Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чи шкідливо їсти шоколад з білим нальотом

Чи шкідливо їсти шоколад з білим нальотом

Незважаючи на те що шоколад дуже калорійний, багато дієтологів радять в помірних кількостях включати його в свій раціон. Цей улюблений усіма ласунами продукт має масу переваг: він містить багато магнію і антиоксидантів, підвищує настрій і легко засвоюється.

Але що робити, якщо темна плитка втратила свій апетитний вигляд і покрилася білим нальотом? Пояснюємо, чому так відбувається, і розповідаємо, як краще всього використовувати такий шоколад.

Звідки береться білий наліт

Підвищена вологість повітря — головний винуватець появи білого нальоту на плитках шоколаду. Часто ласощі обростає білим нальотом, пролежавши в холодильнику.

Ще одна причина, чому плитка втрачає свій первісний колір і вигляд, — різкі перепади температур (часто це відбувається при неправильному транспортуванні продукту або невідповідних умовах зберігання).

Процес появи нальоту відбувається наступним чином: на поверхні плитки конденсується волога, в якій цукор спочатку розчиняється, а потім, після випаровування вологи, залишається у вигляді білих мікроскопічних кристаликів цукру.

це значить

Багато хто вважає, що наліт на шоколаді з'являється з-за несплату терміну придатності або неправильної технології виготовлення.

Це зовсім не так: наліт повністю безпечний і не впливає на такі важливі показники, як запах і смак шоколаду.

Незважаючи на те що виглядає такий шоколад не дуже презентабельно, освіта цього нальоту — абсолютно природний процес і ні в якому разі не показник неякісного або який зіпсувався продукту.

Як правильно зберігати шоколад

Для того щоб ваш десерт завжди мав апетитний вигляд, потрібно зберігати його правильно. Ідеальна температура для шоколаду +18 °С. Уникайте сильних перепадів температур і не кладіть плитку близько до джерел тепла (наприклад, поруч з батареєю або під відкритими сонячними променями).

Не радимо зберігати шоколад в холодильнику з тих же причин: перепади температур можуть викликати поява білого нальоту. Оптимальний варіант зберігання плитки шоколаду — при кімнатній температурі або в прохолодному темному місці.

В які страви шоколад з білим нальотом додавати не рекомендується

Ми з'ясували, що побелевший шоколад — це зовсім не страшно і вже точно не небезпечно. Тим не менш продукт виглядає не дуже естетично, отже, краще не використовувати його для страв, подача яких повинна виглядати бездоганно.

- Чудовий приклад страви, для якого краще не використовувати плитки з білим нальотом — шоколадне фондю: білий колір може неприємно виступити на розтопленому шоколаді і зіпсувати все враження від десерту.

Що можна приготувати з такого шоколаду

Незважаючи на свій "блідий" вигляд, постраждалий від перепаду температур шоколад не втрачає своїх унікальних смакових властивостей, за які ми так любимо.

Ви можете використовувати плитку з білим нальотом для приготування будь-якої випічки на основі шоколаду. Шоколадне печиво, кекси, торти — вибирайте свій улюблений рецепт і сміливо готуйте, додаючи в якості інгредієнта "забракований" продукт.

Рекомендуємо спробувати зробити домашні шоколадні мафіни по нашому простому і дуже смачним рецептом.