Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять найбільш поширених міфів про горілку

Десять найбільш поширених міфів про горілку


Горілка вважається не тільки самим головним вітчизняним алкогольним напоєм, який найчастіше з'являється на столах у святкові дні, але й справжньою хворобою російського суспільства. Така полярна реакція пояснюється тим, що начебто горілка вигідно вирізняється на тлі конкурентів, але при цьому важливо і міру знати, що для російської людини досить складно.

За кілька десятків років популярна горілка зібрала навколо себе велику кількість фактів і характеристик. І деякі з них, які міцно вкоренилися у свідомості громадян, які насправді не мають нічого спільного з дійсністю.

Ми знайшли 10 найпоширеніших міфів і помилок з приводу горілки і намагалися докопатися до істини.

Міф №1. Горілку винайшов Дмитро Іванович Менделєєв

Видатний російський вчений Менделєєв ніякого відношення до горілки, всупереч поширеній помилці, не мав. Дмитро Іванович справді досліджував сполуки етилового спирту з водою. Однак лише з точки зору фізичних властивостей: питомої ваги і контракції. Сам Менделєєв горілки ніколи не пив, хоча певний час працював головою підкомісії з упорядкування виробництва і продажу слабких алкогольних напоїв. До речі, там він займався виключно питаннями акцизів.

Міф №2. Горілку в Росії п'ють з незапам'ятних часів

Мабуть, в головах широкої громадськості вже міцно утвердилася думка, що горілку в Росії п'ють мало не з утворення Давньої Русі. Це, звичайно ж, не так. У давнину була поширена вино. Горілка ж вийшла на великий ринок лише кілька десятків років тому. Офіційно сорокаградусний напій в сучасному його стані має цілком конкретну дату народження. Це 1895 рік.


Міф №3. Зернова горілка краще, ніж картопляна

Сучасні технології виробництва спирту знижують значення сировини в процесі. Так що зернова вона або картопляна стає не так вже важливо. Підтверджують, що це твердження не більше ніж міф, результати міжнародних конкурсів. Так, у 2010 році найкращою і якісною горілкою по всьому світу стала англійська картопляна.


Міф №4. Дорога горілка якісна

Спирт, який використовується для виробництва російської горілки, готують не на самих заводах і коштує він всього 60 рублів. З літра етилового спирту можна приготувати близько 5 пляшок горілки. Інші інгредієнти — вода, цукор, мед, сода — суттєво на ціну вплинути не можуть. На думку багатьох експертів, різниця між дорогим і не дуже напоєм настільки незначна, що її можна навіть не помітити. Виходить, що переплачуємо ми тільки за бренд, красиву тару і упаковку, тобто пляшку й етикетку.


Міф №5. Горілку п'ють тільки росіяни

Цей міф вже не має нічого спільного з дійсністю. Сьогодні горілку і п'ють, і виробляють по всьому світу. Причому росіяни зовсім не рекордсмени у цій справі. Іноземці часто нітрохи не відстають, а іноді навіть і обганяють наших співвітчизників за кількістю вживаної горілки. По-перше, цей напій — добре розкручений бренд, а, по-друге, горілка дійсно в деяких моментах вигідно відрізняється від іншого міцного алкоголю. Якісний напій в помірних дозах, як правило, не залишає після себе похмілля. Та й поєднується практично з будь-якою їжею.


Міф №6. Горілка добре зігріває

Одна з найпоширеніших легенд — це те, що горілку в Росії винайшли через суворого клімату. Мовляв, допомагає в мороз зігріватися. Поспішаємо засмутити. Це не зовсім так. Коли людина потрапляє в тепле приміщення після морозної вулиці і випиває чарку горілки, він і справді зігрівається. Під дією алкоголю серце починає працювати швидше і виробляється додаткова енергія. А ось на морозі горілку краще не пити, бо свої зігріваючі властивості вона втрачає. Капіляри шкіри розкриваються, що сприяє віддачі тепла організмом і може призвести до переохолодження.


Міф №7. Горілка — це неестетичний напій

У зв'язку з появою на прилавках магазинів всіляких найменувань алкогольної продукції — віскі, коньяку, текіли, рома — пити горілку стало не комільфо. Справедливості заради варто реабілітувати статус цього напою в очах громадськості. Здавна горілка вважається не тільки чистим, але і благородним напоєм. Інша справа, що потрібно вміти її пити. Дотримуйтесь міру! Горілка відмінно поєднується з жирними і гострими холодними стравами, особливо російської кухні, і всілякими холодними закусками. Відкиньте убік оману, що пити горілку залпом — це поганий тон. Рекомендована порція і сам характер цього напою не розуміють, що його треба цідити маленькими ковточками.


Міф №8. Горілка вбиває мікроби

Дуже поширений міф, який ми змушені розвінчати. Дійсно, горілка вбиває шкідливі мікроби і знезаражує організм. Однак корисні мікроби, які так необхідні для нормальної життєдіяльності людини, знищуються теж. Організм людини впадає в своєрідний анабіоз і стає стійкий до хвороб та інфекцій, проте краще від цього не стає, адже сповільнюються всі процеси — і хороші, і погані.


Міф №9. Горілка знімає стрес

Чомусь поширена думка, що потрібно знімати стрес алкоголем. На практиці, однак, горілка навряд чи може вважатися ефективним антидепресантом. Приблизно 20-30 мілілітрів сорокаградусного напою дійсно допоможуть зняти емоційне та фізичне напруження. Правда, дуже важливо не переборщити, що під дією алкоголю дуже легко зробити, адже притупляється здатність критично оцінювати свої дії. Таким чином, намагаючись заглушити горілкою повсякденний стрес, людина ризикує стати жертвою алкоголізму. Ця хвороба дуже підступна і не так проста, як може здатися на перший погляд.

Знімати хронічну втому і стрес краще за іншими методами. Включіть в свій раціон більше овочів і фруктів, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, проводите час з рідними та друзями і частіше посміхайтеся. Гарний настрій забезпечено.


Міф №10. Горілка допомагає боротися з безсонням.

також Деякі помилково вважають, що при безсонні можна випити чарочку, та міцний сон не змусить себе довго чекати. Це не так. По-перше, реакція кожної людини на алкоголь суто індивідуальна. У кого-то дійсно наступає сонливість, а деякі, навпаки, пожвавлюються або впадають у неспокій. По-друге, якщо вам цей спосіб все-таки допомагає заснути, то не сподівайтеся на повноцінний відпочинок. Алкоголь викликає зневоднення організму, що жодним чином не сприяє здоровому сну.


Пам'ятайте, що надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров'ю.