Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Вісім помилок при виборі і використанні оливкової олії

Вісім помилок при виборі і використанні оливкової олії

Сьогодні на прилавках магазинів можна знайти оливкову олію на будь-який смак і гаманець. Варіантів насправді багато, і на перший погляд вони мало відрізняються один від одного. Тому іноді буває так складно зупинити свій вибір на якомусь конкретному продукті. Часто ми просто купуємо оливкова олія, яка влаштовує нас за ціною і зовнішнім виглядом упаковки. Так робити не варто, адже дуже просто навчитися купувати дійсно круте і корисне оливкове масло.

до Речі, недостатньо навчитися вибирати правильний продукт для свого раціону. Оливкова олія треба вміти правильно використовувати. Так як ми живемо не в сонячній Італії, де оливкова олія є народним надбанням, то з цим теж виникають певні труднощі.

Ми вирішили застерегти вас від помилок і склали список з 8 основних помилок, які заважають нам купувати якісний продукт і використовувати оливкову олію правильно.
1. Купувати оливкова олія в неправильній пляшці

найперше, на що ви повинні звернути увагу при покупці оливкової олії, — це його упаковка. Ідеальний варіант — масло в пляшці із затемненого скла. Воно не пропускає світло, що дозволяє зберегти корисні властивості продукту як можна довше.

А от від оливкової олії в прозорій або й зовсім пластиковій пляшці слід відмовитися. Під впливом сонячного світла продукт окислюється і набуває неприємний смак і запах. Уявіть, який шлях оливкова олія виконало до прилавка? Чи вдалося дотримати всі правила транспортування та зберігання продукту.

2. Не звертати уваги на регіон виробництва

Регіон виробництва — це ще один важливий чинник, який слід враховувати при купівлі оливкової олії. Продукт повинен бути бутильований в тій країні, де вирощуються оливки. Шукайте оливкова олія з Португалії, Іспанії, Греції, Італії та Франції. Воно найкраще.

Сьогодні на прилавках є оливкова олія, що виготовляється чи не в Підмосков'ї. Плюс у такого продукту, мабуть, тільки один — це невисока ціна. На цьому його достоїнства закінчуються.
3. Визначати якість оливкової олії за його кольором

Колір оливкової олії не є ключовим чинником, який допоможе вам вибрати дійсно якісний продукт. По-перше, правильне оливкова олія продається в затемнених пляшках. Побачити істинний колір масла при такому розкладі досить складно.

По-друге, колір масла може змінюватись в залежності від сорту оливок, місця збору врожаю і способу обробки. Нормою вважається будь-який відтінок у проміжку між світло-зеленим і золотисто-жовтим.

4. Намагатися максимально заощадити

Оливкова олія не відноситься до категорії дешевих продуктів. Однак якщо підійти до питання з розумом, то дуже швидко розумієш, що це саме той продукт, на якому можна економити. В оливковій олії стільки користі, що його придбання стає вигідним капіталовкладенням. До того ж цей продукт не закінчується за один день, що дозволяє по-новому подивитися на його ціну і зрозуміти, що вона не так вже й висока.

Від покупки очевидно дешевих варіантів краще утриматися. Низька ціна ставить під сумнів якість продукту. Виробництво оливкової олії — це витратний за всіма параметрами процес. В середньому воно коштує в 8-10 разів дорожче, ніж соняшникова олія.
5. Зберігати оливкову олію в теплому або світлому місці

Оливкову олію треба зберігати у темному і бажано злегка прохолодному місці. Ні в якому разі не ставте його поруч з плитою, на холодильник або на підвіконня. Сонячні промені та гарячі температури самим згубним чином позначаться на якості продукту. Ви не встигнете отямитися, як ваше ідеальне оливкова олія стане непридатним для використання.

6. Ставити оливкове масло в холодильник

Холодильник теж не є підходящим місцем для зберігання оливкової олії. Ідеальна температура зберігання масла становить 10-15 градусів. У холодильнику оливкова олія буде густіти. В результаті вам доведеться перед використанням злегка нагріти його, що знову-таки негативно позначиться на його якості.
7. Зберігати оливкова олія надто довго

У оливкової олії (втім, як і у будь-якого іншого продукту) є свій термін придатності. І цю цифру не придумують з голови. Є об'єктивні причини, за якими максимальний термін придатності оливкової олії становить 2 роки і 3 місяці після першого відкриття пляшки. До кінця цього часу (а якщо по-чесному, то ще раніше — через 1-1,5 року) у ньому не залишається корисних речовин, а на смак масло гіркне. Гастрономічне задоволення від споживання такого продукту ви навряд чи отримаєте.

8. Використовувати універсальне оливкова олія для будь-яких цілей

Оливкова олія буває різним: extra virgin (натуральне), refined (очищене) і pomace (жмыховое). Використовувати їх по одному і тому ж призначенню недоцільно і просто небезпечно для здоров'я.

Так, extra virgin ідеально підходить для заправки салатів, але під впливом термічних температур всі його корисні речовини і антиоксиданти перетворюються в руйнують канцерогени. Для смаження і запікання добре підходить рафінована оливкова олія (refined або pure).


Що стосується pomace, то це масло другого віджиму. Воно ж є самим дешевим маслом. Воно не має стільки харчової цінності, як інші два оливкового масла, але має всі ті вітаміни і мінерали, які присутні в натуральному маслі, тільки в меншій кількості.

Джерело фото для тизера: The Standard Market Company (https://tsmc.com.au)