Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сім найбільш корисних видів риби

Всі ми знаємо про те, що риба корисна для нашого здоров'я, але це занадто загальне твердження. Безумовно, у всіх жирних сортах риби містяться омега-3 і омега-6 кислоти, які дуже важливі для збереження молодості, краси та здоров'я. Але їх кількість, а також наявність інших важливих для нашого організму елементів, сильно відрізняється.

Одні види риб менш жирні і калорійні, тому краще підходять для дієтичного харчування. В інших більше макро - і мікроелементів, що відповідають за обмінні і гормональні процеси в тілі. Краще всього, якщо у вашому щотижневому меню буде присутній кілька сортів риб. Яких саме? Читайте в нашому сьогоднішньому огляді.

Тунець

Тунець — це справжня знахідка для тих, хто дотримується низькокалорійної дієти і стежить за кількістю білків, жирів і вуглеводів у раціоні. М'ясо тунця зовсім нежирне, але при цьому воно є відмінним джерелом білка. З цією рибою виходять смачні салати і тартари. Крім того, можна просто приготувати соковитий стейк з тунця.

Палтус

Набір амінокислот, який міститься в палтусі, впливає на вироблення двох дуже важливих гормонів — серотоніну і меланіну. Перший відповідає за наш настрій, а другий регулює добові ритми і допомагає легше засинати. Так що всім, хто страждає безсонням, ми радимо готувати на вечерю страви з палтуса.

Тріска

Тріска теж стосується нежирної риби, багатої білком. Страви з тріски ідеально підійдуть людям з підвищеним рівнем холестерину. Їх регулярне вживання допоможе не тільки стабілізувати цей показник, але і нормалізувати обмінні процеси в організмі. Крім того, тріска більш доступна за ціною, ніж, наприклад, тунець.

Лосось

Уточнимо, що в цю категорію входять всі риби сімейства лососевих такі, як сьомга, форель і горбуша. Саме в них міститься велика кількість корисних жирних кислот, відповідальних за здоров'я та красу. Зверніть увагу, що самої низькокалорійної рибою сімейства лососевих вважається форель, і ви можете сміливо включати її у своє дієтичне меню.

Сом

У сома дуже ніжне солодкувате м'ясо, яке легко і швидко перетравлюється. Страви з цієї річкової риби особливо підійдуть дітям і людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Сом добре поєднується з зерновими культурами, роблячи такий прийом їжі максимально збалансованим і корисним.

Камбала

Ще одна риба, про яку ми хочемо згадати окремо, це камбала. Багатий мінеральний склад цієї риби допомагає зміцнити імунітет і підвищити працездатність. Крім того, камбала вважається природним афродизіаком, а значить, ідеально підходить для романтичного обіду або вечері.

Короп

В карпі чудово збалансований вміст білків і жирів, що робить цю рибу особливо корисною. Будучи джерелом цих найважливіших нутрієнтів, короп також поповнює запас кальцію і сірки в організмі, що позитивним чином позначається на здоров'я і красу.