
 10. Обробна дошка
 11. Ножа
 12. Пиріжкова тарілка

Приготування пісного хліба в хлібопічці.

Крок 1: готуємо борошно

борошно в ситі

Для випічки пісного хліба краще всього брати борошно вищого сорту, дрібного помелу. Але навіть у цьому випадку даний інгредієнт треба підготувати. Тому беремо сито з дрібною сіткою і просіваємо через нього потрібну кількість пшеничного борошна прямо в глибоку миску. Проходячи таку нехитру обробку, біла маса стає більш пухкої, повітряної і сухий. А так само після просіювання ви будите впевнені в тому, що у борошні не буде дрібних камінчиків, які могли потрапити в упаковку з борошном під час її пакетування.


Крок 2: готуємо воду

вода в сотейнику

Тепер для того щоб трохи допомогти дріжджам піднятися під час замісу і наступної випічки варто підготувати воду, цей процес не займе багато часу всього 1 – 2 хвилини. Включаємо плиту на середній рівень, ставимо на неї сотейник з потрібною кількістю чистої дистильованої води і розігріваємо рідину до 38 – 40 градусів. Вода повинна бути теплою, так щоб ви могли вільно опустити в неї руку і при цьому не обпектися. Саме в такий рідини дріжджі вдало розпустяться, і хлібець вийде на славу.


Крок 3: випікаємо пісний хліб в хлібопічці

лопаті з чашею

Тепер готуємо хлібопічка, змащуємо її чашу і лопатки для замісу тіста 1 столовою ложкою рослинного масла, цей процес потрібен для того, щоб під час випікання, хлібець не пристав до стінок чаші.

рідина в хлебопечьке

Потім вливаємо в ємність теплу воду з 1 столовою ложкою рослинного масла, додаємо просіяне пшеничне борошно, цукор, сіль, всипаємо потрібну кількість сухих гранульованих дріжджів і встановлюємо чашу в хлібопічку.

хлібопіч з тестом

Закриваємо кухонний прилад кришкою до клацання, встановлюємо таймер на «Основний цикл» - це приблизно 4 години, включаємо «Старт» і на час забуваємо про хлібопічці, займаючись приготуванням будь-яких інших пісних, кулінарних шедеврів.

хліб в хлібопечі

Після закінчення потрібного часу хлібопічка відключиться сама. Даємо хлібу постояти ще 10 – 15 хвилин.

тісто в хлібопічці

Потім виймаємо чашу з буханцем хліба з хлібопічки і ставимо її на обробну дошку, покладену на кухонний стіл. Накриваємо «борошняний шедевр» кухонним рушником так, щоб залишилася невелика щілина, і даємо хлібу охолонути до кімнатної температури.

отвір від лопатей на хлібі

Після акуратно видаляємо хліб з чаші, в нижній частині борошняного вироби залишаться отвори від лопастей для замісу, на жаль, якщо ви готуєте хлібець в хлібопічці, цього не уникнути.

шматочок хліба

Кладемо випічку на обробну дошку, ножем нарізаємо на порційні шматочки товщиною до 1, 5 сантиметрів і подаємо до столу.


Крок 4: подаємо пісний хліб в хлібопічці

хліб на столі

Пісний хліб в хлібопічці подається кімнатної температури. Після приготування борошняний виріб нарізають на порційні шматочки, потім укладають їх на десертні тарілки від 3 до 5 скибочок і підносять до столу під час вечері, обіду або сніданку. За традицією у першу чергу подається хліб і сіль, для того щоб у домі завжди було добре, а з чим його смакувати вирішувати вам, такий хлібець приємний з будь-якими стравами. Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!


Поради:

– Замість рослинного масла можна використовувати кукурудзяна або оливкова олія.

– Можна готувати пісний хліб з декількох видів борошна, зокрема з житнього, пшеничного та кукурудзяного, їх пропорції повинні бути завжди рівні, тобто 1:1:1.

– За бажанням в тісто можна додати суміш італійських трав, ця приправа дасть готовому мучному виробу приємний, насичений аромат.