Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Ціна шкідливих звичок: як неправильне харчування зв'язане зі стресом

Ціна шкідливих звичок: як неправильне харчування зв'язане зі стресом

Заспокоюючи себе після важкого робочого дня алкоголем, солодощами або всілякими шкідливими закусками (а то і всім відразу) ми, і без того стомлені й спустошені, самі того не підозрюючи, вколачиваем останній цвях в кришку свого внутрішнього рівноваги.

Поряд з високою завантаженістю, емоційними потрясіннями і різними негативними змінами в нашій життя, неправильне харчування — ще одна, нехай і сама неочевидна, але чи не найбільш поширена причина стресу.

У нашому огляді ми вирішили обговорити з вами приховані джерела нервового перенапруження і розібрати найбільш ефективні методи звільнитися від цього гнітючого стану.

Зневоднення

Зневоднений організм — найсприятливіше середовище для активної вироблення знаменитого гормону стресу кортизолу. Забуваючи випивати необхідну кількість води, ми відчуваємо сильну втому, головний біль, почуття тривоги, пригніченості або навіть роздратування.

Сон стає неспокійним і неповноцінним, працювати стає нестерпно із-за того, що в стані зневоднення ми особливо неуважні і нетерплячі до оточуючих.

Обов'язково подбайте про те, щоб під рукою завжди була пляшка чистої води. Постарайтеся привчити себе випивати склянку води відразу після того, як прокинетеся, і після кожного прийому їжі. Ви помітите, що негативу навколо помітно поменшало, а ваша реакція на побутові труднощі стала набагато спокійніше.

Нестача вітамінів і мінералів

Навесні ми особливо гостро відчуваємо потребу у вітамінах. З одного боку, полівітаміни здорово покращують загальне самопочуття, з іншого — в квітні на прилавках магазинів стає все більше і більше свіжих овочів і фруктів. Але зовсім інакше справа йде з нестачею магнію — важливого елемента, що відповідає за синтез білка, здорову нервову систему і нормальне функціонування серцево-судинної системи.

На жаль, саме магнію нам найчастіше не вистачає. Часто причиною стресу виявляється недолік цього елементу в організмі, що виливається в безсоння, втома, мігрені, аритмію і просто поганий настрій або навіть апатію.

Магній у великих кількостях присутній в деяких продуктах: висівках, горіхах, кунжуті. Постарайтеся переглянути свій раціон і додати в нього самі корисні продукти, що містять цей важливий для нашого здоров'я мікроелемент.

Незбалансоване харчування і нерозумні дієти

Увага всім любителям заряджатися на весь день одним лише тільки сніданком або, навпаки, не снідати взагалі: такі звички не тільки забезпечать вам пару зайвих кілограмів за місяць, але й гарантовано приречуть ваш організм на жахливий стрес.

Зв'язок голоду і стресу встановлена вченими давно: наш організм, не знайшовши собі необхідного палива, генерує стресові сигнали, як правило відкликаються катастрофічним погіршенням метаболізму, емоційною нестійкістю і втратою контролю над власним апетитом.

Те ж саме стосується дієт: багато хто, начитавшись про уявної користі та ефективності білкових дієт, люблять обмежувати себе в незамінних для організму корисних жирах і повільних вуглеводів. В результаті організм не витримує такого знущання і відповідає нам ламкістю волосся і нігтів, перебоями з обміном речовин і загальним поганим самопочуттям.

Залежність від деяких продуктів

Непереборною тягою до солодкого — цукрових залежністю страждають дуже багато, самі того не підозрюючи. Щоб точно визначити, чи страждаєте ви подібною недугою, спробуйте відмовитися від усього солодкого: якщо процес піде швидко і безболісно, ви рідкісний щасливчик, а якщо ви почнете шукати собі термінову заміну (найчастіше, колишні ласуни "перескакують" на солону або штучно підсолоджену їжу) — час бити тривогу.

Фастфуд, солодощі, чіпси, алкоголь, цукрозамінники і нескінченний список всіляких харчових добавок (наприклад, глутамат натрію або кукурудзяний сироп) — продукти, що викликає сильне звикання, стимулюють апетит і, як наслідок, ще сильніше збільшують потребу організму у простих вуглеводах, що найчастіше негативно позначається на нашому раціоні, емоційному рівновазі (продовжуєте заїдати стрес знову і знову, а він все ніяк не проходить?) і — вирішальний фактор для тих, хто стежить за фігурою — зайві сантиметри на талії.

Замкнуте коло неправильного харчування

Негативними наслідками такого харчування сьогодні не здивуєш, мабуть, нікого, але тільки що толку, адже всі ми час від часу дозволяємо собі шкідливу, але смачну їжу.

"З'їдена із задоволенням легше засвоїться" — так люблять втішати деякі дбайливі бабусі своїх худнуть онучок, зі страдницьким виглядом разглядывающих черговий продукт зі списку заборонених. Засвоїтися-то воно засвоїться, та ще як: "зіскочити" з неправильного харчування згодом буде ох як нелегко. Як ми вже знаємо, більшість шкідливих продуктів, що викликають залежність, а ми звикаємо боротися зі стресом самими простими і доступними способами: улюбленим ласощами, причому найчастіше — у величезних порціях.

Замкнуте коло виглядає так: ми нервуємо, заедаем стрес, відчуваємо почуття сорому, знову нервуємо вже з цього приводу і знову мимоволі тягнемося до їжі.

Для того щоб перестати постійно заїдати стрес і тим самим провокувати нові розлади, спробуйте знайти головне джерело ваших турбот і розправитися безпосередньо з ним, попутно перебудувавши свій раціон.