Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як провести ревізію холодильника: корисні поради

Як провести ревізію холодильника: корисні поради

Холодильник — це місце, де зберігаються продукти харчування, а значить, там завжди має бути чисто і прибрано. Справа не тільки в етикеті, але й елементарні правила гігієни. Зберігання продуктів — це дуже делікатна тема. Якщо щось у вас в холодильнику зіпсувалося, то якість інших продуктів моментально ставиться під загрозу.

В холодильнику ми прибираемся не так часто, як того хотілося б. В результаті баночки, упаковки і пакети розміщуються на полицях в хаотичному порядку. В такому безладі досить складно щось знайти, а настрій у процесі цих пошуків неминуче псується.

Ми склали список з 7 практичних порад, які допоможуть вам зробити тотальну ревізію свого холодильника.

Розморожуйте холодильник

Сучасні холодильники працюють справно і не вимагають занадто частого розморожування, але ігнорувати цей процес не варто. Періодично влаштовуйте своєму холодильнику "відпочинок" і відключайте його від електроживлення, попередньо звільнивши від продуктів.

Регулярно робіть вологе прибирання

Вологе прибирання холодильника слід проводити мінімум 1 раз в 2 тижні. Озброїтеся вологими ганчірками і протріть всі полки, а висувні шухлядки сполосніть під душем.

Ми зберігаємо в холодильнику продукти, а деякі з них протікають і залишають сліди. Вологе прибирання допомагає повернути в холодильник чисте і ідеальний стан. А вона займає зовсім небагато часу.

Стеліть паперові рушники

Овочі, фрукти і зелень багато зберігають у спеціальних висувних ящиках. Це дуже зручно і допомагає зберегти місце. Радимо застеляти ящики паперовими рушниками в кілька шарів — так плоди будуть зберігатися довше. Овочі, фрукти і зелень починають гнити від впливу вологи, а рушники нейтралізують цей процес.

Розкладіть їжу по контейнерах

Контейнери допомагають спростити процес зберігання продуктів в холодильнику. Сьогодні в магазині можна купити самі різні варіанти — за розміром, за формою і за іншими характеристиками. Вони не тільки вирішують питання зберігання різних інгредієнтів, але і допомагають заощадити місце.

Правильно зберігайте м'ясо

М'ясо радимо зберігати на самій нижній полиці холодильника на плоскій тарілці, застеленому паперовими рушниками. Є відразу кілька причин, що пояснюють вибір саме цього місця. По-перше, це найхолодніша зона будь-якого холодильника (звичайно, за винятком морозильної камери). А, по-друге, з розмороженого м'яса може текти рідина, яка зіпсує інші продукти і забруднить холодильник.

Пам'ятайте про роздільне зберігання

Деякі продукти погано уживаються один з одним в одному холодильнику. Радимо не класти їх поруч, щоб продовжити термін придатності. Наприклад, не зберігайте разом яйця та продукти з різким запахом — наприклад, рибу. Шкаралупа швидко вбирає сторонні запахи. Також не зберігайте сире м'ясо і рибу з іншими продуктами — вони можуть стати причиною інфікування кишковими бактеріями і паразитами.

Пам'ятайте про температурний режим

Не забувайте, що потрібно правильно виставити температурний режим холодильника. Це дуже важливий показник, від якого залежить якість продуктів. Температура всередині холодильника повинна бути оптимальною. Вважається, що +4 градуси — це ідеальний варіант.

Якщо температура виходить за певні верхній і нижній рівень, то мікроби в холодильнику починають розмножуватися швидше.