Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » 12 способів, як боротися з пилом на кухні

12 способів, як боротися з пилом на кухні

Пил — це не тільки негарно, але й шкідливо для здоров'я. Особливо якщо вдома є алергіки. Як боротися з пилом на кухні, розповімо в цій статті.
Кухня — це, можливо, найскладніше в плані прибирання місце в будинку. Готування, прийоми їжі мінімум 3 рази в день, зберігання продуктів... Все це залишає багато пилу і навіть іноді бруду.

насправді, тримати кухню в чистоті не так складно. Ми приготували для вас 12 ефективних рад, як підтримувати порядок і радіти, заходячи на кухню кожен день.
1. Забиратися регулярно

Це універсальне правило діє і у випадку з кухнею. Щоб пил не накопичувалася, потрібно кожен день прибирати на місце речі і протирати поверхні. Постійна, але невелика прибирання ефективніше, чим рідкісна генеральна. Звикнувши підтримувати чистоту, ви побачите, що кухня виглядає набагато охайнішим і часу на приємні справи у вас виявилося більше.

2. Не накопичувати брудний посуд

Як ми вже говорили, безлад притягує пил. А безлад у вигляді брудної посуду притягує не тільки пил, але і бактерії. Щоб кухня була і красивою чистою, мийте посуд відразу після їди або прибирайте в машину, якщо вона у вас є. До речі, помити кілька недавно використаних тарілок і приладів набагато простіше, ніж відтирати гору посуду від присохлої їжі.
3. Мити плиту відразу після готування

Одна з неприємних особливостей кухонних забруднень — це жирна пил. Під час приготування на плиті і інших поверхнях залишається масло, яке потім осідає пил. В результаті виходять некрасиві і важко змиваються плями. Привчіться прати масло з плити відразу після закінчення готування. Можливо, вам навіть не знадобиться побутова хімія і рукавички, адже свіжі забруднення можна прибрати паперовим рушником або вологою ганчіркою.

4. Перевірити вентиляцію

Швидше все, у вас на кухні десь під стелею є вентиляційне вікно. Дуже часто, особливо в старих будинках, воно не працює, адже хороша циркуляція повітря дуже важлива в справі боротьби з пилом. Піднесіть до вікна аркуш паперу. Якщо вентиляція є, то він прилипне до решітці. Якщо її немає, зверніться в вашу керуючу компанію, вона повинна вирішити цю проблему. Ну і звичайно, не забувайте регулярно відкривати на кухні вікна.
5. Користуватися витяжкою

Потужна витяжка — це один з ефективних засобів боротьби з пилом на кухні. Вмикайте її кожен раз, коли готуєте їжу на плиті, особливо якщо що-то смажите або тушкуйте. Пар і жир підуть в трубу, а значить, не осядуть і не притягнуть до себе додаткове кількість пилу. Важливо і вчасно обслуговувати витяжку. Згадайте запущені випадки — з решіток буквально звисає щось на зразок жирної пилу. Мийте фільтри, як це зазначено в інструкції по експлуатації, і міняйте їх з належною регулярністю.

6. Прибрати сувеніри

Статуетки, вазочки, сухоцвіти, серветочки... Всі ці милі предмети варто прибрати за скло, якщо ви серйозно вирішили боротися з пилом. Недарма їх називають пилозбірника: дрібних предметах скупчується багато пилу, яку не так-то просто витерти.
7. Зробити закриті полиці і шафи

Якщо ви роздумуєте про ремонт на кухні, рекомендуємо вам зробити всі шафи і полиці закритими. Якщо про серйозне переобустройстве мови не йде, навісьте дверцят, куди можна. Інші відкриті місця для зберігання можна прикрити за допомогою текстилю. Виберіть красиву тканину, зробіть з неї фіранку і натягніть за допомогою ліски. Зберігайте в закритих шафах все, що не користуєтеся щодня. Нехай поверхні будуть вільними і чистими.

8. Стежити за текстилем

Фіранки, скатертини, рушники та інший текстиль — один з головних джерел пилу. Для кухні вибирайте вироби з тонкої, легко стирається і швидко сохне матерії. Не рекомендуємо жалюзі: на планках скупчується багато пилу, яку дуже важко зчищати, особливо якщо на неї потрапляє жир. Якщо у вас на стільцях і табуретках є подушечки, їх теж треба прати. Нерідко в наших маленьких квартирах кухня виконує роль вітальні, а значить, в ній стоять дивани і кушетки. Пилососьте їх частіше, а диванні подушки вибивайте.
9. Правильно зберігати припаси

Борошно, сіль, цукор, крупи та інші сипкі продукти слід зберігати в банках з щільно закривають кришками. Пакет порветься, слабка кришка дасть вмісту висипатися, якщо банку впаде. Правильні ємності для зберігання дозволять зберегти чистоту всередині шаф, а значить, ваші запаси не стануть ще одним джерелом пилу.

10. Обробити телевізор

Раз на кухні може бути диван, телевізор і поготів. Ви напевно помічали, що на ньому і навколо нього пилу особливо багато. Вона "любить" статичну електрику. Щоб зменшити цей ефект, протирайте його поверхні і поруч зі спеціальним антистатичним засобом для прибирання.
11. Протирати по верхах

Під час прибирання ми часто забуваємо встати на драбину, щоб витерти верх холодильника, навісних шаф, трубу витяжки, люстру. Іноді пил накопичується там місяцями. А адже вона не просто лежить, а повільно, але вірно поширюється на решту поверхні.

12. Подбати про стінах

Стіни — ще одна зона, яку часто обходять своєю увагою ті, хто прибирає квартиру. Як не дивно, пилу на них збирається порядно. Якщо старі шпалери, то вони самі є джерелом пилу. Використовуйте для прибирання стін окрему чисту швабру. Якщо у вас миються шпалери, що часто зустрічається на кухнях, намочіть її.