Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від вуглеводів

Що відбувається, коли ви відмовляєтеся від вуглеводів

Безуглеводные білкові дієти сьогодні в тренді. Хліб, рис і макарони звинуватили у всіх бідах. Розбираємося, з якими наслідками можна зіткнутися після відмови від хліба та інших вуглеводів.
Безуглеводные білкові дієти сьогодні в тренді. Хліб, рис і макарони звинуватили практично у всі проблеми людей, які страждають від зайвої ваги, тому повна відмова від таких продуктів прирівнюють до важливого кроку в бік здорового способу життя. Б'юті- і велнес-блогери регулярно діляться особистим досвідом в дусі "6 місяців без хліба, або як змінилося моє життя", але так чи безпечні такі експерименти?

Основна проблема полягає в тому, що худнуть готові є менше як цільних злаків, так і виробів з рафінованого борошна. Нагадаємо, що перша група злаків є основним постачальником клітковини, корисної для нормалізації роботи кишечника і зменшення рівня цукру в крові. А ось друга група хоч і служить головним джерелом енергії, але провокує різкі напади голоду, які ведуть до переїдання.

сьогоднішньому огляді розбираємося, з якими наслідками можна зіткнутися після відмови від хліба та інших вуглеводів.
1. Ви втрачаєте запаси рідини в організмі

Після того як ви різко скорочуєте вживання вуглеводів, цифри на вагах настільки ж стрімко зсуваються в приємну сторону. Проте слід розуміти, що уявне схуднення відбулося не за рахунок жирових відкладень, а лише завдяки зменшенню вмісту рідини в організмі. Пояснюється це так: кожен грам вуглеводів, запасений в тілі у вигляді глікогену, пов'язує і утримує 3-4 грама води. Тому як тільки ви скорочуєте вживання вуглеводів, організм починає активно витрачати запаси глікогену і виводити пов'язану рідина.

2. Ви ризикуєте дізнатися, що таке кетоз

Фанати білкової дієти не з чуток знають, чим небезпечне це явище. Із-за тривалої нестачі вуглеводів, виступають головним джерелом енергії для роботи мозку, організм починає активно розщеплювати жири. Цей процес призводить до посиленого утворення кетонових тіл — кетозу, який супроводжується млявістю, слабкістю, безсонням, нежиттю і сухістю в роті. В теорії, організм може адаптуватися і до цього стану, і рано чи пізно ви перестанете страждати від побічних ефектів, але фахівці все одно наполегливо застерігають від тривалих вуглеводних голодувань і експериментів з подібними дієтами.
3. Частішають гострі напади голоду

Різкі перепади рівня цукру в крові, виникають після вживання виробів з рафінованого борошна, досить часто порівнюють з американськими гірками. За стрімкими "підйомами" з почуттям ситості і задоволення, йдуть настільки ж різкі "падіння". Достатньо просто пригадати відчуття, які виникають після того, як ви з'їли порцію печива: спочатку все добре, а через якийсь час нападає пекуче бажання з'їсти ще чого-небудь солодкого. А ось за цільними злаками таких особливостей не помічено: вони плавно підвищують рівень цукру і так само плавно його опускають. У підсумку їсти хочеться рідше і не так сильно.

4. Зростають ризики виникнення діабету

Важливо розуміти, що вирішальне значення відіграє те, який саме хліб і борошно ви маєте намір усунути з свого життя. За результатами досліджень, проведених в 2014 році, скорочення вживання рафінованих вуглеводів призводить до збільшення шансів розвитку хвороб серця і діабету 2 типу. Інші офіційні джерела стверджують, що регулярне вживання цільних круп і злаків позитивно позначається на рівні холестерину в крові, скорочує ризик зустрітися з серцево-судинними захворюваннями, інсультами та діабетом 2 типу. Так що вибір очевидний.
5. Знижується енергійність

Тонус, енергійність, ресурсний стан — саме так можна охарактеризувати стан, коли буквально і гори по плечу. Цільні злаки, які виступають джерелами заліза, магнію і вітамінів групи B, надзвичайно важливі для підтримки високого рівня енергії. А оскільки вуглеводи є провідним і кращим джерелом енергії, на вуглеводної голодування навіть клітини влаштовують "бойкот", сповільнюючи свою роботу, що негативно позначається на загальному стані і самопочутті.

6. Виникають проблеми з травленням

Згідно недавнім дослідженням, цільнозернові злаки відіграють у нашому житті ключову роль, коли мова заходить про джерела клітковини. Ці ж дослідження виявили, що приблизно 92% дорослого населення цивілізованих країн регулярно недоотримують клітковину і цілісні злаки. Це загрожує проблемами з рівнем цукру в крові, збільшенням ризику розвитку ожиріння і погіршенням моторики кишечника.
7. Погіршується настрій

І це відбувається не просто з тієї причини, що замість сендвічів на м'якому тостовом хлібі ви задовольняєтеся подвійною порцією менш цікавого салату. І рафіновані, і цільнозернові злаки в однаковій мірі підвищують вироблення гормону радості — серотоніну. Тому коли ви відмовляєтеся від порції вуглеводів, ваш настрій і самопочуття можуть придбати не райдужні відтінки.

8. Страждає якість тренувань

Вуглеводи завжди були і залишаються основним джерелом енергії для організму, незалежно від типу тренування. Зменшуючи надходження вуглеводів, ви скорочуєте надходження ресурсів енергії. Це неодмінно спричинить за собою погіршення таких показників, як сила і витривалість. Це негативно позначається і на тренуваннях, і на підсумкових результатах і спортивних показники.