Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Чотири міфи про жирах, які досі нас лякають

Чотири міфи про жирах, які досі нас лякають

Навколо жирів, які надходять в наш організм з їжею, склалося безліч міфів. Деякі з них абсолютно безпідставні, інші вірні лише в певних випадках. Отже, якщо ви ставитеся до людей, які намагаються правильно харчуватися, вживаючи при цьому менше жирів, то радимо вам уважно вивчити інформацію про жири і переглянути своє ставлення до такого важливого нутриенту.

Багато хто звик думати, що намазане на хліб вершкове масло або з'їдене авокадо негайно відкладуться у вигляді підшкірного жиру, підвищать рівень холестерину і збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Але чи так це насправді?

Перш ніж говорити безпосередньо про міфи, пов'язані з жирами, пропонуємо задуматися про те, навіщо вони потрібні організму і яку функцію виконують. В першу чергу, жири беруть участь у величезній кількості обмінних процесів, саме тому вони так важливі для нашого здоров'я.

Крім цього, жири захищають клітини організму від зовнішніх впливів, і брак даного нутриента в раціоні з часом неминуче викликає ряд функціональних і навіть естетичних проблем. Саме тому не варто вестися на хитрощі виробників, наполегливо пропонують свою знежирену продукцію.

Міф 1: жири тваринного походження збільшують рівень холестерину в крові

З жирів, у тому числі тваринного походження, дійсно синтезується холестерин. Але відбувається це тільки при надмірному його споживанні. Пам'ятайте також, що аналогічний процес відбувається і при надмірному споживанні вуглеводів, які, до речі, набагато небезпечніше для здоров'я серцево-судинної системи.

Справа в тому, що холестерин, який утворюється з вуглеводів, набагато легше окислюється і негативніше впливає на артерії і судини. Так що наступного разу, вибираючи між стейком і солодкою випічкою, віддайте перевагу першому варіанту і назавжди забудьте про цей міф, який не має наукового підтвердження.

Міф 2: від вживання жирів з'являється зайва вага

Процес набору ваги, якщо ми говоримо не про свідоме збільшення м'язової маси за рахунок тренувань, відбувається із-за того, що ви споживаєте більше калорій, ніж витрачаєте. І варіантів схуднення тут усього два: знизити денну калорійність або збільшити рухову активність.

Безумовно, якщо ви вибираєте перший варіант, то простіше за все це зробити саме за рахунок жирів, адже 1 грам жирів в 2 рази калорійніший, ніж 1 грам білків або вуглеводів. Однак робити цього не слід, тому що при дефіциті жирів організм буде намагатися зберегти накопичені запаси, а при першій можливості почне їх заново накопичувати. Таким чином, ви не тільки схуднете, але і збільшите відсоток жиру в тілі.

Можливо, саме звідси і виник цей міф, але він пов'язаний не стільки з вживанням жирів, скільки з незбалансованим раціоном. Забудьте про нього і харчуйтеся так, щоб організм отримував достатню кількість базових нутрієнтів — білків, жирів і вуглеводів. Просто навчіться грамотно вписувати продукти, багаті жирами, у свою денну норму калорій.

Міф 3: жири — основна причина серцево-судинних захворювань

Ми вже згадували про те, що жири не є основними винуватцями підвищеного рівня холестерину, але якщо наведених вище аргументів недостатньо, то задумайтеся про те, чому організм не виводить його надлишки. Вся справа в тому, що підвищений холестерин — це не причина захворювань серцево-судинних захворювань, а наслідок запальних процесів в артеріях.

Такі процеси можуть бути викликані різними факторами — від куріння і сидячого способу життя до надмірного вживання цукру. Спробуйте на місяць виключити з раціону всі напівфабрикати, випічку, солодощі та газовані напої, залишивши звичні м'ясні страви і яйця, а потім повторіть аналіз на рівень холестерину. Швидше за все, він знизиться навіть при тому, що ви не скорочували споживання жирів.

Міф 4: тваринні жири шкідливіше рослинних

Ще один міф, який виник в останні роки, доводить, що багато людей навіть не прагнуть розбиратися в складі продуктів, які їдять. Ви, напевно, чули про корисні омега-3 і омега-6 жирних кислотах, які повинні бути в раціоні кожного, хто хоче зберегти здоров'я і молодість.

Так от, в тваринних жирах рівень омега-6 вище, ніж в рослинних, а з урахуванням того, що вживання цих двох кислот повинно бути максимально збалансованим, важливо отримувати жири з різних джерел. Цікавий факт, але тваринний жир, у тому числі сало і топлене масло, набагато більше підходить для смаження з-за того, що молекули тваринного жиру повільніше руйнуються при нагріванні, тому не бійтеся додавати ці продукти в своє меню.