Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Етикет першого побачення: хто повинен платити за вечерю

Етикет першого побачення: хто повинен платити за вечерю

Питання про те, хто ж все-таки повинен платити на першому побаченні, стоїть чи не на першому місці поряд з такими болючими темами, як "що в цей хвилюючий день надіти" і "яке місце вибрати для такої важливої зустрічі". Однак нерозв'язною ця проблема здається лише тому, що незважаючи на золоті правила рятівного етикету, універсального рішення не існує: незалежно від того, скільки книг з корисними порадами ви простудіювали, в реальному житті вони навряд чи спрацюють — тут все вирішується індивідуально, в залежності від обставин.

Пропонуємо звернути увагу на кілька тонкощів, які не варто випускати з уваги, збираючись на перше побачення.

Скільки людей, стільки й думок

Цукерково-букетний період, приємне хвилювання, перші побачення - прекрасне і безтурботний час, яке часто визначає хід подальших відносин. Але чи означає це, що чоловіки зобов'язані вести себе по-лицарськи і, дотримуючи правила загальноприйнятого етикету, оплачувати весь рахунок в ресторані?

Не поспішайте відповідати на це делікатне питання. Лицарство давно кануло в Лету, а на зміну йому прийшла довгоочікувана епоха фемінізму: багато жінок тепер сприймають пропозицію заплатити за них ледь не як образу. Різниця в думках розбурхала навіть соціологів, які провели дослідження і з'ясували, що сьогоднішні традиції тяжіють до старої доброї класики.

Більше половини опитаних чоловіків упевнені, що повинні взяти турботу про рахунку на себе, і згідно невблаганною статистикою, більшість представниць прекрасної статі очікує, що кавалер пригостить їх вечерею. Більше того: 90% опитаних дам заявили, що вважають себе ображеними, якщо супутник не запропонує взяти витрати на себе.

Побачення побачення ворожнечу

На першому побаченні уважно прислухайтеся до своїх відчуттів: деколи головним індикатором того, чи варто пропонувати свою допомогу в оплаті рахунку, є атмосфера вашої зустрічі. Погодьтеся, що ніяке вино і навіть найрозкішніший на світі десерт не окуплять витрачений даремно час.

Будьте чесні з собою: так чи сподобалось вам це побачення? Може бути, ви раз у раз поглядали на годинник в очікуванні моменту розплати, плануючи, ніж ви займетеся, позбувшись від настирливого супутника? У такому випадку кращим рішенням буде поділити витрати навпіл, давши заодно зрозуміти супутнику, що ви не плануєте повторювати вашу зустріч.

Позбавляйтеся від нерозуміння

Якщо побачення проходить фантастично, не поспішайте раніше часу з'ясовувати, як ви будете розплачуватися. Але цілком прийнятно буде обговорити це питання заздалегідь, якщо він не дає вам спокою, уникнувши тим самим двозначності і можливих неприємних сцен: багатьом чоловікам буде неприємно, якщо дама хоча б не запропонує оплатити частину рахунку. Та й деяких жінок може істотно зачепити заборона поділити витрати на двох.

Виявляйте чуйність по відношенню до партнера і чітко позначте свої наміри: ви просто добре проводите час удвох, і ніхто не повинен відчувати себе чимось зобов'язаним іншому. Адже часом все зовсім не просто: деякі чоловіки щиро вірять, що оплата рахунку за вечерю дає їм право на щось більше. Але це, швидше, виняток із правил. Знаменитий психолог Джон Грей, автор бестселера "Марс і Венера на побаченні", підкреслює:

Чоловік зовсім не вважає, що жінка віддасться йому за те, що він сплатив обід в ресторані. Деколи жінки не дозволяють чоловікові оплачувати рахунок, оскільки не хочуть, щоб він тішився на їх рахунок. По суті, це образливо не тільки для чоловіків, але і для жінок.

Правило "Я наполягаю"

Наскільки мова кохання приємний, настільки він і складний: змиріться з тим, що перший час вам, швидше за все, доведеться дотримуватися деякі формальності і виконувати "ритуальні танці" навколо рахунку за вечерю. Жінка напевно закріпить приємне враження про себе, якщо настійно запропонує своєму супутнику поділити витрати (навіть якщо насправді вона при цьому таємно плекає надію, що їй у цьому відмовлять). А чоловік, якому запропонували прийняти допомогу, буде задоволений і з ще більшим задоволенням візьме на себе відповідальність за витрати.

Класичний сценарій перших побачень виглядає так: чоловік забирає рахунок, дама ввічливо пропонує свою допомогу, він, відмахуючись, наполягає на тому, щоб сплатити рахунок самостійно, а вона, посміхаючись, дякує йому за лицарське прояв щедрості. Незважаючи на це, не варто зловживати чоловічим благородством і сприймати його як належне, вважає Джон Грей:

Незважаючи на те що на певній стадії зближення чоловікові дійсно належить брати всі витрати на себе, жінці ніколи не варто сприймати це як належне.

Насолоджуйтесь моментом

Не забувайте, що всі люди різні: деякі чоловіки, наприклад, просто в силу свого менталітету ні за що не дозволять дівчині навіть запропонувати оплатити рахунок, а хтось спочатку націлений на рівноправні, партнерські відносини і чекає того ж від свого супутника. У цьому сенсі спільна вечеря і подальша оплата рахунку — ідеальний спосіб дізнатися характер, наміри і особливості один одного, які в будь-якій іншій ситуації можуть залишитися непоміченими.

Проте оплата рахунку в ресторані, безумовно, не повинна стати найяскравішим враженням вашого побачення. Вам випав захоплюючий шанс дізнатися об'єкт вашої симпатії ближче, насолодитися ввечері разом і просто добре провести час. А може бути, вам було настільки приємно в компанії нової людини, що перше побачення — лише початок низки ваших щасливих зустрічей: в цьому випадку у вас завжди буде можливість надолужити згаяне, запросивши його на інше побачення, і взяти всі витрати на себе, якщо ви вважаєте це за потрібне.

Тому розслабтеся і постарайтеся отримати максимум задоволення від вашої першої хвилюючої зустрічі: ведіть себе природно, посміхайтеся і насолоджуйтесь моментом.