Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Тільки вручну: що не можна мити в посудомийній машині

Тільки вручну: що не можна мити в посудомийній машині

Багато хто, купуючи посудомийну машину, сподіваються забути про миття тарілок вручну. Розвіємо цей міф і нагадаємо про предмети, які автопосудомойке мити не рекомендується.
Щасливі володарі посудомийної машини навіть після великого свята з численними гостями можуть спокійно відправлятися відпочивати, не турбуючись про горе посуду, що скупчилася в раковині. Проте велика кількість гарячої води і пара йде на користь далеко не всім видам кухонного начиння. Тому відправляти в автопосудомойку, як і у пральну машину, все без розбору, не варто. Розповімо, які предмети рекомендується мити тільки вручну.
1. Дерев'яні і бамбукові вироби

Тривалий вплив води (зокрема гарячої) може негативно позначитися на кухонній начиння з дерева або бамбука. Вода змиває захисний, масляний шар цих природних матеріалів, що може призвести до появи на них дрібних тріщин, початку гниття і руйнування їх складу. Дерев'яні обробні дошки, ложки або великі салатниці з бамбука краще тримати подалі від посудомийної машини.
2. Обробні ножі

Мова йде не про тих звичайних ножах, якими ви ділите на шматочки стейк під час обіду, вони-то якраз підходять для миття в автопосудомойке. А ось кухарські, обробні або дорогі срібні ножі краще очищати і обполіскувати тільки вручну. Пам'ятайте, що посудомийна машина може притупити лезо ножів набагато швидше.
3. Начиння з чавуну

Миття чавунної сковороди в посудомийній машині призведе не тільки до утворення іржі на виробі, але і до зникнення у нього дорогоцінного, захисного шару, запобігає злипання і пригорання їжі. Кухонні предмети з чавуну потребують дбайливого догляду і тільки в ручному митті.
4. Вироби з алюмінію

Закидаючи в посудомийну машину алюмінієвий піднос з-під лазаньї, пам'ятайте, що його легковажність загрожує ушкодженнями решти посуду, відправленої на миття разом з ним. Підстрибуючи під дією сильної водяного струменя, алюмінієві речі можуть ударятися об стінки інших виробів і залишати на них темні плями або тріщини.
5. Мідний посуд

Протипоказані для миття в посудомийній машині і предмети з міді. Справа в тому, що в автопосудомойке використовується дуже агресивне миючий засіб, який може знебарвити мідні вироби.
6. Посуд з антипригарним покриттям

Як і у випадку з чавунною посудом, каструлі, листи і сковороди з антипригарним покриттям в посудомийній машині ризикують втратити свій унікальний захисний шар. Автоматичне миття їх швидко зношує, і вони втрачають свої споконвічні властивості.
7. Деякі види пластикових предметів

Якщо на упаковці пластикового контейнера прямо заявлено, що його можна мити в посудомийній машині, то сміливо так і робіть, але кладіть його на верхню полицю, подалі від нагрівального елемента. А з тими пластиковими виробами, де немає роз'яснює інформації про способи їх миття, краще не ризикувати. Адже деякі види пластику можуть плавитися під сильним впливом гарячої води і, що ще гірше, выщелачивать шкідливі хімічні речовини типу ВРА.
8. Кришталь і фарфор

Це більш ніж очевидно, що кришталь і порцеляна дуже крихкі для автоматичного миття. Крім того, що вони можуть просто зламатися, вони втратять свій неповторний відтінок і блиск.
9. Позолочені предмети

Весь посуд, оброблену позолотою, надсилайте для миття не в посудомийну машину, а прямо в раковину. Агресивні миючі засоби автопосудомойке готові безжально поглинути всю позолочену поверхню, і річ втратить свою цінність. Зберігати життя предметів з позолоти можна тільки при дотриманні обов'язкових правил щодо їх експлуатації та догляду.