Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Заготовки » Сушка » Чіпси з цитрусових

Чіпси з цитрусових

Чіпси з цитрусових - це прекрасне доповнення до різних страв та напоїв на вашому столі. Приготовлені в домашніх умовах, їх можна додавати у м'ясні і рибні страви, а подрібнивши, змішати з будь-якою приправою, отримавши неповторний, тонкий смак та приємну кислинку. Сушені цитрусові по смаковим якостям не менш приємні і корисні, ніж свіжі фрукти. В них зберігається безліч вітамінів і мікроелементів, а при правильному зберіганні термін їх придатності збільшується у багато разів. Чіпси з цитрусових  просто зобов'язані бути в раціоні прихильників здорового способу життя.

Інгредієнти для приготування чіпсів з цитрусових:

  1. Апельсин - 1 штука
  2. Лимон - 1 штука
  3. Лайм - 1 штука
  4. Грейпфрут - 1 штука

Інвентар:

  1. Духова шафа
  2. Гострий ніж
  3. Деко
  4. Пергаментний папір
  5. Дошка обробна
  6. Щітка

Приготування чіпсів з цитрусових.

Крок 1: беремо фрукти 

Набір цитрусових

При виборі цитрусових зверніть увагу, щоб вони були не пошкоджені (не допускаються лопнули плоди, з пошкодженнями, викликаними впливом холоду). Беремо фрукти (апельсин, лимон, лайм і грейпфрут) і обов'язково їх ретельно миємо гарячою водою, використовуючи щіткуце дуже важливо!).


Крок 2: нарізаємо цитрусові

нарізаємо цитрусові

Беремо ніж і на обробній дошці акуратно нарізаємо тонкими "кружечками" (не ширше 0,5 см толшиной), неочищені від шкірки апельсин, лимон, лайм і грейпфрут. Головне тут все одно нарізати і не поспішати.


Крок 3: підготовка до сушінні

викладаємо на деко порізані фрукти

Беремо деко і застеляємо його пергаментним папером. Далі викладаємо на деко порізані на тонкі "кружечки" цитрусові в один шар.


Крок 4: сушимо цитрусові

чіпси з цитрусових

Поставте деко з цитрусовими в розігрітий раніше до 90 - 100 градусів духова шафа. Час сушіння становить чотири години. щогодини слід перевертати положення листа, так як духова шафа прогрівається нерівномірно і не всі фрукти будуть однаково просушені. По закінченню часу сушіння (чотирьох годин), цитрусові акуратно відокремте від пергаментного паперу, прибирати їх не слід. Потім знову поставте домашні чіпси з цитрусових в духовку, але вже вимкнену. Після того, як духовка охолоне повністю, сушені фрукти можна з неї дістати. Чіпси з цитрусових готові!


Крок 5: подаємо чіпси з цитрусових

чіпси з цитрусових

Після того, як чіпси з цитрусових охололи, помістіть їх у герметично закриту ємність. Якщо ви їх добре просушили, то зберігатися вони будуть дуже довго. Але все ж вживати в їжу їх варто свіжими. Прикрашайте салати, тушкуйте з їх додаванням м'ясо, подрібнивши, змішуйте з різними спеціями або кладіть в чай. Якщо ж вони зберігаються у вас досить довго (наприклад, рік), то краще використовувати їх в якості різного декору. 

Приємного апетиту!


Поради:

- Чіпси з цитрусових слід зберігати в сухому темному місці.

- Якщо ви страждаєте порушенням травлення, то чіпси з цитрусових стануть незамінними на вашому столі. 

- Якщо ви маєте проблеми з печінкою або тиском - чіпси з грейпфрута, це те, що вам необхідно включити в щоденний раціон.

- Спробуйте перед подачею на стіл посипати їх корицею - смак на любителя, але гурмани оцінять!