Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять важливих правил, як поводитися в ресторані

Десять важливих правил, як поводитися в ресторані

Вечеря в ресторані — це завжди приємний і трохи хвилююча подія. Проведіть цей вечір на висоті, дотримуючись порад, які допоможуть вам уникнути незручних ситуацій.
Вечеря в ресторані — це завжди приємний і трохи хвилююча подія. Хочеться надіти найкращий костюм або плаття і провести незабутній вечір. І навіть якщо для вас такі виходи в світ є чимось звичним, ніколи не забувайте слідувати правилам етикету.

Деякі з цих правил просто відносяться до категорії рекомендацій здорового глузду і знайомі більшості з самого дитинства. Наприклад, не говорити з набитим ротом, відмовитися від грубих жартів на час трапези, закривати рот при кашлі. Інші, менш очевидні рекомендації, часом просто рятують життя і допомагають уникнути незручних ситуацій, що особливо цінно в той момент, коли ви хочете справити враження на свого супутника. Про них сьогодні і розповімо.
1. Чекайте, коли вас проводять до столика

Вибираючи місце в ресторані самостійно, ви можете випадково зайняти зарезервований стіл. Щоб не потрапити в незручне становище з пересаджуванням, краще на вході дочекайтеся, коли до вас підійде адміністратор залу або офіціант — запитайте у них, куди вам можна присісти, або висловіть свої побажання.

2. Культурно запрошуйте офіціанта

Природно, ніяких криків через весь зал. Встановіть візуальний контакт з офіціантом — цього зазвичай буває достатньо, щоб запросити офіціанта. Якщо це не спрацювало, акуратно підніміть праву руку вказівним пальцем вгору, щоб привернути увагу.
3. Замовляйте то ж кількість страв, що і ваші супутники

Секрет ідеальної ресторанної їжі — це почати і закінчити прийом їжі одночасно з сусідами по столу. Цього можна домогтися, варіюючи швидкість, з якою ви їсте, підлаштовуючись під загальний колективний темп. Однак набагато простіше замовити однакову з усіма кількість страв — це допоможе уникнути незручності.

4. Пам'ятайте про манерах

Тканинну серветку покладіть на коліна згином до себе. Тримайте спину рівною, не кладіть лікті на стіл. Час від часу витирайте рот і пальці серветкою. Від м'яса або риби можна відрізати тільки 1 шматок, і тільки після того, як ви його з'їли, можна відрізати наступний. Шматочки від хліба і булочок отламывайте руками.
5. Залиште на час звичку пригощати

Якщо ви обідаєте в компанії малознайомих людей, то досить непристойно тягнутися через весь стіл, пропонуючи комусь пригоститися з вашої тарілки. Якщо ж ви знаєте своїх сусідів по столу досить непогано, теоретично, ви можете покласти на тарілку для хліба невелику порцію їжі і запропонувати її друзям, однак це буде виглядати досить дивно.

6. Підтримуйте невимушену бесіду

Вважається, що будь-які ділові обговорення слід починати лише після того, як всі замовлені страви будуть подані і з'їдені. Крім того, не слід скаржитися на колег або роботу під час приймання їжі — під час трапези варто підтримувати діалог на легкі і приємні всім теми.
7. Правильно кладіть прилади на тарілку

Не секрет, що існує певний "мова виделок і ножів", що допомагає професійним офіціантам зрозуміти, що ви зробили тимчасову паузу, і страва поки не варто забирати, або навпаки, завершили трапезу і просіть про зміну тарілок. Цей пост з докладними фотографіями допоможе вам вивчити 5 основних положень-сигналів.

8. Залиште дзеркальце в сумочці

Звичайно, будь-якій жінці хочеться завжди добре виглядати і бути впевненою в своїй привабливості, але якщо у вас виникне пекуче бажання подивитися в дзеркало, за столом це робити не дуже доречно. Попросіть пробачення у всіх і пройдіть в туалетну кімнату — там ці маніпуляції із зовнішністю допустимі.
9. Забудьте на час про гаджетах

Не рекомендується класти на стіл гаманець, ключі і мобільний телефон — нехай вони залишаються в сумці або в кишені. Однак правила етикету також еволюціонують: фахівці вважають, що робити фото страв допустимо в тому випадку, якщо ви вечеряєте в компанії друзів, хоча при ділових клієнтів цього краще не робити.

10. Завжди залишайте чайові

Правило, стандартне для будь-якого типу заклади: залишайте 10% від суми замовлення. Це позбавить вас від головного болю і докорів сумління, заслужив офіціант чи ні свої чайові. Особливо це недоречно обговорювати, якщо у вашій компанії є жінки. І вже точно не варто залишати на чай дрібницею або м'ятими купюрами.