Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Розумна доза спиртного, або як правильно пити алкоголь

Розумна доза спиртного, або як правильно пити алкоголь

Алкоголь — це суперечлива тема, яка традиційно викликає багато суперечок. У новому огляді намагаємося розібратися, як розрахувати оптимальну індивідуальну дозу спиртного.
Люди діляться на 2 типи: одні ніколи не вживають алкоголь і люто критикують тих, хто може дозволити собі пару келихів вина на вихідних, а інші, навпаки, вважають, що іноді потрібно розслаблятися. І в тому, і в іншому випадку важливо знати міру. Надмірне вживання алкоголю, поза всяких сумнівів, шкодить здоров'ю і з грамотним вживанням спиртних напоїв не має нічого спільного.

Якщо ви відноситеся до другої категорії, то напевно задавали собі питання: "А яка кількість алкоголю вважається для мене нормальним?". Універсальної відповіді на це питання немає. Все пізнається на досвіді. Однак певні рекомендації щодо вживання спиртних напоїв та їх дозуванні все ж існують.

В новому огляді розбираємося, вживання якої кількості алкоголю знаходиться в межах розумної норми, і даємо поради, як пити так, щоб не сп'яніти.
Закуповуємо алкоголь на вечірку

Якщо ви кличете друзів на вечерю, то без хорошого вина або оригінальних коктейлів не обійтися. В помірних кількостях алкоголь розслабляє, знімає напругу і зближує. Будь-які посиденьки після келиха вина стають ще більш душевними і атмосферними. Вибираючи напої для вечірки, подумайте про концепцію вечора. Якщо ви збираєтеся спокійно поговорити і подати до столу щось вишукане, то вибір краще зупинити на вині. А якщо в планах гучна музика і танці, то заздалегідь подумайте про яскравих коктейлях.

Розрахувати оптимальну кількість вина для вечора допоможе проста формула: 1 прийом їжі = 1 келих вина. Таким чином, якщо у вас в меню закуски і друге блюдо, то розраховуйте, що кожен гість в середньому вип'є по 2 келиха вина. Але не скупіться: краще купити більше вина або інших напоїв, ніж зрозуміти, що спиртного не вистачає. Залишилося вино, наприклад, можна використовувати для приготування будь-якої страви.
Оптимальна кількість алкоголю

Індивідуальна оптимальна доза алкоголю для кожної людини буде різною. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, ваги, статі та інших факторів. Але є загальні правила розрахунку "безпечного" кількості спиртного. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) встановила для чоловіків норму в 40 грамів чистого спирту в день, а для жінок — 30 грамів.

1. Вино

Вино вважається одним з найбільш корисних алкогольних напоїв. Воно зміцнюєердце і судини, активує розумову діяльність і оздоровлює організм, але лише при правильному вживанні. Норма для чоловіків становить 2 келиха, а для жінки — 1 келих.

2. Коктейлі

Коктейлі дуже підступні. По-перше, вони досить калорійні, а по-друге, іноді в них змішуються відразу кілька алкогольних напоїв. В результаті вам здається, що ви не пьянеете, але це лише ілюзія. Розумно обмежитися 1 коктейлем за вечір.
3. Пиво

Якісне пиво також досить корисно, але тільки в тому випадку, якщо ви вживаєте його в міру (так-так, це універсальне правило для алкогольних напоїв). Чоловікам краще пити в добу не більше 1,5 пляшки, а жінкам — не більше 1 пляшки.

4. Шампанське

У келиху шампанського міститься близько 175 мл рідини. Це дорівнює 2 юнітам, тобто 2 одиниць алкоголю. Таким чином, для жінок добова норма не повинна перевищувати 1-2 келихів шампанського, а для чоловіків — 2-3 келихів.

5. Горілка

Горілка — це самий чистий алкоголь. Якщо напій куплений у відповідному магазині, і в його якості можна бути впевненим, то в помірній кількості горілка навіть корисна. Вона, наприклад, розширює судини. Для чоловіків оптимальна доза становить 3 чарки, а для жінок — 2 чарки.
Як грамотно пити алкоголь

1. Поїжте

Перед вживанням алкоголю обов'язково поїжте. Ваш бідний шлунок навряд чи впорається з навантаженням у вигляді спиртного, якщо він буде порожнім. Час на їжу потрібно обов'язково знайти. Якщо не встигли поїсти вдома, то перш ніж піднімати келих в гостях, скористайтесь гостинністю господарів і перекусіть.

2. Пийте воду

Коли ви п'єте алкогольні напої, ваш організм втрачає вологу. Цей процес називається "зневоднення". Саме тому так важливо підтримувати водний баланс в організмі в нормі. В ідеалі після келиха спиртного випивайте келих чистої води. І так всю ніч.
3. Закушуйте

Не забувайте про закуски. Інакше і не помітите, як один келих змінює інший. Сп'янієте ви набагато швидше. В результаті вечір буде зіпсований і забутий.

4. Не заважайте

Не ігноруйте це просте правило. Гримучі суміші до добра не доводять. Похмілля, головні болі, швидке сп'яніння та інші неприємні наслідки алкогольного загула не змусять себе довго чекати. Краще виберіть один напій і зберігайте вірність йому весь вечір.