Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чому ми набираємо вагу на здорових дієтах

Чому ми набираємо вагу на здорових дієтах

Якщо ви помітили, що після кількох тижнів на щадить (або не дуже) дієті стрілка ваг раптово поповзла в протилежний очікуванням бік, то прийшла пора терміново корегувати свій режим харчування.

Сьогодні пояснюємо, яким чином ми набираємо вагу, дотримуючись навіть самої здорової дієти. Ділимося найбільш важливими радами, як нарешті змусити вибраний раціон "працювати" на вашу користь.

Переважання в раціоні "корисних" снеків

Зациклюючись виключно на корисні перекуси, етикетки яких рясніють всілякими написами про їх низькокалорійності та виключної поживності, ми ризикуємо набрати вага, який зовсім недавно вдалося скинути.

наприклад, зернові злакові батончики або печива часто містять занадто багато цукру і їх краще замінити простим бананом, яблуком або сухофруктами, зробленими самостійно.

Фізіологічні відхилення

За всіма правилами, перш ніж вибирати для себе той або інший режим харчування і тим більш сувору дієту, необхідно проконсультуватися з дієтологом і здати аналізи. Дуже часто це допомагає розпізнати малопомітні і раніше не відомі фактори, що перешкоджають легкої втрати ваги.

Проблеми з щитовидною залозою, інсулінова резистентність і дисфункція надниркових залоз — лише деякі причини, що прямо впливають на нашу фізичну форму. Зверніться до фахівця, якщо помітили за собою вражаючу стійкість до втрати ваги.

Незбалансоване харчування

Вибравши строгу дієту, можете попрощатися зі збалансованим режимом харчування. На жаль, всі екстремальні і дають швидкий, але, на жаль, короткочасний ефект дієти побудовані на принципі дефіциту одних нутрієнтів і надлишку інших.

Позбавляючи себе корисних жирів, ви прирікаєте себе на дисбаланс гормонів і погіршення стану волосся, шкіри та нігтів. Всі, хто відмовляється від білка, позбавляє себе головного будівельного матеріалу і добровільно підписується на масу проблем зі здоров'ям. А знамениті безуглеводные дієти — гарант поганого настрою і занепаду сил. Пам'ятайте, що все добре в міру, і постарайтеся продумати свій раціон так, щоб організм отримував все необхідне.

Банальне переїдання

Часто, виправдовуючись тим, що їмо здорову їжу, ми грунтовно переїдаємо. Навіть для прихильників правильного харчування правило збереження енергії ніхто не відміняв: якщо з'їдати більше калорій, ніж витрачаєте, приготуйтеся до того, що стрілка на вагах поповзе вгору.

Харчуйтеся дрібно, щоб раптово не зіткнутися з гострим почуттям голоду і уникнути переїдання. А якщо вас весь час тягне на що-небудь пожувати, коли працюєте або переживаєте, намагайтеся мати під рукою легкі снеки: приміром, самостійно приготовані чіпси з овочів.

Надто високі навантаження

Перетренованість, порушення сну, емоційний і фізичний стрес або хронічна переутомляемости безпосередньо впливають на набір зайвих кілограмів. Справа в тому, що надто високі навантаження будь-якого властивості сприяють викиду гормону стресу кортизолу, який провокує зростання зайвої ваги і негативно впливає на рівень цукру в крові, що, як відомо, і викликає зайвий апетит.

Вибирайте для себе найбільш комфортний тренувальний режим (нічого страшного, якщо у вашому графіку з'явиться більше інтервальних тренувань замість звичних тривалих), висипайтеся, уникайте стресу і стежте за своїм емоційним здоров'ям.