Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як вибрати шампанське для новорічного столу: 8 порад

Як вибрати шампанське для новорічного столу: 8 порад

Новорічний стіл не можна уявити без шампанського. У новому огляді вчимося правильно вибирати цей напій.
Шампанське — це такий же невід'ємний атрибут святкового столу, як мандарини і олів'є. Воно задает атмосферу усього вечора. Пустотливий смак шампанського піднімає настрій і зближує зібралися за одним столом.

Однак далеко не всі вміють вибирати правильний напій, від якого не буде боліти голова на наступний день. На жаль, на полицях супермаркетів сьогодні присутня не тільки якісне шампанське, але і напої, виготовлені з самого дешевого імпортного сировини.

Пропонуємо вивчити наші цінні поради, яких обов'язково потрібно дотримуватися, щоб вибрати класне шампанське для новорічного столу.
1. Купуйте шампанське в правильному місці

Гарне шампанське можна купити не скрізь. Щоб придбати для святкового столу якісний напій, потрібно вирушати не в улюблений магазинчик за рогом. Відвідайте великий гіпермаркет або винний бутік. Там ви знайдете, що шукайте. До невеликих магазинів, включаючи мережеві, не доходить хороше шампанське.

Гіпермаркети ж намагаються співпрацювати з офіційними виробниками і закуповують напої большими партіями за вигідними цінами. Винні бутіки, в свою чергу, турбуються про свій імідж, а помилка у вигляді неякісного продукту може коштувати їм дуже дорого.

2. Вивчіть етикетку

Обов'язково вивчіть етикетку шампанського, яку збираєтеся придбати. Інформація, яку ви зможете отримати, є дуже цінною і важливою. Безумовно, повинна бути інформація про виробника, термін придатності і місце розливу шампанського.

Маркування, наприклад, характеризує статус і надійність виробника. Ось основні абревіатури, які обов'язково потрібно знати, щоб купити гарне шампанське:

1) NM — таке маркування ви зможете знайти тільки на самому якісному шампанському. Її можуть поставити тільки найавторитетніші заводи, які є членами Шампанського інституту негоціантів.

2) RM — цю маркування ставлять виноградарі-винороби, які виготовляють шампанське не лише за класичною, але й за власною технологією.

3) ND — таке маркування вказує негоціант-продавець, який купує продукцію у перевірених виробників.

4) MA — маркування вказують підприємства, які мають право лише на знак покупця.

Якщо ви купуєте вітчизняне шампанське, то шукайте інформацію про відповідність напою ГОСТ. На пляшці справжнього шампанського першими цифрами повинні бути 5116. Якщо ви їх не бачите, то це імітація шампанського.
3. Визначтеся з видом шампанського

Всупереч поширеній думку дилетантів, шампанське буває різне. Так, щоб догодити собі, слід спочатку визначитися, яке шампанське ви хочете пити в новорічну ніч. Професіонали радять вибирати брют або сухе шампанське. Тоді у вас буде можливість відчути повний букет смаку напою. Однак якщо ви швидше любитель, то вибирайте напівсолодке шампанське. Деякі вважають, що додавання цукру нівелює недоліки і промахи при виготовленні напою, але це зовсім не правило, а скоріше прикрий виняток.

4. Оцініть зовнішній вигляд пляшки

Обов'язково зверніть увагу на зовнішній вигляд пляшки. Вона не повинна бути курній, а етикетка не повинна бути пошкодженою. Пляшки для шампанського також повинні бути виготовлені із затемненого скла. Воно не пропускає сонячне світло, тому якості напою нічого не загрожує. Осад на дні пляшки не повинен утворюватися ні за яких обставин.
5. Проаналізуйте колір напою

Звичайно, досить складно зрозуміти відтінок напою, якщо він розлитий в затемнені пляшки. Однак не варто засмучуватися раніше часу. Запам'ятайте, що справжнє шампанське не може бути червоним, адже вуглекислота, взаємодіючи з танінами, створює досить неприємне смакове поєднання. Шампанське може бути тільки білим (кремовим) або рожевим. До речі, рожеві ігристі вина мають більш щільним і вишуканим смаком.

6. Зверніть увагу на пробку

Що стосується пробки, то перевагу слід віддавати кірковим варіантами. Вони краще зберігають смак і аромат напою. А ось пластмасові пробки навряд чи можуть служити гарантом якості. Переважно такі пробки використовуються тільки в шампанському низької та середньої якості.

Як правило, зрозуміти, яка пробка у шампанського, яке ви тримаєте в руках, можна по її зовнішньому вигляду. Якщо це не представляється можливим, спробуйте визначити матеріал пробки на дотик.
7. Не купуйте шампанське з ароматизаторами або добавками

Це дуже важливе правило, яке обов'язково потрібно знати, якщо ви хочете купити якісне шампанське. Якщо на етикетці написано, що напій містить у своєму складі ароматизатори або добавки, то утримайтеся від його покупки. Це не справжнє шампанське з вишуканим смаком.

Крім того, не слід купувати шампанське, якщо на ньому написано "вино газоване". Це означає, що напій не блукав, а вуглекислим газом збагатили його штучно. Бульбашки такого шампанського зникають через 10-20 хвилин, в той час як в цьому напої вони можуть триматися до 24 годин.

8. Правильно подавайте напій до столу

Купити хороше шампанське — це лише півсправи. Щоб відчути його вишуканий смак і відчути чудовий аромат, потрібно вміти правильно подати цей напій до столу. Обов'язково охолодіть шампанське, перш ніж розлити його по келихах. Можна покласти його в холодильник за добу до запланованої подачі.

Відкривайте шампанське акуратно, майже безшумно, без урочистого викидання пробки в стелю під крики всіх присутніх. Шампанське має як би "зітхнути". Якщо ви позбавляєте його цієї можливості, то напій змінює свою текстуру. А гучні новорічні привітання можна і потрібно починати лише після першого келиха шампанського.